Skocz do zawartości

Mity i Legendy: Święty od morderców


Gość bluefer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bluefer

"A gdy następnym razem będziesz pociągał za spust synu.

Zmów modlitwe do Niego. Bo tylko On może jej wysłuchać"

 

fad4895533fd3cfc.jpg

 

To taka dość "świeża" legęda. ale nie bardziej niż Silent Hill :).

 

Święty to postać z komiksu Kaznodzieja.

W sumie patron morderców jest aniołem śmierci, a raczej jego następcą.

Za życia zabijał bez litości każdego kto stanął na jego drodze.

Próbę zmiany swego losu przypłacił utratą najbliższej rodziny i własnej duszy.

Po śmierci wypedzony z piekła: "Sam szatan nie mógł znieść mrozu panującego w sercu Świętego...".

Śpi gdzieś pod górami Teksasu w swoim dawnym grobie czekając na wezwanie Boga,

który czasem ma dla niego jakąś "drobną robotę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość bluefer

Dziękuje wszyskim za słowa motywacji. Mam pierwszy zarys głowy:

 

1d01ba8ed9463ec6.jpg

 

Teraz tylko ja postarze myślę że w Zbrush'u.

 

PS: SirAnen: Rolanda znam doskonale. Z tym że Święty to torchę inny typ. Roland np. potrzebował naboi pasy na amunicje Świętego są puste za to bębęniki w Coltach Wakerach zawsze pełne i zawsze strzelają w sumie 13 razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bluefer

Ale w komiksie taką właśnie ma szczęke a co do hitmana to on bedzie miał włosy, a poza tym jeszcze parę blizn i dużo zmarszczek (jak to koleś pomiędzy 45 a 50 rokiem życia) .

 

a39c188c131cb253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bluefer

OK. Kolejny update. Tym razem trochę z Zbrusha. Postarzyłem go, poprawiłem nos i dodałem część zmarszczek. Resztę załatwię już teksturą.

 

77e0c64d6937c15a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo nie postarzyles go tylko dodales mu ciapek na calej twarzy :)

Twarz wczesniejsza jest spoko, popraw nosek w dol , patrz na ta refke jak modelujesz :) po 2gie zbrusha uzywaj do uzyskania fajnych ksztaltow itp a nie do ciapkania bombelkow ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bluefer

Witam wszystkich. Przez jakiś czas nie było mnie na forum, ale wcale nie próżnowałem w tym czasie. Oto postępy w modelu mojego "świętego":

703113e32f1d9ec2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do twarzy: powinien miec bardziej zmarszczony nos. tak jakby żywił pogardę do wszystkiego co go otacza. mina tak samo: usta w dół i zwężone oczy.

poza tym tors jest akby trochę za krótki (może to wina ustawienia kamery)

 

buty mam nadzieję pójdą do poprawki?

 

ogólnie to fajna by była ta scena z "Wojny w słońcu" kiedy naprzeciw niego tkwią gotowe do boju czołgi a on po prostu stoi i czeka...

 

"A kiedy pociągniesz za spust bądź pewien, że będzie przy tobie..." ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bluefer

tweety => Myślałem raczej o takiej tradycyjnej scenie. Tak jak na obrazach przedstawiających innych świętych. Każy szczegół otoczenia cos znaczy i tak dalej. Ale z drógiej strony Twój pomysł jest bardzo kuszący.

brumugun i tomeus => Może i racje ale referkami się tak średnio sugeruje, a to z powodu rozbieżności w wyglądzie twarzy w różnych kadrach komiksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę krytyki:

Oświetlenie trochę szwankuje... jest zdecydowanie zajasne moim zdaniem. Pozatym tekstura dżinsu, pasa i materiału płaszcza ma trochę za widoczną gramaturę. Enviroment bym wymienił, ale to tylko moja subiektywna opinia. Ja bym tu widział pustynny błękit lub zachód słońca.

A teraz trochę pochwał na osłodzenie życia:

Model wyszedł świenie. Kompozycja fajna, oddaje klimat postaci i komiksu. Jak jeszcze chwilkę nad tym posiedzisz szykuje się solidna pracka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiały by trzeba jakoś przybrudzić i urozmaicić, na koszuli zdaje się nie ma materiału wogle. jakieś zaschnięte plamy krwi może?

 

niebo zbyt regularne, wstaw tam coś co bardziej przypomina chmury.

 

dolny rąbek płaszcza powinien mieć kąt prosty.

 

model świetny, i twarz bardzo udana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem wiernym fanem kaznodzieji. Model bardzo dobry ale proponuje dodać drugi rewolwer :)

Czytałeś "Dawne dzieje: Święty od Morderców" ? Tam była taka fajna scena kiedy on wchodzi do piekła a za nim idą dusze jego ofiar :) Taka drobna sugestia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bluefer

Gorigon: Drógi rewolwer jest w kaburze. Komiks czytałem oczywiście. A jezeli chodzi o scenę planuje przedstawić go w chwili kiedy wyrusza do swojej pracy - zaraz po tym jak opuścił łoze w jaskini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bluefer

Witam cały czas kombinuje z oświetleniem i sztafażem. To jeszcze nie to, ale wrzucam żeby nie było że się obijam :)

0546f0bfc983972b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności