Skocz do zawartości

Mity i Legendy:"Skarb Piratów"


KoMic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zmiana, planow, na dzien dzisiejszy i po glebszych przemysleniach stawiam na achillesa, planuje zrobic panoramiczna scenke batalistyczna, wraz z krytycznym momentem kiedy to ksiaze Parys napina swoj luk aby oddac zabójczy(:]) strzal w kierunku Achillesa, mam nadzije ze mi to jakos wyjdzie i ze planow juz nie zmienie: ], pozdrawiam, dzis po pracy zabieram sie do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

Shogun 3D-->naszczescie sie zabezpieczylem w stopce przed takimi wpadkami, THX: ]. co do kompa to wlasnie bedzie okazja w pelni wykozystac jego moc i sprawdzic na co go stac, a tak pozatym to tylko kilka pierwszoplanowych postaci bedzie hp, reszta lp, albo zrobimy sobie scenke wielo warstwowa, sie zobaczy

Nezz-->prawda, dziki za sprostowanie

ArTooRo-->THX: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sporo wody uplynelo i piwa sie wypilo, od czasu jak zalozylem ten watek, po burzliwych przemysleniach i rozterkach wewnetrznych, postanowilem wykazac sie mala dla mnie inowacyjnoscia i pujsc prostoliniowo, zeby niemowic prostacko: ]. a wiec Panie i Panowie przedstawiam wam Skarb piratow, scene jak wygladac bedzie sami widzicie, planuje zrobic polmrok z bardzo wyakcentowanym zlotem oraz dziura w kadlubie starego statku pirackiego, wszytko bedzie serwowane w grocie: ], pozdrawiam i mam nadzijee ze wytrwam, ehhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ktory to juz tamat;) praca pewnie jak zwykle bedzie miodzio znajac twoje mozliwosci, ale czesem ne poszedles na latwizne? bo statek masz z poprzedniej bitwy i podwodna scene tez juz kiedys robiles, ale powodzenia zycze, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ehhh no wlasnie malo ambitnie pojechalem po bandzie: ] jak Owen zauwazyl, ehhh. ale niemoge wykozystac statku z poprzedniej bitwy to bylo by niefer, fakt faktem ze czesc dupereli wykozytam ale sam kadlub tex i sporo elementow zrobie od nowa, napewno wykozystam doswiadczenie zebrane podczas tworzenia juz nie jednej krypy, hehehe. mam nadzieje ze niezmienie juz tego tematu, zaczynam sie czuc jak kobieta kaprysnie i niezdecydowanie,,, hmm to chyba nie jest dobry znak : ?............. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dostalem pierwsze wzrokowe upomnienie od LERU, i niemoge nic wykozystac z poprzedniego statku, no nic wydziergam go od nowa: ]. wkoncu lubie to robic: ]

RK-->bylo by to rozwiazanie ale niemoglbym zrobic rozprutej ladowni i wysypujacego sie zlota z niej, fenickie statki byly troche bardzije podobne do statkow wikingow, wiec zostaje przy galeonie, tak lubianym i cenionym przez piratow: ]

SirAnen--> spoko rozumiem, ale nie opisze Ci co i jak tylko pokaze Ci jak ja to zrobilem ze doszedlem do tego tematu.

 

w googlach wpisz "skarb piratow" i gotowe, pierwszy link mowi sam za siebie, hehe troche wyobrazni i mamy scene, hehe, pozdrawiam: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze szanuje prace Leru i niechce byc przyczyna jakichs glupich klutni, bo chetni do takowej zawsze sie znajda, postanowilem zrobic cos innego niz galeon, choc on by tu najlepiej pasowal, wlasciwie krypa ktora robie jest tworzona bardzij z wyobrazni i zdiec niz na podstawie jakichs planow, pokladu wogole niebede robil jedynie burty i maszty z olinowaniem, pozdro

 

002ale4.jpg

002bzv5.jpg

002cnl5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badyl-->hehe racja, wiem ze do tego byl by najlepszy maly zwinny galeonik, ale jak pisalem, niechcro robic zamieszania bo galeon jak galen, konstrukcjia sie niezmieni a ze mam juz w doropku takowe to moglby sie kto znalesc ze usywam stare modele, dlatego driergam nowa krype aby niebylo zadnych watpliwosci: ],

003ayq6.jpg

003bdk6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne masz te okręciki i tyle. Pasuje do ostatnich filmów. Może zmień temat na latającego Holendra ? Będzie jeszcze bardziej spooky :)

 

 

posadza go o plagiat, pojdzie siedziec a co za tym idzie nie skonczy modelu chyba ze maja maxa w pierdlu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam siez badylem barierki itd tezpowinny byc połamane pozaty,m coś mi nie pasuje w tej dziurze u dołu jakostak sztucznie wygląda :/ bo jak deski były by połanmane to nie mogą one być prostokątne :/ złam sobie deske a zrozumeiesz :) Pozatym Model pierwsza klasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model rewelka, textury różnież super wyszły (postarzają go) .

Fakt, że według tekstur to wrak ze starzem, ale maszty i olinowanie...no i popraw dziurę...

...Nieważne , ważne że miłe dla oka :) i to właśnie chodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, texturowanie stalego elementu sceny zakonczone czas teraz zaczac dostosowywac go do zlomowania, liny dech i jakies tam glupoty porozrzucane wokol, jescze sie zobaczy co bedzie dalej. Chcialbym zauwazyc ze celowo model pokazuje tylko z 1 strony, hehe reszta to masakra, albo wcale nie ma albo, szkoda gadac: ], brak czasu niepozwala mi sie dlubac jak ostatnio siec tylko reprezentacyjna czesc wystawiam do widoku hehe, pozdrawiam

 

Avenger-->hmmm podstawowa tex wynosi 2048x2048, fakt ze to moze troche malo, ale chyba glowna czesc odpowiedzialnosc ponosi kompresja jpg.

 

005abc2.jpg

005big1.jpg

005csd2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dobry detal, tekstury tez, jedyne co bym zmienił to teksture desek ponizej poziomu wody (nie pamietam jak to sie fachowo nazywa) moze nie na takie jakby wygladaly od razu po wyciągnieciu z wody ale jakaś różnica by sie przydała, no wiesz, glony jakieś zeschłe by sie przydały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kreska_-->witam, hmmm to ciemne to jest dlatego ze bylo malowane smola z czyms tam a nie dlatego ze jest mokre, hmmm nie wiem czy wlasnie o to sie rozchodzilo, jesli chodzi o glonisze i jakies kawalki zyjatek na kadlubie to planuje takie cuda umiescic,

Master Kiełbaster-->powalcze z tym ale nie bedzie latwo: \

 

Przedstawiam koncept sceny jak ja bym to widzial, ale nie jestem przekonancy co do kompozycji i proporcji miedzy poszczegolnymi elementami, wiadomo ze zloto jest tu najwazniejsze i powinno byc w miare w centralnym pkt obrazka, ale siakos ciezko mi z tym wymanewrowac,pozatym wydaje mi sie ze dziura powinna byc nieco blizej dziobu. przedstawiam kilka softowych wersji: ]

 

006aag1.jpg

006bqp1.jpg

006cep0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no no! winszuje, mi nawet w połowie taki stateczek się nie udał w poprzedniej bitwie.

 

Gratulacje! Aczkolwiek teksturka jest troche mdła i tak jakby uvw mapping był zły na w drugim poziomie tekstury od dołu. Deski krzywo idą.

 

No i takielunek też trzeba dodać. mam nadzieje że masz dobrą refke, bo jak patrzyłem na ten tutorial w necie jak oni takielunek zrobili to mi się płakać chciało;)

 

tak wogule to wczym modelujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avenger-->hehe mi tez pierwsza wersja najbardzij lezy: ].hmmm niebo, faktycznie nieopisalem tego ale mam zamiar zrobic grote w ktorej ten statek bedzie, a z prawej bedzie taka dluga szczelina pionowa ktora moglby wplynac oraz ta szczelina bedzie glownym zrodlem swiatla,

Cruzh3r-->thx: ], eeeee nieznam zadnego tutka jak bys mogl to prosilbym o link, pozatym reszta linek bedzie wykminiona i dopaswana do sceny, to i tak est wrak wiec ewentualne braki olinowania lub chaotycznosc niebeda negatywne a nawet urealnia scene hehe,: ]

 

Narazie walcze z polamanymi gornymi czesciami masztow reje i kotwice, najbardzij odrazaja mnie liny, b to bedzie ciezka przeprawa, ale jesli uda mi sieto zrobic calkiem calkiem to moze ladnie wyjsc: ]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutek był na 3dluvr.com

 

Bardzo fajny tutek jeżeli chodzi o modelowanie, Ale źle zrobili detale (właśnie liny itp.)

 

Aha, i na żadnym zdjęciu nie widać Górnej części masztu.

 

W czym modelujesz? W maxie? Xsi? mayi?

Statek zrobiłeś z surface tool? polyedit?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności