Skocz do zawartości

Ilustracja - "Na murach"


Rzool

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Racja. Chodzi przede wszystkim o układ kompozycyjny, bo to się głównie sypie. Zastanawiam się, jak zagrać układem tła tak, żeby podbił kompozycję i samą postać. Generalnie chodzi o dobranie odpowiedniego podkładu w takim formacie.

 

Rozmiar jest taki dziwny w zasadzie tylko po to, żeby pojawił się problem :). Poza tym chciałem dać trochę oddechu postaci, a stwierdziłem, że nie chcę rozszerzać kadru w dół ani w lewo. Prawa strona zupełnie odpadła, bo to nie po bożemu. Więc została góra i nie wiadomo, co z nią zrobić :)

Tak to jest jak rysuje się po kawałku, że człowiek potem zastanawia się, co z tym zrobić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postać powinna patrzeć się, tam gdzie jest więcej miejsca (albo coś ciekawego widać). ja bym powiększył dół, zamiast góry (i nie tak drastycznie), walnął tam murek .. znaczy.. w sumie nie wiem, na czym on siedzi, bo jest ciemno

 

o właśnie - od prawej więcej światła, postać może rzucać spory cień, jeśli chcesz utrzymać taki nastrój, jak jest. niebo jest z reguły jaśniejsze od cienia. zadbaj też o odbicia otoczenia na butelce (tyle mocnego światła wokół, a żadnych refleksów?)

 

rób co chcesz, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avenger... mi nie chodziło o korektę w stronę "zasad" rysunku. Bo te są w książkach :P i nic nie dają. (mówię o uwadze na temat tego, gdzie powinna patrzeć postać, i z tym się kompletnie nie zgadzam.)

Idąc dalej, światło od prawej - tak, jest to rzecz godna sprawdzenia (i zostanie), boję się tylko, że gdybym rozciągnął go w prawo, to ludzik zacząłbym wypadać z kadru, więc wymusiłoby to rozciągnięcie w lewo z kolei, co zabija ideę pionu kompozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrzę na to i fajnie wygląda, ale kto to jest, co on ma na sobie i po co on tak siedzi (te odpowiedzi powinny być w obrazie)

 

przypomina mi się ostatnia scena z Riddicka, jak przypadkiem usiadł na tronie, i to mi tu pasuje, zrób mu tron i te nogi na czymś postaw, schodki pod tronem i jakiś futrzak z paszczą pod nogami

 

a jak się upierasz z tym murem, to sprawa jest prosta, w drugim planie wieżyczka z daszkiem i okienkiem i gdzieś po lewej w trzecim planie prześwit i kawałek nieba z ksieżycem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to jakoś niespecjalnie podoba, pewnie przez wykonanie, ale górę ciemnego tła można wykorzystać na np. jakiś napis lub 'chmurę myśli' bądź oparów z jego głowy, która przdstawiałaby.....coś, np:kłębowisko twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności