Skocz do zawartości

O sprzęcie i nowościach na rynku


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a sąsiadki kiedy atakujesz? :P

6.3 - jak na taką pancerną lufę to bardzo jasne...

 

odnośnie księżyca:

(...) Jeszcze jedna dosyć istotna sprawa - nie polecam fotografowania księżyca podczas całkowitej pełni. Zapewne zastanawiacie się dlaczego? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Promienie słoneczne padają wtedy na naszego satelitę pod takim kątem, że nie widać na nim wyraźnie struktury jego powierzchni. (...)

z resztą polecam cały tekst: http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotografowania-ksiazka-on-line/39946-fotografujemy-ksiezyc-mini-poradnik.htm

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, człowiek całe życie się uczy.

nie ma problemu...

będziesz na Autodesk roadshow ?

raczej nie... raz, że do wawy jest mi nie po drodze, a dwa - zerwałem z grafiką jakiś czas temu (po liźnięciu zaledwie wierzchołka tej góry lodowej) i chodzę teraz z panną fotografią :)

może innym razem obejrzę tą armatę

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma prośbę o poradę dotyczącą istotnych parametrów dla obiektywu. Noszę się od dłuższego czasu z zakupem jakiegoś zooma do canona i jeśli to możliwe proszę o parę rad odnośnie doboru sprzętu (ogniskowa nie więcej niż 300mm,automat bez stabilizatora obrazu) polecane firmy/modele, własne doświadczenia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma prośbę o poradę dotyczącą istotnych parametrów dla obiektywu. Noszę się od dłuższego czasu z zakupem jakiegoś zooma do canona i jeśli to możliwe proszę o parę rad odnośnie doboru sprzętu o ogniskowej nie więcej niż 300mm, polecane firmy/modele, własne doświadczenia.

 

pozdrawiam

 

ja jestem jeszcze na początku drogi ale ...., wszystko zależy od funduszy

ja mam Sigma 55-200 za 420PLN, ale jakbym teraz kupował to kupiłbym 55-300 za 820PLN (to automaty).

"Prawdziwe" szkła zaczynają się od 1500 PLN (bez górnej granicy) a tam można wybierać Sigma (24-70) stałe światło 2,8 za 1600 itd.

 

 

Drakula :

"piksar, co to dokladnie za obiektyw? ile kosztowalo?"

 

Rubicon 500 - światło 6,8 od Zenita. cena na allegro 400-550 ja wyrwałem za 200PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do fachowców

 

ile trzeba miec kasy i co kupic zeby zrobic sobie w domu male studio fotograficzne, czym oswietlac - jak to wogóle wyglada.

Będę miał teraz możliwości lokalowe, chciałbym coś zmontować - może nawet uda nam sie to wspólnie wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa błyskowa - 239 zł

zarówka błyskowa - 83 zł

oprawka do zarówki z mocowanie do statywu - 27zł

statyw lampy 293cm - 79zł

soft box 60x60 - 88 zł

blenda zlota - 40 zł

blenda srebrna - 40 zł

tlo białe 3x5m - 45 zł

tlo czarne 3x5m - 45 zł

kostka synchro - 29 zł

kabel synchro - 30 zł

statyw aparatu - 70 zł

filtry kolorowe na soft box - 40 zł

 

 

jesli nie masz duzej powierzchni zamiast lampy jak pokombinujesz to zarowka blyskowa albo dwie wystarcza w zupelnosci. Ja wszystko w tych cenach kupowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu dawać testów bo lampa wbudowana może walić tylko na wprost a Sigma ma głowicę ruchomą we wszystkich kierunkach więc to odpada.

 

koszta? to nie jest jakiś tam najnowszy model. w sklepie średnio cena waha się od 700 do 800 zł. ja ją miałem za 520 (brałem na firmę).

 

ale jak za tą cenę to po prostu ideał. możliwości sa praktycznie nieograniczone. teraz tylko kabelek albo Ird i można używać jej jako lampa studyjna :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Mam aparat bez obiektywowy :P - Canon A630.

Mam też do niego tubę, nie zapowiada się żeby aparat szybko uległ zmianie więc chciałem kupić do niego konwerter szerokokątny.

 

Moje pytanie - opłacają się takie rzeczy?

Jak to jest z tymi współczynnikami (np x0,5) ? Im mniejszy tym mniejsze pole widzenia?

 

Konwerter ma być głównie stosowany do zdjęć rowerowo-deskorolkowych, wydaje mi się że daje dobre pole widzenia i lekki efekt rybiego oka :) Chyba że macie pomysły na coś innego w rozsądnych cenach co nadaje się do tych celów i mocowania na tubie?

 

Przykładowy konwerter http://www.allegro.pl/item187634988_konwerter_szerokokatny_raynox_dcr_730_nowy_fvat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdyby ktoś jeszcze nie słyszał, to dzisiejszy poranek przyniósł parę miłych informacji

...nie będę się rozpisywał tylko podlinkuję

 

D3

> http://optyczne.pl/642-nowo%B6%E6-Nikon_D3_-_pe%B3na_klatka_dla_profesjonalist%F3w.html

> http://www.dpreview.com/news/0708/07082312nikond3.asp

 

D300

> http://optyczne.pl/641-nowo%B6%E6-Nikon_D300_-_nast%EApca_udanego_D200..html

> http://www.dpreview.com/news/0708/07082313nikond300.asp

 

Dodatkowo mają pojawić się nowe szkła

AF-S 14-24mm f/2.8G ED

AF-S 24-70mm f/2.8G ED

AF-S 400mm f/2.8G ED VR

AF-S 500mm f/4G ED VR

AF-S 600mm f/4G ED VR

> http://www.optyczne.pl/640-nowo%B6%E6-Pi%EA%E6_nowych_obiektyw%F3w_Nikkor.html

 

Jestem ciekawy jak będą wyglądały zdjęcia z D3 w trybach H1 i H2 (ISO 12800 i 25600) :)

No i 11 klatek na sekundę - to już prawie film

Nie wiem jak wy ale ja już pośliniłem ekran :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everyman ;O Zabiłeś mnie tym info:O dzięki wielkie:D No to nie zostaje nic innego jak spadać za granicę i zbierać na D3/300 ewntualnie D200 którego cena być może mocno spadnie w dół. Choć przy tych dwóch nowych modelach chyba nie będzie warto zawracać sobię głowy D200...łi łil si. A Canoniarze niedługo będą mieli swojego 40D i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie..;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matryca wieksza fizycznie? bo jesli nawalili na tej samej powierzchni wiecej pikseli to wiadomo, widac ze redukcja szumow musi byc mega,

 

14 bit? nie dla mnie, 6.5 klatki? nie dla mnie, 30D mi styka pod tym wzgledem, podglad na zywo? mialem to w kompakcie...

 

zakres czulosci? tez mi pasuje...

uiszczelnienia? na calym body czy tylko kilka klapek? lustro jest uszczelnione? pentamirror tez? bagnet? stopka? bo ile czytalem to slyszalem ze uszczelnienie jest tylko na kilku klapkach

 

580 mk II ma stopke przygotowana pod uszczelnione aparaty, czy jest 100% szczelna z 40D ? nie sadze. tylko z markiem.

 

wiec dla mnie nie warto dolozyc 1k i w przyszlosci go rpzeznaczyc na 70-200 L ten jasniejszy niz ten ciemniejszy... albo wlasnie na 580 niz 430

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy: wybacz ale nie rozumiem... po co ci uszczelnianie lustra? ] tak samo jak pryzmatu? to jest wewnątrz body - szczelnego. canon uszczelnił konstrukcję body. już w moim 350D można było bez przeszkód hasać na koncercie w deszczu (tylko szkła potem trzeba suszyć).

więc jeśli body stało się szczelniejsze to znaczy, że można hasać przy tornado.

 

6,5klatki nie dla ciebie? to trzeba było wziąc 400D. matryca większa a sprzęt tańszy.

 

14bit nie dla ciebie? tak jak wyżej :]

 

a z dopłatą klocka do tej jaśniejszej elki... masz racje jaśniejszy - lepszy. ale rzadko kiedy człowiek jest w stanie chomikować 1k tylko dla obiektywu. prędzej czy później kasa wypłynie na coś innego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweet: powiedz jaka jest roznica w takim razie w twoim "szczelnym" 350D, uszczelnionym 40D, a 1D. Zaluje ze mam wolny net, to bym znalazl ten artykul.

 

14 bit? nie wiem, moze jakas rewelacja, moze nie. poki co to pierwszy aparat, tymbardziej zlecen nie mam a raczej bawie sie, po co mi to?

 

6 klatek na sekunde? moje 3 mi stykna, nawet czasami jest za szybko

 

400D? phi, za bardzo szumi, jakies takie malenstwo w lapach gdzie 30D trzymam wygodnie bez gripa a wczoraj latalem z sigma 10-20 i tez problemow nie bylo, niestety dlugiej elki mi nie dali do zabawy jeszcze ;]

pozatym kolko, to jest to czego brakowalo w 350 ktory chcialem kupic przed wakacjami, a zniesmaczylem sie jak znajomy dal mi pofocic impreze na 20D.

 

i to nie jest tak ze mowie ze 40D to syf, ze fuj ze nowe. mi na nim nie zalezy, bo jakbym mogl, to bym kupil nowego 20D. po prostu nie musze iec najnowszego sprzetu na rynku. nie potrzebuje go. wyznaje zasade kolegi ktoremu wczoraj na festiwalu filmow padl af w 20D i zmienil tylko dlatego na 40D, bo potrzebowal "teraz i tutaj"

 

napisalem, w 40D najbardziej jara mnie redukcja szumow i bodajze (bo nie pamietam) nieinterpolowane iso 3200 (czy jak to sie nazywa) ktore w 30 trzeba wlaczyc w Cf.

 

Jaak dobije ten aparat to mozliwe ze kupie 50D bo pewnie wtedy wyjdzie. Ale to tylko i wylacznie dlatego bo inne nie beda dostepne.

 

I tak: slyszalem, 40D ponoc bije lekko 5D na glowe. Tyle ze primo: pewnie zaraz wejdzie 5dmk2, oraz 5d ma jednak FF

 

a co do 1kpln na obiektyw, wlasnie stala sie prawda, podotykalem i normalnie kupilbym sigme 10-20 albo tokine 12-24 bodajze, a tak juz mam na canona 10-20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne te wasze przekomarzania:)

obecnie mamy taki wybór Canonów, że każdy może kupić to czego potrzebuje.

Ja mam 350D, bo poprostu nie stać mnie było na nic lepszego. a następny będzie 5D, bo ma "kółeczko", genialną jakość wykonania i oczywiście FF, przy którym moja Tokina rozwinęła by skrzydła:) oczywiście jest kilka innych "drobiazgów" na które nie zwracam tak uwagi, np większa matryca itd.

[+]

tu macie ciekawostkę, jak wygląda fota z 5d z Tokiną 12-24mm

5dt12412mmf8na6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności