Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Odyseusz i Posejdon"


Elmo22

Rekomendowane odpowiedzi

HA! witam wszystkich.

 

(...) Wracający Posejdon, ze Solimskiej Góry

Ujrzał, jak Odys płynął, i wnet gniewu chmury

Wybiegły mu na czoło; wstrząsł się i sierdziście:

"Oho! - rzekł. - Coś innego bogi oczywiście

Myślą zrobić z Odysem; znać, żem nie był z nimi!

Bo już się do Feaków zbliża, gdzie z długimi

Nędzami swych przeznaczeń kończąc, do Itaki

Wróci; lecz czekaj! Jeszcze dam ci się we znaki!"

Rzekł i bałwany wzruszył; chmur zgromadził nawał,

Trójzębem rozkaz wiatrom, jakie są, wydawał,

Aby dęły zaciekle; w tuman ląd i morze

Gęsty obwinął - że się stała noc na dworze.

Zerwał się i dął Euros, Not, toż Zefir wściekły,

Toż mrożący Boreasz, i przestwór wód siekły.

A w Odysie zadrżało serce, drżą kolana;

Westchnąwszy w sobie rzekła dusza nie złamana:

"Biada mi! Czegóż ja tu nie dożyję jeszcze!

Nimfy słowa, jak widzę, sprawdzają się wieszcze:

Gdy przed powrotem do dom, mówiła, że w biédzie

Będę wielkiej na morzu. Ot, do tego idzie! (...)

"Odyseja" Homer, Pieśń piąta: Tratwa Odyseusza

 

tematem bitwy będzie scena, w ktorej Posejdon żądny zemsty na Odyseuszu za oślepienie jego syna cyklopa postanawia, na przekór pozostalym bogom, utrudnić żeglarzowi powrót do domu i rozpętuje potężny sztorm.

 

wstępne koncepty niedlugo. na razie ciesze się że znalazłem w końcu temat :)tym czasem zaklepuje sobie miejscówke w bitwie! pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nooo... kiedys był w TV taki program o morzu... nie pamietam juz tytułu, ale była tam w czołówce programu swietna scena, jak to Posejdon w gniewie wyławia statek i juz ma go skruszyc, gdy nagle sie odwraca, wyjmuje spod wody sluchawkę, słucha, po czym ze zrozumieniem kiwa glową, odkłada słuchawke i z usmiechem ponownie puszcza zaglowiec na wode i delikatnie dmucha mu w żagle.

 

Ta scena staneła mi teraz jak nic przed oczasmi.

Powodzenia zyczę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan - dzieki

Shogun 3D - dzieki

Leru - jeszcze nie wiem :/ ale na razie to nie jest jakis dramat bo na poczatek chce ogarnac ogolny wyglad sceny, troche poszkicuje i wtedy bede wiedzial juz co z czego i dlaczego :D no i pewnie wyjdzie na to ze nie wiem jak zrobic wode :) ale jest jeszcze troche czasu zeby sie dowiedziec ;) btw kiedys byl taki tutorial jak zrobic wode na spokojnym morzu.. chyba jeszcze za czasow maxa3, wiem ze teraz dlubie sie to w glue3d ale jak powiedzialem tym problemem zajme sie pozniej. oczywiscie jak masz jakis sekretny patent na taka wode to wiesz ;) wal jak w dym :D

dzieki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun 3D -> nie byłbym tego taki pewien, przecie to symulacja płynów. A co jakbyś wylał tysiące szklanek wody ? :)

 

Elmo22 -> kiedyś obmyśliłem (jednak nigdy nie wytestowałem) wodę za pomocą Pflow, reactora i AfterBurna. Reactor dla dużej ilości wody czyli bardzo miękki soft body ewentualnie mniejsze kule potraktowane BlobMeshem, Pflow dla dodania mniejszych rozprysków z metaballami z AfterBurna i AfterBurn do dodania piany. Trochę na około ale (pomijając blobmesha) to by to się bardzo szybko liczyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru, Shogun - dzieki za tipsy :) na pewno sprawdze bo fakt Leru troche zabiles mi cwieka ta woda... na poczatku myslalem ze sobie wymodeluje jakies fale i zajefajnie je oteksturuje ale... troche mnie to przeraza

 

dlatego zabralem sie za cos mniej przerazajacego i zaczalem modelowac Posejdona. na poczatek zrzuty z viewporta zeby nie bylo ze nic nie robie i marudze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak Mayowe fluidy ? Moze da sie je jakos exportnac :) Tam woda wychodzi fenomenalnie (patrz np Terranova). Albo wezmiesz i duzo plane'ow walniesz z piana + transparent mask. Ja bym wybral 2 metode, bo za pomoca czasteczek maxowych to ciezko bedzie cos skleic co by sie liczylo w miare szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wody na pewno jeszcze otwarty. nie wiem czy sie zdecyduje na majke bo jestem kompletna noga jesli chodzi o ten soft. fakt czas najwyzszy sie poduczyc ale moze jeszcze nie teraz. juz nawet myslalem o lightwave ale jest jakis konflikt przy eksporcie (moze mam blad w pluginie). tak czy owak bede próbowal kazdy z zapodanych patentow z osobna coby wyszlo zajedwabiscie ale najpierw chce dorzezbic Posejdona (cos na modle antycznych rzezb greckich) jeszcze nei zrobilem conceptow ale w glowie taka sama burza jaka ma byc na tym morzu co jom mam zamiar stworzyc... mysle ze juz niedlugo cos poskanuje i wrzuce wtedy bedzie wiadomo co robie i jaki efekt trzeba mi osiagnac. dzieki wszystkim za pomoc i podsylane pomysly. dzis porzezbie posejdona i wrzuce jakis progress. pozdro 4 @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klepie detale. na razie tyle bo padam na nosa a z ranca do roboty trza gonic. to nie jest jeszcze skonczony etap, na pewno bede jeszcze dorzezbial to i tamto ale wrzucam... moze wprawne oko dojrzy to co ja juz pomijam ze zmeczenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no ladnie ladnie- ja tu z rzadka zagladam ale widze ze musze chyba czesciej bo tu kolega do bitwy przystapil i ladnie szaleje :D -niezly temacik (ambitny :) ) a o wykonanie to jakos sie nie martwie...ciekawe why ? hehe ;) - pozdrawiam i zycze jak najbardziej powodzenia...a tymczasem wracam do dooplomu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SirAnen, seblen11 - mi chodzi raczej o taki antyczny kanon męskiego ciała, taki wlasnie jaki przypisywano greckim bogom. nie chce rzezbic jakiegos skoksowanego kartofla bo nie o to mi biegalo. niemniej jednak dzieki za refki bo ladnie widac rozmieszczenie miesni :)

 

Eco!!!! stary druhu :D kope lat bym rzekl, lecz bym sklamal. koncz ten dyplom bo szkoda czasu. bitewka stygnie, szpada ci rdzewieje. ehh.. powalczyliby razem jak za starych dobrych czasow, powalczyliby...

 

pozdrawiam, kingsize dla wszystkich!!!

 

P.S. troche wczoraj rzezbilem zasnalem i zapomnialem zrobic update :/ plasiam. dzis bede grzeczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze za wolno mi to idzie. na razie nie sklejam jeszcze modelu w jeden mesh bo poki co jeszcze rownam miesnie. w nastepnej kolejnosci posladki i ramiona. jesli chodzi o dolna polowe ciala to w sumie zamierzam i tak ja ukryc pod jakas postacia szalejacej wody. mam nadzieje ze teraz miesnie wygladaja juz bardziej realnie. jesli to nadal wali po galach to plis rzuccie na to okiem i pomozcie.

caly czas nie mam kiedy poszkicowac konceptow... ale jeszcze to zrobie. obiecuje. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecy wyglądają fajnie, chyba poprawnie ale nogi z tyłu kiepsko - zbyt ostre wcięcia pod kolanami i na łydkach, no i tam nie powinno być takiego wklęśnięcia pod kolanem bo tam są ścięgna i zakończenia mięśni. Prezód tułowia mi się podoba ale w okolicy bioder chyba coś nie tak - spod tych mięśni powinno być chyba widać trochę biodra. Jeśli chodzi o nogi to może lepiej je ukryj i nie męcz się, szkoda czasu. Zamiast tego popracuj nad konceptami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba masz racje Gomez. za bardzo zapedzam sie w modelowanie przed szkicami :P widok sceny mam juz obmyslony ale wiadomo jak to wszystko sie zmienia gdy przychodzi do szkicow. dzis w lapie olowek i papier ;) update niedlugo.

dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecy wygladaja juz calkiem ladnie [w moim przeczuciu szyja jest nieco przesadnie szeroka w porownaniu z talia]... popraw kolana od tylu bo ta srodkowa 'dziura' jest wyjatkowo wyzlobiona i nienaturalna - jak wycieta lyzeczka do owocow! Rozumiem, ze korzystales z obrazkow anatomii miesni lecz po naciagnieciu na nie skory ten dolek miedzy miesniami zanika... poza tym jego ksztalt jest bardziej kwadratowy...

 

to dobry przyklad: http://www.shapefit.com/hamstrings-logo.jpg

 

ogolnie naprawde ladny model! powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności