Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Baba Jaga"


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_

Baba Jaga - w mitologii słowiańskiej zła czarownica, zazwyczaj przedstawiana jako stara kobieta żyjąca samotnie z kotem w lesie. Domek Baby Jagi może być z piernika albo stać na kurzej stopce. Zwabia do siebie dzieci zagubione w lesie, by potem je zjeść. Domek Baby Jagi otacza płot dekorowany czaszkami ludzkimi (wikipedia).

 

3ds max, photoshop.

ostateczna wersja pracki:

BabaJaga_end.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość _Kreska_

dzieki za dobre slowa, ale troche jednak mnie wystraszyliscie. z atlantydyd zrobiła sie baba jaga i jej chatka. Z tym tematem jest szansa ze skoncze, a do poprzedniego jeszcze wróce, obiecuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kreska_ -> kiedyś na discovery słyszałem, że powszechnie znana bajka o babie jadze jest swego rodzaju uspokojną wersją legendy która miała bardziej hardcorową fabułę :) Zatem temacik jak najbardziej przechodzi.

 

Witam w Bitwie i powodzenia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Ania: dzieki, jak beda potrzebne sie zglosze :)

Leru: wiec moja bedzie chyba bardziej hardkorowa.

co do jagi to jeszcze nad nia nie myslalem, podobala mi sie koncepcja z hellboya gdzie latała w mozdzierzu, pomagajac sobie tłuczkiem. Liczyła palce trupów, pluła, była zadziorna i przede wszystkiem miała te kozackie drewniane nogi (pozniej wrzuce skan). Najpierw jedak chatka sie zajme, wstepny szkic. To taka wiecej chata a nie chatka, no ale jak napisalem wstepny bardzo.

chatka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie ! xD Wiem, że to Twój koncept, ale ja na kurzej nużce widziałbym okrągłą drewniana chatę z kominkiem krytą strzechą, z wieloma ornamentami i zdobieniami na ścianach takimi ja kwiszące kurze oczy, jakies wywary, szczątki zwierząc, pieniek z siekierą, schowek na miotły etc itd. Nie kamienicy na kurzej nodze ! xD pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

madrze gadasz Kacper, tylko ile juz takich chat bylo? wlasnie chodzi mi o to coby przelamac monopol na te chatki jagi, takie wiecej jak z kajko i kokosza i zrobic jakas taka... no jakąś inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kreska_ -> polecam wymyślić babę jagę samemu :) jeśli wspomniałeś o tej z Hellboy`a to luz. Ale jest to znana postać, jak i jej przygody i potwory w nich się pojawiające. Jury może to uznać za minus jeśli za bardzo oprzesz się na obrazie przedstawionym w Hellboy`u.

 

Taka drobna rada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Jonasz_Real -> dzieki

RK -> dzieki, a cicho bo nie wiem juz jak ma wygladac to co chce zrobic :)

Leru -> rozumiem, ale jak w takim razie ma wygladac? Staruszki z wiekim nochem nie chce robic :P

vv3k70r -> a czemu Jaga nie moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kreska_ - bo toobiach dla babci ganiac po tylu oknach ze sciera i szorowac..... a kocur to niby w ktorym oknie ma sie wylegiwac zbey byl dobrze eksponowany?

mi sie to po prostu nie widzi na babcina chatke.... i dlatego protestuje... ja sie nei zgadzam na burzuazyjna babcie... starowinka oszczednie zyla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no wlasnie o to mi chodzi, nie chce zrobic babuni z kotem w przemiłej chatce, chce jage w lecącym kotle, odzianą w szmaty, poskręcane i postrzępione, kradnącą i zjadająca dzieci, i czachy małolatów pozatykane na żerdziach płotu, no i moze jeszcze jakieś diabelskie znaki na chacie, moze rogi kozła na dzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no ale mozdzierz to nie pomysł Mignoly jest, własnie według legendy smiga na miotle, w mozdzierzu, tudziez w kotle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

aaaaaaa no widzisz, ja tez od niedawna wiem :)

zrobilem tymczasem 2 chaty na szypko, coby zobaczyc ktora lepiej sie sprawdza. No i wychodzi mi ze tradycyjny ksztalt chyba lepszy bedzie.

chatka_1.jpg

chatka_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom tradycyjny lepszy.

 

a i widze że jedna noga, ja też jestem zdania że jedna, choć niektórzy twierdzą że nóg jest dwoje.

 

przejście między nogą a chatką jest nieciekawe, jakieś kurze mięśnie nachodzące na domek bym zrobiła, ale wiem że to dopiero początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

jakos sobie nie wyobrażam chaty jagi na 2 nogach, dziwnie by wygladala :)

co do przejscia to tak, na szybko, jak zreszta całość, z mieśniami dobry pomysł, takie oplatajace, powoli scalajace sie z drewnem. Myślalem tez o spodzie kury, noga i pióra, nie za wiele oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

wizz ->dzieki

Master -> miałem referki, chociaż w wielu miejscach olałem, małe sa i tak niewiele bedzie widać . Zebów nie będzie :], przynajmniej nie planuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

RA -> za tło bedzie las, taki duzy, stary, lekko przymglony las. Tak to przynajmniej teraz widze, a co uda sie zrobic...

KacperSpala -> okragla tez fajna ale na coś sie trzeba zdecydować, narazie zostane przy prostokacie.

 

dachu troszkie zrobiłem...

chatka6jc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

dzieki KacperSpala ale najpierw to jeszcze musze głowną bohaterke zrobić, no i wykombinować jak ją pokazać.

tymczasem dachówki nowe, ale skuche zaliczyłem z nimi :):):) dzieki Master za trafną uwage:)

chatka7wx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

zrobi się, nie może być tak regularnie, fakt.

tymczasem wrocilem na chwilke do czaszek, tak, zeby sie sie oderwać od chatki.

 

czaszeczkakid2ot6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności