Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Smok Wawelski"


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Już miałem zacząć nowy model, ale skuszę się na Bitwę:).

Legenda może mało wyszukana, ale dlatego chciałbym całość przedstawić w ujęciu raczej humorystycznym:) Smok w stylu bajkowym, z olbrzymim bebechem siedzi na brzegu rzeki, trzyma się za brzuch i wywija oczami w geście przepicia:), to taki z grubsza zarys, może uda mi się jeszcze wymyślić coś mniej konwencjonalnego. Zaczne od konceptu, jak zrobię to zamieszczę.

Do boju i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkice już są. Kompozycja pewnie ulegnie zmianom, ale generlanie tak to sobie widzę - wyschnięta rzeka, olbrzymi brzuch smoka (może nawet większy niż na szkicu zrobię:D), śmiejące się żaby i może jeszcze do okoła szczątki sztucznej owieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy:). Jak dobrze wiecie, z organiki raczej leżę, ale narazie wychodzi w miarę jak tego chciałem:). Opieram się na dobrą sprawę głównie na swoim koncepcie:D. Wiem, że w internecie dużo jest referek, ale moim zdaniem zbyt duży rozrzut tych smoków - każdy inny. A tak w ogole, czy smoki mają uszy:).

Główka z grubsza gotowa, ale oczywiście będę conieco zmieniał - przede wszystkim chę mu nadać bardziej pijacki wygląd:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nogi będą mniej więcej takiej wielkości - oczywiście braukje jeszcze łap (smok po amputacji;]). Od razu zaznaczam, że nogi pewnie będą pozriggowaniu wyglądały inaczej - plan jest taki, że skom ma tak dużybebech, że praktycznie na nim siedzi, a podkulone nogi raczej po prostu sterczą a nie trzymają skoma:)

Skończyełm też (chyba) rękę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spokojny

Takie moje wtracenie:) Czy przypadkiem ów rączka smoka nie jest zbyt płaska? Co prawda z rzucie z ,,góry" wygląda spoko ale z boku sprawia wrazenie przejechaną przez walec:) Co prawda podchodzisz do tematu luzno ale czy przypadkiem nie zbyt ,,PŁASKO" ;)) Powodzonka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się pod tym co przedmówcy prawią. Rączki są zdecydowanie za chude, mimo, że to jest postać kreskówkowa. Zróżnicuj może je trochę na długości, żeby nie były jednolite, podejrzewam, że doda to pewnego smaku postaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydełka ciut mniejsze, i niżej, będzie wyglądał smieszniej, bo te skrzydełka choc małe są takim niezdecydowaniem miezy prawdziwie małym, a srednim :).

 

co do samego smoka, to rozumiem, ze tak ma wygladac, ale ten brzuch jest nadal za brzuchaty. zmniejszenie go o jakies 15-20% (obietosci brzucha) nie przyczyniło by sie do zmniejszenia śmiesznosci charakteru, a na pewno lepiej by wygladał ;) to takie moje odczucia. Mozesz mu jeszcze zrobic takie klapniete kolce wzdłóż kręgosłupa i ogonu, co by wyglądał bardziej nieporadnie / mizernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, brzuch ma być duży:D.

Zrobiłem trójkąciki, zęby (nie za dużo - żeby nie zrobił się starszny;)) i język. Pomajstrowałem też przy rękach. Proszę zgłaszać zastrzeżenia, bo chciałbym już zacząć mapować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łap to mam zastrzeżeni :/

bo cały model utrzymany w formie karykatury smoka a łapy powaznie wyglądają :p skruć palce powinny być według mnie krutkie :p co ze sceną dla smoka :p bo nie sądze ze bedzie tylko jego postać a pomimo zapowiedzi nadal nic nei widać ze sceny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec czas do komentowania :) kolorki bym dał raczej mocniejszej zieleni :) oczywiście mam nadzieje ze planujesz mu zrobić łuski bo co to by był smok bez łusek :p i zdecyduj sieco do stylu albo śmiesznie albo grożnie :pjak śmiesznie zmień łapy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wydaje ci się że te łuski takie zby idealne są? wszyskie ułosżone tak samo, równomiernie. Smok wygladą jakby dopiero co skońcyzł linieć, może dodaj troche brudu gdzie niegdzie jakieś połamane łuski, brakujace... mógłbyś tez złamć mu jeden róg albo wykręcić w przeciwnym keiunku żeby było zabawniej... oczy rzobić np. przekrwione.. etc.. takie małe szczególiki dodające mu realizmu... łapy ujdą... powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do łusek to wydaje mi się ze dobrym pomysłem było by zrobić jakąśfotke skury aligatora czy krokodyla takiego ciemniejszego albo jakiegoś zielonowatego węża :) ewentualnie zrobiś poprostu fotke gadowi jakiemuś zrobićmape do bumpa a kolor zrobićsamemu :) Dla mnie łapy nie sa aż takie straszne tlko ze nie pasukją mi do klimatu pracy :p takie jest moje zdanie ze skoro ma byćśmiesznie to łapy powinny być tbardziej kluchowate tzn krutsze palce :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia, że mam już nieco dość i nawet już chciałem porzucić całymodel. Jednak jakoś się zmobilizowałem i zrobiłem dość biedny rig, właściwie tylko taki, żeby móc kończyny pozginać.

Generalnie właśnie takie ustawienie sobie widzę. myślę, że oprócz tych żab (które muszę w ogóle jeszcze zrobić... eh) możnaby postawić szklaneczkę wody z jakimś kackillerem:).

Spróbuję jakoś poprawić textury oraz posturę (pewnie przyda się coś zrobić z pyskiem) i biorę się za modelowanie żabki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok całkiem fajny...zaczyna mieć charakter. Ja bym tylko zasugerował żebyś trochę złamał symetrię w ułożeniu ciała bo strasznie przez to sztucznie wygląda - np. jedna łapę niżej drugą nad nią (że niby się głaszcze po tym brzuchu), głowę jakoś trochę przekręć, jedno skrzydło mogłoby być rozłożone, rogi wygięte na różne strony itp.

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, mi osobiście przechodza ciarki po plecach (w pozytywnym sensie, cokolwiek by to miało nie znaczyć) na widok takiej hybrydy, bo łapy ma cokolwiek ludzkie...powaznie za te rece ja bym sie go bał :| Moze bardziej uderz w toon? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za motywacje:), teraz wiem, że koniecznie muszę skończyć, bo chyba mnie zlinczujecie jeśli zrezygnuję;].

Zacząłem robić otoczenie, kompozycja wstępnie taka jak na obrazku, może dorzucę więcej drzew. Chcę dodać jeszcze jakieś kamienie, kępy trawy gdzieniegdzie, całego terenu nie będę "zasiewał" - względy raczej techniczne, dlatego wolę się postrarać o dobrą texturę. W oddali raczej niewiele będzie się działo - może jakieś niskie pagórki i pola, za to samo tło chcę zrobić w pełni rysowane - jakaś zabudowa i mury Krakowa, w każdym razie na pewno nie będę dążył do realizmu - typowo rysunkowo:).

Na koniec dodam, że znowu będzie przerwa 2 tygodnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności