Skocz do zawartości

Mity i Legendy : Gilgamesh


Waginus

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę historii :P - "Epos o Gilgameszu, datowany na 24 wiek p.n.e.(co czyni go najstarszym wielkim eposem w historii, starszym nawet od dzieł Homera), który to prawdopodobnie był pierwowzorem nie tylko mitów greckich ale także niektórych historii czy przypowieści biblijnych. Wraz ze swoim przyjacielem, Enkidu, Gilgamesz zdobył drzewo cedrowe, zabijając przy tym demona lasu cedrowego. Ze zdobytego drewna zostały później zbudowane drzwi do świątyni w Uruk. Czynem tym Gilgamesz zwrócił uwagę bogini Isztar, która zakochała się w nim. Jednak nasz bohater odrzucił jej uczucie, czym naraził się na jej gniew. Rozgniewana Isztar namówiła bogów do zesłania na ziemię potwora, aby ten zniszczył miasto Uruk. Jednak Gilgamesz wraz z Enkidu pokonali zesłanego potwora, pół-człowieka pół-byka, zabijając go u bram miasta. Wtedy rada bogów postanowiła że Enkidu musi umrzeć, po czym zesłali na niego śmiertelną chorobę. Po śmierci Enkidu, pogrążony w smutku i rozpaczy Gilgamesz po raz pierwszy zaczął myśleć o śmierci, po czym wyruszył na poszukiwanie sposobu na uzyskanie nieśmiertelności..."

 

Jeszcze tylko zostaje mi wybór motywu który przedstawię...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajny obrazek, czytalem epos, jakos bardziej kojarzyl mi sie ten koles i mu wspolczesni (bo troszke dokumentow z ich czasow i wesolej tworczosci, neilicznych owczesnych skryboiw przeczytac musialem) z dzikusami nazywajacymi wojta imperatorem, ledwo odzianych w skory jak tylko deszcz padal...

zreszta ten Gilgamesz to niezla malpa wlochata byla :) gdyby nie bogini to do dzisiaj bysmy tak wygladali ponoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze się z przedmówcą, częściowo

 

epos o gilgameszu powstał za czasów sumerów, którzy siebie samych nazywali "czarnogłowi" - widocznie nie było wśród nich blondynów :p

 

sam gilgamesz w micie nosi "zmierzwione brudne kudły" na całym ciele, i brudne skóry które "szpeciły jego piękne ciało"

 

no i żeby dodać odrobinę pikanterii, z tym swoim przyjacielem Enkidu to on zył jak z żoną ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak tez z video tutka:D nie podoba mi sie ten sposob rzeźbienia co nie zmienia faktu ze wyszedl calkiem ladnie, popracuj nad rogami powinny byc popekane, jeden moze nawet nadlamany, radze pobawic sie maskowaniem w zbrushu (bo to chyba zbrush:rolleyes: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh,

całkiem nieźle Ci to idzie ale powinieneś popracować nad anatomią miejsc gdzie widać odkryte ciało - bo na razie kiepsko to wygląda :)

 

hehe, aha no i ja myślałem że mam najgorszego nicka na tym forum, a tu bach, widzę coś jeszcze bardziej orginalnego hehe XD

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klata coraz lepiej :) hehehe ale popraw jeszcze mięśnie brzucha podkreśl je :) i spodnie jakoś dziwnie wyglądają :/ jak by coś w nich było ale nie powiem co mi sie kojaży hehhe :) Ale model jest fajny ps czy zamierzasz mu na klacie zrobić zbroje tak jak na tych referkach co wcześniej dałeś ???? czy zostawiasz gołą klate ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności