Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy 12345678914 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 178

Wątek: O sprzęcie i nowościach na rynku

Member
    Awatar araneus
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez -Ukash- Zobacz posta
    1/60 to dosc dlugi czas jak na zdjecia w reku na koncercie. Ja bym to juz powoli kwalfikowal na statyw.
    Kiedys slyszalem i sam sie do tego stosowalem, ze 1/30 to jest taka granica czasu na robienie z reki (to jest pierwszy czas kiedy otwor migawki otwiera sie zupelnie, oczywiscie w starych lustrzankach), a i tak latwo poruszyc. Nie wiem jak to sie ma przy cyfrowkach. Poza tym cyfrowki kompaktowe maja to do siebie ze mimo duzych czulosci jakie mozna ustawic, to maja bardzo male swiatlo obiektywu (o czym juz wspomniano)co dosc mocno wplywa na expozycje.

Pozdrawiam
    Akurat na koncercie niewiele Ci statyw pomoże bo to fotografowany obiekt sie porusza. A co do utrzymania w ręce to można i dluższe czasy niż 1/30, zależy "od ręki", od tego jaką masz ogniskową (im dluższa tym obraz bardziej lata) i ewentualnej stabilizacji w aparacie.
    Jeśli chodzi o otwarcie migawki przy 1/30 to masz rację, ale tak było w zenicie - to również czas synchronizacji z lampa blyskową. Obecnie jest to przeważnie 1/90 albo 1/125.

Ex moderator
    Awatar tweety
    Podziękowania

Domyślnie

araneus: co do statywu to niekoniecznie. jeden facet rozstawił Nikona D70 na statywie Manfrotto i cały koncert sfocił w ten sposób :]
    "Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym"
    "Jesteśmy murarzami na forum murarskim i rozmawiamy o krzywym murze." (Vorek)

eax
    Guest

Domyślnie

sprzedaje swojego PENTACONa 4/200 za 200PLN - technicznie sprawny, osnlonka przeciw sloneczna troche krzywa dlatego daje ja za free. Zadnych luzow, zadnych rys, prawie jak nowka... Jak ktos chetny prosze na PM .

Ex moderator
    Awatar tweety
    Podziękowania

Domyślnie

eax: a masz cosik jeszcze na sprzedaż? :]

eax
    Guest

Domyślnie

tweety 2/58 helios

Ex moderator
    Awatar tweety
    Podziękowania

Domyślnie

Heliosa to ja ci moge sprzedać. ale mógłbyś mi jakąś stałke Zeissa opchnąć :]

eax
    Guest

Domyślnie

o nie nie panie na zeiss'y to ja tez poluje i swojego 1,8/28 nie oddam . To chyba najlepsza optyka na m42 - zeiss-jena. Ja szukam jakiegos szerokatnego teraz nawet ponizej 18.

P.S

Jak ktos jest zainteresowany moim heliosem to tez na PM.

Pozdro,
    EAX

Member
    Awatar routee
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tweety Zobacz posta
    Sepia osiągnięta w aparacie poprzez odpowiednie ustawienie White Balans:
    i tu małe pytanie czy ustawienie wb to jakiś konkretny tryb czy wprowadzany z wzorca żeby uzyskać taki efekt ?

Ex moderator
    Awatar tweety
    Podziękowania

Domyślnie

chodzi mi o coś takiego:

czyli punktowe ustawienie na układzie współrzędnych według trzech pól: B, G, A, M. tutaj konkretnie pojechałem punkcikiem w górę czyli w G i bliżej A. dzięki temu zdjęcie wyszło zielonkawe

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tweety ; 28-08-06 o 12:43

Member
    Awatar damusTo
    Podziękowania

Domyślnie

Chłopaki a ja z problemem natury technicznej, mam syf w głebi mojego obiektywu i to chyba na ostatniej soczewce bo skubany wychodzi czasem na fotkach, bede musiał wyczyścić obiektyw ale sam wolałbym tego nie robić choc rzadna to rewelacja ale lubie kiedy autofokus działa i takie tam. Precyzując:
    Gdzie na terenie warszawy moge to zrobić *(u godnego polecenia fachowca)
    No i za ile to mniejwięcej ?
    www.damianzaremba.com ( testowa wersja mojego portfolio )
    WIP's:AMC's|Supra|GCP|GTR2.5|
    HARD: 8x4,5GHz | 32GB DDR3 Dual ECC | SATA Raid10 1TB | GeFORCE GTX460 | Powered by 860W

Uprawnienia umieszczania postów