Skocz do zawartości

Wyświetlanie załączników (obrazów) na forum ...


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przed dokonaniem tej zmiany chciałbym poznać zdanie większości ...

 

Jaki sposób wyświetlania załączników, obrazów na forum preferujecie:

 

- stary - czyli tak jak jest w tej chwili, jeśli ktoś zamieścił obraz jest on od razu ładowany na przedlądanej stronie forum i wyświetlany od razu w miejscu w którym został dodany pomiędzy wierszami

 

- inny sposób to wyświetlanie załączników, obrazów jakie dodacie w formie linku np.

 

Załącznik: mojapraca3.jpg ... dopiero po kliknięciu ładuje się obraz.

 

Plusy drugiego sposobu to oczywiście zdecydowanie mniejsze obciążenie forum oraz szybsze ładowanie się stron forum. Obrazy są ładowane jeśli chcemy je zobaczyć klikając na link ...

 

Tutaj modemowcy lub użytkownicy słabszych łącz zauważyliby różnice :)

 

Proszę o Wasze głosy i sugestie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm...no trudny wybór naprawdę...bo i to i to jest dobre...ja bym wolał stary sposób bo mam stałke i szybki internet...ale jeśli chodzi o modemowców to chyba im lepiej byłoby tym nowym sposobem...a nie mógłbys dac takiej opcji w ustawieniach , aby użytkownik sam sobie wybrał??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za starym sposobem pod warunkiem, że nie znajdzie się czubek, który zalinkuje billboard w skali 1:1...

 

a i taka sonda nam pokaże ilu mamy modemowców :)))

 

pozdrawiam

 

PS: Gdzie podział się smiley z piwkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że wszyscy są za starym sposobem tak jak i ja to nie wygodne otwierać nowe okna żeby zobaczyć obraz, a jak jeszcze ktoś ma XP to wszystkie programy na pasku zamieniają się w jeden i wtedy wcale nie wiadomo o co chodz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by dymul

Widać że wszyscy są za starym sposobem tak jak i ja to nie wygodne otwierać nowe okna żeby zobaczyć obraz, a jak jeszcze ktoś ma XP to wszystkie programy na pasku zamieniają się w jeden i wtedy wcale nie wiadomo o co chodz.

 

zawsze można to zmienic aby było tak jak w Win98 czyli pasek obok paska :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za starym sposobem. Ale mam jeszcze propozycję, dotyczącą umieszczania obrazków na swoich serwerach. Można by dodać w panelu sterowania, opcję do ustawiania ścieżki do katalogu z obrazkami na tym serwerze. Dałoby to 2 plusy:

1. Nie trzeba by wpisywać całego adresu do obrazka.

2. Jeśli z jakiś przyczyn, konto zostałoby usunięte, można by wrzucić obrazki na nowy serwer, i tylko zmienić ścieżkę w panelu sterowania.

 

BTW: Adek, ile miejsca pochłonęła już baza danych do tego forum?:)

 

Pozdro[piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż teraz też nie jest problemem kliknąć na edit post i zmienić ścieżke obrazka w przypadku zmiany serwera :) Nie do końca moge dodać taką opcję w panelu sterowania.

 

Co do bazy ;) heh... nie pytajcie ... dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tez za starym systemem,ale mysle ze najlepszym wyjsciem byloby zrobic tak aby po dodaniu obrazka pojawiala sie minaturka i po kliknieciu na nia pelny obrazek lub cos takiego ze powiedzmy obrazki w rozdz. do 800x600 sa starym syst. a wyzsze nowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam niby stałkę ale jej wydajność jest porównywalna z modemem (64kbps często zawalone przez kazaa itp) i mimo to uważam że stara metoda jest lepsza... jedyne co można by wypróbować (mi nei szczególnie na rękę) to zrobienie aby po kliknięciu na link poprostu pojawiało się miejsce i obrazek wewnątrz postu... nie otwierała by się wqrzająca ilość okienek i dokładnie kazdy by wiedział co jest czyje... i wtedy chyba by się udało z ustawianiem w profilu czy mają yć pootwierane obrazki czy też nie... (mam nadzieję że choć raz ktoś rozumie co chcę przekazać...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bez otwierania nowego wątku. Mam propozycję, czy nie można by jakoś wymuc, aby przy umieszczaniu animacji dodawać jedno malutkie ujęcie (jedną klatkę). Nie każdy ma możliwość obejrznia wszystkiego, a też i nie wszystko okazuje się warte obejrzenia. Tak moja mała prośba do uwzględnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autorowi zależy na oglądalności to w zasadzie w jego własnym interesie jest się reklamować. Jeśli zaprezentuje ciekawe ujęcie robiące apetyt na więcej, to oglądalność na pewno wzrośnie.

Sam gdy siedzę w domu, to jestem na modemie, ale niektóre animacje zasysałem pół nocy tylko dlatego, że pokazany screen prezentował się ciekawie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności