Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Syrenka"


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Legenda głosi, że syrenka zasiedliła się w okolicach Warszawy, oczarowując pięknym śpiewem rybaków.

Pewien zły kupiec złapał ją i uwięził w drewnianej chatce w lesie, chcąc później wystawić na jarmarku za pieniądze.

Lecz rybacy uwolnili syrenkę. Ona za to obiecała im, że zawsze będzie czuwać nad ich miastem.

I do dziś czuwa z mieczem i tarczą nad Warszawą.

 

herb Warszawy:

herb12oj3.th.jpg

 

w projekcie były użyte zdjęcia.

model: wings3d

render: max / vray

tekstury i postprodukcja: corel / ps

 

gotowy obrazek:

s50wodaua1.th.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja o tej syrence wspominałem. No i przede wszysrkim są ładniejsze jej fotki:

 

thelittlemermaid4dc0.jpg

 

Szkoda, że nie udało mi się znaleźć zadnej fotki robionej od strony morza. Właśnie z tego profilu wyglada najladniej: młoda, piękna kobieta (od tej strony płetw prawie nie widać) patrząca z niewysłowioną tęsknotą w morze...

W Wawie gdzieś miałem pocztówkę własnie z tym ujęciem...

 

A co do innych referek, to trafiłem na pewna ciekawą wersje syrenki:

hellfiremeremaidtj7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empeck, skoro nie będzie ubrana to będzie goła, nie?

 

shogun będe robiła co mogę, ale na razie pierwsze próby raczej żałosne.

 

Jonasz, na razie mój koncept jest dość mglisty, chyba będzie jakaś ryba na talerzu, ale jeszcze nie wiem.

 

piotrek będzie więziona w jakiejś chacie drewnianej

 

ttaddeekk to była potworka a nie żadna baba, przecież ja bym nie cyganiła.

 

no i wielkie dzięki chłopaki za referki, na pewno się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu powodzenia zycze :) pokazuj co tam masz a nie sie wstydzisz :)

 

Ok Aniu nie jest zle ale imo pierw podciagnij ta bryle ktora jest niezla pozniej sie glowka zajmiesz :) i detalem :)

 

Glowka nie jest zla, potrzebuje troszke dopieszczenia :)

 

czekam zdecydowanie na wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajnie modelowany tylko trochę się "rozjechał" (co na szczęście łatwo poprawić). Kości policzkowe za szeroko albo żuchwa za wąsko- twarz się przez to lisia zrobiła. Górna krawędź ucha powinna być równo z linią brwi (u plus minus normalnego człowieka, nie znam się na syrenkach). Jeśli troszkę zwęzisz nos między oczyma będzie chyba lepiej- reszta IMO bardzo ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezła główka. Mam jednak pare zastrzeżeń - dziwnie wyglądają obszary w okolicach łuków brwiowych, kąciki ust są za szeroko od siebie oraz dziwnie układa się ten czubek nosa. Ale pewno zdajesz sobie z tego sprawe, poprawisz i będzie jak zawsze super ;)

 

EDIT - teraz spojrzałem na profil i strasznie dziwnie się z niego prezentuje, jeśli idzie o kości policzkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga poza o wiele lepsza- moim zdaniem. Pierwsza też byłaby OK gdyby ogon nie zawijał się Syrence tak karkołomnie ( albo ogonołomnie:)). Może gddyby zawijał się swobodniej na druga stronę ( lewą obrazka) Syrena siedziała by stabilniej i bardziej naturalnie? Tak czy inaczej to ładny model i poza nr 2 lepiej go eksponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak będzie druga

 

tu początki drewnianej chatki w której będzie więziona.

w rogi muszę czegoś napchać bo teraz dziury jednak ciut za duże wyszły, konstrukcja szopy nienajszczęśliwsza, chyba powinnam poziome belki zrobić cieńsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności