Skocz do zawartości

O sprzęcie i nowościach na rynku


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie wiem, ja tak nie przeliczam ;] Widzę że masz w profilu "wrocław" napewno niedługo będzie jakiś zlocik, tweety ma pentacona 200 mm. co po przeliczeniu na cyfrze daje właśnie coś koło 300, będziesz mógł zobaczyć ;]

 

-- koniec chata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh. to co napisane jest na idioten aparatach:

MegaZoom 12x!Super cena 599zł

to prawda. ale rozpietość ogniskowych wynosi w tym przypadku: 28-336mm

jesli masz stałoogniskowy obiektyw powiedzmy taki jak mój czyli 320mm to masz zbliżenie około 11x od najniższej ogniskowej 28mm.

tak naprawdę to nie ma sensu tego przeliczać. obiektywy powyżej 200mm całkiem sporo zbliżają obraz. poza tym im dłuzszy obiektyw tym cena rośnie. za dobry tele z reguły płaci się od 9k w górę :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustw ISO jak najniżej (np: 100). zmiejsz przysłonę i skróć czas naświetlania.

 

ale wydaje mi się, że to wina aparatu. wizyta w serwisie raczej jest niezbędna.

 

 

ode mnie takie pytanko:

 

mam syfki na matrycy CMOS (kilka pyłków kurzu). jak je usunąć. czy wizyta w serwisie jest niezbędna?

oprócz tego mam też syfki na matówce. jak je usunąć (pędzelkiem nie daję rady) czy z tym też należy biec do serwisu? no i ile takie coś może kosztować?

 

i ostrzeżenie dla fotografów mających lustrzanki cyfrowe i wymienne obiektywy : NIE wymieniać obiektywów na wolnym powietrzu! lepiej zrobić to w torbie albo w zadaszonym miejscu.

nie bawić się w pokazywanie komuś w pubach czy na podwórku jak wygląda matryca CMOS.

 

NIE wycierać matrycy pędzelkami, wacikami, ściereczkami a zwłaszcza palcami! mój znajomy zepsół sobie tak dwa dni temu Nikona D50. wymiana matrycy kosztować go będzie ok 1200 zł :/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój przyrząd, kupiony przez serwis Canon Polska do usuwania pyłków usunął zanieczyszczenia z matrycy i matówki (mimo twojego ignoranckiego [lol] stosunku do niego)

 

 

należy nim zdmuchnąć paproch (ja miałem kilka i jeden włos łonowy) a potem przełączając odpowiednią funkcję wessać obiekt do wewnątrz.

 

UWAGA STRZEŻCIE SIĘ PODRÓBEK SPRZEDAWANYCH W APTEKACH ZA MNIEJ NIŻ 10 ZŁOTYCH

TYLKO U MNIE DOSTĘPNY ORYGINALNY PRZYRZĄD Z HOLOGRAMEM I GWARANCJĄ

AUKCJA BEZ CENY MINIMALNEJ I TYLKO DLA USERÓW POWYŻEJ 5 PKT REPUTACJI

c93baf4565bdf2d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moje królestwo :

 

4297b975a9931060.jpg

 

pentaconik jak nówka

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pomocy

 

Jak zmusić tą lampę (TTL) do pracy z 350D, wszystko chodzi (niby) ustawia się z aparatem, tylko nie błyska (lol). W teście błyska (palnik dobry). Cos przez moment miałem ustawione i chodziła ale popier......'

 

typ lampy Soligor PZ-420 AF.

Jak nie ruszy to bedzie do sprzedania, jest prawie nowa- niestety dedykowana do analogu Canona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz miał problem z lampą pikSar. wczytałem się w temat i wiem tyle, ż epotrzebujesz lampy obsługującej pomiar światła w systemie E-TTL-II, aś te latają na zwykłym TTL i A-TTL. coz a tym idzie lampa nie zadziała w trybie auto (nie dobierze sama siły błysku w stosunku do odległości obiektu i zakresu przysłon/czasu naświetlania) i zdjęcia wyjdą przepalone lub za ciemne.

 

potrzebna jest lampa z E-TTL-II czyli np: Speedlight 430 EX (około 800zł) lub Speedlight 540 EX (1100zł)

 

a co do działania lampy to spróbuj przełaczyć na manual (w lampie) i pokombinować samemu ustawić opcje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety, moze by tak nowy watek zalozyc kupie/sprzedam?? ja mam cos do sprzedania do kupienia zreszta tez;) piksar tez cos chyba mowil o swojej sigmie, ty cos masz do sprzedania... mysle ze mozna by cos takiego przykleic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buuu! i po co? 10mln pix... tylko 3kl/sec... optyka? droższa. akcesoria? droższe. przykładowo: 50mm stałka ze światłem 1.8 dla canona 380zł, dla Nikona ok 600zł.

lampa błyskowa: dla canona 1k, dla nikona 1,5k pln.

 

imo nie warto inwestować w Nikona. system co prawda fajny ale za drogi w eksploatacji. :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ciekawostkę, kupiłem dzisiaj Chip Foto-Video (9/2006) jest fajny artykuł na temat fotorgrafowania ludzi (bez ich zgody) i praw autorskich.

Zachęcam do przeczytania.

Jak będzie zainteresowanie to go zeskanuje i zapodam temu kto napisze i poda maila na PM. Chyba że uważacie że wkleić go do wątku ? (wolno, nie wolno, nie wiem)

 

Jest też ciekawy artykuł i zdjęcia krok po kroku jak rozebrać, wyczyścić i zmontować stare obiektywy na przykładzie Heliosa M44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety: szczerze mówiąc dużo myślałem o 20d :)

i już sam dobrze nie pamiętam czemu zdecydowałem się na d80... na pewno nie z powodu tych 2mp różnicy...

mówisz o drogich obiektywach – i canon i nikon mają tanie i drogie propozycje, a np. tamrony do obu kosztują tyle samo... poza tym mam nadzieję, że lustro umożliwi mi dorywcze zarabianie (śluby itp), więc kasa (może) się znajdzie :)

lampę błyskową na start mam w postaci metz'a 45 ct-4, auto pewnie nie pójdzie (zmienił się trochę od tamtego czasu ttl), jednak w trybie priorytetu lub pełnym manualu powinna śmigać... z czasem pomyślę o zmianie...

a argument o drogiej eksploatacji wytoczyli mi również nikoniarze w stosunku do canona :)

mam nadzieję, że będę z niego zadowolony - teraz już nie mam wyjścia, bo jest zamówiony :D

 

prawda jest taka, że wszystkie aparaty mają wady i zalety...

 

dla zainteresowanych: obsługa d80 objaśniona w taki sposób, że nawet prababcia zrozumie :P

http://www.nikondigitutor.com/eng/d80/index.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo u ojca dyrektora

 

to już byłby szybki kurs "be like a paparazzi":

szybki desant na toruńską rozgłośnię jedynego-i-słusznego-radia.

bieg przez przeszkody przez rozległy parkan, szybki przelot korytarzami burde...eee... rozgłośni,

wizyta w kibelku ojca dyrektora.

Kilka szybkich ujęć i droga powrotna.

Droga powrotna może być nieco bardziej skomplikowana ze względu na szybko poruszające się postaci w ciemnych wdziankach :]

 

hmm... poczekajmy do października. kupiłem sobie cosik fajnego i spłukałem się doszczętnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc stało się :D

 

c97b6a404a664fd4.jpg

 

zostałem magicznym posiadaczem BG-E3 czyli battery packa do Canona 350D. póki co napiszę tylko że jest nieporównywalnie lepiej. aparat lepiej leży w dłoni, stał się cięższy i bardziej stabilny. o Wyglądzie chyba nie muszę wspominać... :D :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie muszę się pochwalić, towar cieplutki dopiero odebrałem

 

fa4d32d3c7b639ac.jpg

 

 

 

36b20ac91db09dce.jpg

 

Pięćsetka lustrzana w wersji militarnej - przeciwpancerne dekielki grubości 2mm

 

do tego kupiłem komplet pierścieni do makro na m42, a jutro screen jak wygląda to cudo z aparatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chveti dla Ciebie :

-aparat C350D - 2600-2800

-karta 2 GB

-pentacon4/200

-sigma70-200

-zeiss 1,8/50

-rubinar 6,3/500

-helios 2/58 - dwa wina

-gripp - (tweety)

reszta jak kto woli i potrzebuje

uchwyt do filtrów Cokin

filtr kolorowy

filtr połówkowy

koniecznie UV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piksar: no niezła zabawka :)

 

ja wczoraj wieczorem odebrałem d80 + 18-70 i wpadłem się pochwalić :P

dzisiaj zrobiłem kilka pierwszych strzałów pt.: "poznawanie sprzętu" i musze powiedzieć, że jestem pod wrażeniem...

 

np. coś dla lubiących przycinać przy kadrowaniu na kompie ;)

może tylko dla mnie jest to jakościowy szok (fakt przesiadki na lustro) i na większości nie zrobi to wrażenia, ale wrzucam...

po lewej cały kadr: zmniejszony i wyostrzony po zmniejszeniu (z max. jpg – za NEF’y wezmę się później)

po prawej: 100% wycinek oryginału

ważniejsze rzeczy z exif’a: iso200; F4,5; 1/2000s; 52mm; matrix (pomiar światła)

bawiłem się GO, więc nie czepiać się kadru itp. ;p

 

asd2cx4.jpg

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności