Skocz do zawartości

Maxwell - testy - rendery testowe


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 979
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

predkosci narazie ciezko powiedziec bo nic konkretnego poza boxami nie czesze - zobaczymy po nocy jak to sie będzie miało - narazie sprawdzam opcje mergowania mxi. Jak bedzie z resztą nie wiem - ostatnio siedziałem na becie wiec przyrost predkosci w porownaniu do bety jest naprawde duzy. Nie wiem tez jak znacząco wpływa multilight na czas - dopiero po nocy będe wiedział cos wiecej jak puszcze renderki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje z tego co widze po małych testach - mergowanie mxi działa bardzo dobrze. Tylko test.

 

Najpierw render 7 min (pierwszy obrazek) potem wyłączam maxa, odpalam po pewnym czasie znowu, renderuje od nowa (tez 7min), łacze wyniki obu renderingów (drugi render = połaczone)

 

before.jpg

 

before2.jpg

 

Model to zasługa jednego z naszych wspaniałych userów - QBY - dzięki jeste Wielki :)

 

można traktowac jako resume i nie potrzeba połaczenia między 2 pc zeby wyrenderowac cos w wiecej osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

start - uruchom - cmd

w cmd wpisz : mxcl -d

 

open image -> save to mxi

 

Dzięki.

 

Klicek był tak miły i zapodał mi model oli do testów - na noc puszcze zobaczymy jak z noisem jest ;) dzięki stary :)

 

jak myslicie puszczac multi czy zwykłe - które chcemy sprwdzic :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wybrac pod f10 w assign dla material editor maxwella i przez mxm tworzyc materialy.
Ale jak tworzyć przez mxm ?? :|

Sorry za te głupie pytanka ale dopiero zaczynam zabawe z maxwellem :)

 

I niewiem czemu ale nie renderuje mi textur, wyalilem poprzednią wersje maxwella dawalem UVW Map ale dalej to samo, macie też taki problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie soruj bo pisalem zeby zadawac pytania :) mam nadzieje ze wersja english moze byc.

 

To create a MXM is easy.

1.Press M in 3d studio max

2. Choose Maxwell MXM in material/map browser.

3. Choose create new MXM material

4. Choose the name for your material

5. The new editor material will be openned

6. Create your material and save it

7. The preview will appear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut z ml. Oczywiscie ze noise ale to tylko test. Z ml bądz bez po 20 minutach wyglada podobnei wiec nie wiem czy jest jakis sens renderowania bez niego - moze po dłuzszym czasie to wychodzi - olke puszcze na multi.

 

nielo25vg.jpg

aha do informacji : shader z przodu zawaliłęm robote i nie nałozyłem tego samego :)

 

Podziekowania dla nielota za sliczny modelik do testów :) jak tylko skoncze z olką to zajme sie evo ;) dzieki ziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra sluchajcie :) dwa problemy, pierwszy MXI/HDRI zmienilem jpg na mXI wrzucam przez MXI texture w maxie i nic bialy emiter jest tylko

drugi problem, probowalem i nic - ClIPMAP Hindus mowil ze w MXM probowalem to nawet podgladu nie mialem w tym edytorze bo jaksi error wyskakiwal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedłem(mxi) - tworzymy w edytorze materiałów mxm, edytujemy go:

 

wywalamy bsdf

dodajemy emiter i w nim :

 

input zmieniamy na MXI

dajemy na LOAD MXI

wczytujemy plik mxi tak samo jak texture.

 

Mxi tworzymy tak jak było pisane wczesniej w przypaku georgasa.

 

mxi1gu.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności