Skocz do zawartości

Old Friends


OmeN2501

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super jak zwykle :) Genialne i klimatyczne oświetlenie.

Z ogromną przyjemnością patrzy się na Twoje prace ;)

 

Pozdro

 

EDIT >> Jeszcze mam pytanko w jakiej rozdziałce jest oryginał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czad... bardzo mi sie podoba...

jak juz chcesz zeby sie czepnac to torche mnie drazni zielony kolor ten w poblizu twarzy :) jest troche obcy dla obrazka, mysle ze jakby byl taki jak w gornej czesci obrazka lepiej by to gralo... ale to juz czepialstwo na siłe :)

szaty na zwlokach swietnie wyszly..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej wspomniano świetnie się ogląda.

Dobrze użyta gama barw. Jestem przeciwnikiem czepiania się szczegółów.

Oceniać trzeba całą pracę. Jest świetna.

Przypomniał mi się Street Preacher z Mnemonica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam teraz mało czasu dla siebie i nie jestem w formie, ale coś z wykałaciam. Bez obrazy, ale ludziom z weną korekta jest potrzebna:) Więc;): Po pierwsze, co się rzuca w oczy naj.: spałszczenie przestrzeni. Tzn. ja nie czuję dystansu po między trupem, mordercą, a kubaturą tego wnętrza. Dlaczego? Zwróć uwagę, że użyłeś identycznego światła i koloru na parę odległych planów, np: płaszcz kolesia jest formalnie dalej (kolor i kontrasty) od głębi , a nawet kolumny po prawej, która powinna być dalej,a jest b. blisko. Hmmm, potem... Przez ten kontrast jego płaszcza(mordercy) ze światłem(nadmiernym) w szacie klechy, zrodziła się sytuacja , o dziwo odwrotna. To klecha jest dalej , a ten assasian wyszedł na nas...hm. Powodem tego złudzenia jest to, że zapomniałeś o jego budowie, przestrzeni(łokciu, szacie itd.). Nie robi się na pierwszym planie tak nieaktywnych kolorów i neutralnych form. Załatwił Cię tu zbyt wielki kontrast. Poza tym szatę powinieneś budować twardo z formą, a nie tak miękko jak pluszowego misia. Trzeba ją logicznie zbudować i wyostrzyć. następna sprawa , to to , że księdza pozbawiłeś części nóg..oj oj. Jakbyś buty na łydki wsadził. Potem ujawnia się zła rytmika i perspektywa kolumn. To trzeba poprawić, tak jak i ich racjonalną budowę. Nigdy nie wal na plan dalszy większego kontrastu! No i ostatnie sprawy, to zły płaszcz( mało naturalny, bez ruchu i ta równa szpara..., tak nie ma w naturze), no i to wymieszanie stylistyk..., twarda( to coś zielone na górze, jak z matrixa), z tą pluszowo giętką resztą. Spajać trzeba, a nie dzielić, bo bedzie kiepski teledysk. na koniec , to ten plan najbliższy, czyli dół i narożniki. To trzeba mocno pociągnąć, albo kontrastem, albo kolorem, lub ostrością formy. OK. Mam nadzieję, że mnie nie potniesz za to, com tu naskrobał. Myślę, że dla Ciebie warto:) Praca ma super klimat, doszlifuj ją. Bardziej zwracaj uwagę na klimat, ogół i formę, detal zostaw sobie na deser. ...kurcze, dopiero teraz przylukałem tego anioła w tle! Z tym pyłkiem światła to staje się mistrzowskim kadrem. Tak działej.:) To chyba o to chodzi, aby naturlnie, lekko na wpoły świadomie tworzyć, bo widać, żeś tak to chopie lekko zrobił...:) ...no piękny jest ten aniołek z tym pyłkiem na pierwszym planie! Gratuluję:) PS: " Jak po czsie patrzę na swoje prace, to myślę, że spaprane jest wszystko od podstaw:) , i sam sobie robię korektę gorszą od Sajgonu. Hej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę super. Bardzo mi się podoba. Ale jeśli chcesz żeby kapłan nie wyglądał na takiego małego w bardzo prosty sposób w photoshopie możesz zmienić perspektywę. Próbowałem z tym obrazkiem i wychodzi fajnie ;D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech...

ilustracja powinna być miła w odbiorze.

Ta jest.

Rozkładanie jej na czynniki pierwsze nie ma sensu.

Każdy ma swój styl. Trzeba to szanować.

Lace Ty masz swój ale brakuje Ci wykończeń.

 

Pozdrawiam arystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny klimacik i przyzwoita, dopieszczona pracka.

Płasko nie tylko wygląda obrazek całościowo ale też główna postać, może przez nienaturalny, schematycznie potraktowany płaszcz, może przez to że głowa się bardzo odcina od ciała. Co do leżącego to mam wrażenie że powinien leżeć raczej głową do widza, tak jak padały strzały, a tu diabelec się tak ślicznie ułożył i w dodatku trzyma uparcie tą swoją laskę, ja bym na jego miejscu tak epicko nie umierał:) No i nie było by tego problemu z jego prezydenckim wzrostem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sie do netu dorwalem na dluzsza chwile. Dzieki wszystkim za komenty - szczegolnie te krytyczme :] Ja naprawde to lubie (co zreszta zawsze zaznaczam) i kazda krytyczna uwaga sprawia ze troche inaczej patrze na moje rysunki. Zreszta po wiekszosci moich prac mam takie poczucie "kurde czegos tu brakuje, cos zawalilem" no i wy ludzie mi pomagacie to znalesc ;)

z Lacedemonem sobie jeszcze pogadam bardziej - moze jest dla mnie jeszcze szansa... baaaardzo brakuje mi podstaw i jakiegos malarskiego warsztatu /

 

Raz jeszcze dzieki wszystkim - bede sie poprawial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ilustracja. Atmosfera, kolory i detale bardzo przyjemne. Pogratulowac. Jezeli chodzi o kreatywna krytyke to zgadzam sie co do tego ze wielkosc tego ksiezulka smierdzi i troche zbyt ciemno na dalekim planie sie robi przez co wydaje sie bardziej płaskie niz mogłoby być. Dodam tylko że ławki wydają mi sie być troche krzywo pochylone, moze przewrocone?, w stosunku do kolumn (ktore sa pionowe). Ale ogolem jest grejt! :)

 

A co do genezy pracki to ...pamietam ze ktos mi mowil zeby nie jechac do Sandomierza na plener bo tam ksieza sa zdziwaczali i uwazaja rysowanie w kosciele za profanacje. Podobno jakas dziewczynke rysujaca wnetrze kościoła ksiadz zrzucil ze schodow razem z calym dobytkiem. Fotografow tez gonia z woda swiecona. Dali Ci sie we znaki Omen czy to zbieg okolicznosci ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ciekawa pracka, tak na pierwszy rzut oka b. dobra. Ale troche rzeczy mozna byloby poprawic. W sumie wszystko co krytyczne, juz zostalo napisane.

 

Najbardziej nie pasuje mi postac lezaca. Wyglada jakby ja ktos dziwnie ulozyl, i ta reka obok glowy jest jakby osobno...

 

Ale po za tymi wszystkimi minusami, pracka na poziomie. Fajnie ze sa detale, fajny pomysl.

 

Pozdrawiam

 

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie świetna praca. Jedyna rzecz jakiej bym się przyczepił to trzeci punkt zbiegu....bo chyba on tam jest a nie katedra ma pochyłe kolumny. Z prawej strony podstawy kolumny są idealnie pionowe a potem kolumna nagle sie przechyla....chyba nie tak wprowadza się tą perspektywe:] Pozatym te kolumny z prawej strony są bardziej pochylone niż te zlewej a tło jest mocno symetryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności