Skocz do zawartości

Kilka nowych pracek :) - mały upload


Rekomendowane odpowiedzi

Elo, elo.

Dawno nie wrzucałem tutaj nic nowego - no to macie:)

Kilka nowych pracek - technika tradycyjna ołówek - tym razem trochę twardsza sztuka :)

Kilka z nich to tylko lekkie proweizorki - inne to przemyślane koncepcje i takie tam :)

 

army.jpg

 

neuroshima.jpg

 

mech3.jpg

 

cyborgend.jpg

 

robot.jpg

 

robot-big.jpg

 

Proszę komentarze :)

 

Pozdrowionka

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe, już miałem pytać czy zmieniasz styl :) Ale post doczytałem do końca, czuć twardszy ołówek, odrazu rzuca się w oczy.

 

Świetne jak zwykle, drugą bym chętnie zobaczył w kolorze :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ktoś zajarzył :d szkice własnie wzoroweane troszka na neuroshimie.

Wielkie dzięki za słowa poparcia i krytyki :)

Sci - fi bardzo rzadko rysuję, bo po prostu w tej tematyce gorzej się czuję - mniej doświadczenia :/

Prace z założenia miały być w ołówku - oczywiscie dla własnej satysfakcji cop nieco można "pokolorować" - ale najwczesniej jak sie szkoła skończy :/ i komp znów zacznie chodzić:/

 

Wkrótce kolejne szkice...

 

Pozdrówka

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi sie bardzo podoba, choć troszke czsami dostaje oczopląsu i nie wiem na co się patrzeć. Szczególnie mi się ten robot-samolot podoba. Cyborgi zalatuję klimatem z Qwaka 4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przyglądałem się tym rysunką, i powiem że naprawde pomysły bardzo fajne, kreska i detal też są super, ale drażni to że wszystko niezależnie czy jest blisko czy daleko jest tak samo rysowane, nie widać tej przestrzeni i przez to detal się zlewa. Popracuj nad planami, żeby to co bliżej było mocniej narysowane a tło bardziej stonowane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietne jak zawsze szkice, twardzszy olowek, sprawil ze rysunki sa "czystsze", bardzo fajnie

zgodze sie jednak z postami wyrzej ze przydaloby sie troche uprzestrzennic rysunki, roznicujac plany. w "line artach" specjalnie to nie przeszkadza, ale w czwartym rysunku (ten ze smiglowcem) jest juz to troche drazniace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi liniami macie całkowitą rację - z początku miał być tylko lineart - ale jakoś tak wyszło, że został pocieniowany.

Czasami mam tendencję do zabawiania się w szczegóły dlatego też z ta prospektywką w niektóreych pracach też mogłem przesadzić. Błędy na prewno sa nie tylko prospektywistyczne - no ale cały zcas ie uczę i ćwiczę to na różnoraki sposób :)

 

Wielkie dzięki za wszelkie "za i przeciw" :)

 

Pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytski świetne, dosłownie wymiataja, chciał bym tak umieć :)) ale pierwsza jak by mi coś przypomina... lekko zerżnołeś, no alenic :)) pozdro

 

yyy... szczerze mówiąc mógłbyś dokładnie napisać o co ci chodzi - bo ten akturat powstał bardzo szybko, na niczym sie nie wzorowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zobaczyc jak to robisz xD Mysle ze zapiepszasz ołówkiem szybciej nisz jakis cyborg.Szczegulnie przypadła mi do gustu 3 pracka-pewnie duzo pracy.A tak wszystkie rysunki sa zaje-fajne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za komentarze.

 

Najwięcej czasu zajęła praca z helikopterem i cyborgiem (3 pracka odziwo bardzo szybko powstała ;) )

A tutaj kolejna pracka (skanowana na szybko - dlatego części szarości nie widac :/ :

rambo1.jpg

Niedugo kolejny upload :)

 

Pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia pracka wyśmienita , super kompozycja i poza postaci ( moze łapsko troche za szerokie ale to szczegół )

jeżeli chodzi o poprzednie - masz talent do detali ( co potencjalnie czyni z Ciebie bardzo dobrego koncept arta ) ale juz anatomia, kompozycja, przestrzen troche kuleją .

Za mało różnicujesz kreche w swoich linearnych prackach ,daj np. grubszą kreche na kontur ( to taki prosty trick) zobaczysz ze bedzie wygladac całkiem inaczej. Zobacz jak to robi feng czy inne mastahy , zobacz w jakich miejscach i dlaczego daje krechy o innej grubości i charakterze.

tu masz linki z dość charakterystycznymi lineartami:

http://www.howardlyon.com/images/drawings/page%204/drawing_001.htm

http://www.howardlyon.com/images/drawings/page%203/drawing_012.htm

http://www.howardlyon.com/images/drawings/page%203/drawing_015.htm

http://www.hawkprey.com/chompy.htm

http://www.hawkprey.com/sorceress.htm

http://www.fengzhudesign.com/vehi_31.html

koniec ględzenia :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pracki wyśmienite, piękne i miłe dla oka. Jak zwykle dużo detali.

Naprawde jesteś master ołówka :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Jaskólski - wielkie dzięki - zawsze jestem chętny do nauczenia się czegos nowego - bardzo fajne te line arty - na pewno pomogą :)

 

nielot007, obo - wielkie dzięki :)

 

Hmmm... czas...

Ostatnia pracka powstała ... hmmm... z 10 godzin sie nad tym meczyłem (wliczajac zmianę ustawienia postaci i długie siedzenie przed pusta katrką :D )

Jeśli chodzi o mecha z 3 rysunku - to tak koło 3-4 godzin.

Najdłużej powstawał cyborg - na pewno kilka dni (tak sadzę ze z 20 godzinek), 1 i 2 praca.

 

Tak orientacyjne :D oczywiście - wkrótce kolejny upload :)

Dzięki za zainteresowanie i komentarze

 

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bitwą dałem sobie spokój - bo i czas i praca nie pozwoliły mi na dokończenie pracy :/ (ale w kolejnejnej to się zmieni) - na razie mam 2 kolejne szkice z małymi eksperymentami.

 

mutant4.jpg

mutant3.jpg

 

Cały czas eksperymentuję, dopuki nie uzyskam oczekiwanych efektów :/

 

pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten robo-coś na drugim szkicu, ma sprawiać wrażenie ogromnego??

W pierwszym szkicu mi się dłonie tzn. łapy nie podobaja, ale główka a la predator wymiata. Reasumując, bardzo ładne szkice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi bardzo fajny, ale pierwszy to poprostu wymiata!

Choć w sumie nie... obydwa wymiatają ;)

Uwielbiam Twoje szczegóły, zawsze ich dużo i zawsze dokładne ;)

Dawaj więcej!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna część bardzo fajna, ale dolna jakaś taka nijaka ;) Nie wiem dlaczego, ale sam dół pracy mi nie leży, a tak to spoko.

Fajne to malowidło na ścianie ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni fajnie by wyglądał w kolorze. Możnaby mu dodać ewentualnie trochę detalu na najbliższym planie - ale to by warto już na warstwach w ps przymierzyć, bo w sumie nie jestem na 100% pewien, jak by to zrobiło kompozycji. Ale i tak mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to napisales, takie sobie.

Gdyby nie to, ze sie pod nimi podpisujesz, nie powiedzialbym ze to twoja robota - wszyscy wiedza na co cie stac.

 

Z drugiej strony jesli robiles to lewa reka, z zamknietymi oczami, w ciagu 5 minut, to nie jest tak zle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to 90 minutowy próbny egzam ?! Jak tak to wymiatasz.

Jak nie to powiem Ci, że fajne rzeczy gdzieś tam zaczynają się dziać, przy łączeniu postaci z dużym detalem i tła...

Ale kiepski pomysł z tym podpisem na froncie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nieco inne zdanie

 

fajnie pokazana anatomia wilka, na pierwszym - nogi i pysk, na drugim - łapa trzymająca guna

 

na drugiej pracy niestety słabo widać bryłę stwora, nieco cieniowania by nie zaszkodziło

 

gdyby pierwszemu poprawic poze i bardziej uwidocznic pancerz, moglby byc dobrym konceptem do gry

 

różnica pomiedzy tymi dwoma, a kilkoma pierwszymi rysunkami wynika pewnie z czasu tworzenia czy zamiarów (szkic vs. praca z mnóstwem detali, gdzie poprawia się każdy błędzik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności