Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Legend of the lost wikings"


ferni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowicjuszem i na razie sprawdzam czy potrafie wyslac chociaz zdjecia. A co do bitwy to bedzie to mój debiut i mam nadzieje ze jakos to pójdzie. http://img82.imageshack.us/my.php?image=tarczaranderjm0.jpg

http://img82.imageshack.us/my.php?image=tarczaranderjm0.jpg

 

zapraszam do obejrzenia pierwszego elementu mojej scenki, która bedzie przedstawiac Sigvalda zegnajacego sie niestety jedynie z pomnikiem swego poprzednika Boleslawa Chrobrego w czasie powrotu do rodzinnej Skanii.

 

,,Palnatoki (Palmer syn Tokego), popadł w konflikt z królem Swenem Widłobrodym i musiał uciekać z Danii. Z trzydziestoma długimi łodziami wylądował na wyspie Wolin i porozumiał się z władcą tego kraju (Bolesławem Chrobrym).

Wikingowie uzyskali prawo osiedlenia w zamian za obronę polskich granic. Wtedy właśnie zbudowali Jomsborg i lojalnie służyli Bolesławowi. Po jego śmierci dowództwo miał objąć Sigwald (za akceptacją Bolesława Chrobrego jak mówi Jomsvikingsaga). Sigvald poprowadził Jomswikingów na Norwegię. Po przegranej z Norwegami bitwie pod Hjorungavaag, Sigvald nie powrócił już do Jomsborga, lecz osiedlił się w rodzinnej Skanii.,,

 

P.S

W przypadku gdyby zdjec sie nie dalo odtworzyc to bardzo prosze o wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

inna poza jakos mi nie pasuje do reszty, a zmlotem za bardzo nie bylo sensu kombinowac i tak uwaga widza ma byc skierowana na co inne, a mlot to mlot i tak kazdy wie o co chodzi,

 

wszyskim wielkie podziekowania za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vektor został zignorowany, więc go powtórzę w subtelniejszym zapisie :

 

Taki koleś jak Ty go zrobiłeś musiałby przed walką wyrzucic 1/2 (jak nie więcej) swojego sprzętu by był w stanie się poruszac. W tym momencie wygląda on jak tragarz, choc temu dał bym raczej wóz ; p, bo tak na plecach dzwigac tyle żelastwa to aż strach. Uzbrojenie też ma niewikingowe - tamte charakteryzowały się prostotą i skutecznością, a tutaj widzimy jakieś gładkie, piękne i czasem ozdobione przyżądy.

 

Ale oczywiscie to Twoja wizja wikinga ; ) , powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko te fałdy poniżej pasa wyglądają jakby z innego materiału bo mają inną "grubość" niż te na górze (są łagodniejsze, mniej kanciaste). Ich układ również jest nienaturalny - pomiędzy nogami powinny opadać prawie pionowo a u ciebie jest takie wybrzuszenie jakby tam garniec jadła trzymał :]

 

Nie znam się na koniach ale wydaje mi się że gdy zgina szyję nie powinno być wogóle widać miejsca zgięcia. Szyja chyba kończy się dużo niżej niż u ciebie. Klatka piersiowa (jak to się nazywa u konia :P) jest za bardzo przesunięta do tyłu i dla tego przy przednich kończynach powinna kończyc się niżej a z tyłu gdzie jej nie ma brzuch powinien byc bardziej wklęsły.

 

Chłopaki powyżej mogą mieć rację że to perski tragarz :D ale to twó projekt i to też racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już lepiej, pod szyją ma trochę za dużo fałdek, oczy troszkę za duże, wewnętrzna strona uszu, troszkę jest za bardzo wysunięta do przodu, RK dobrze zwrócił uwagę na kopyta...Kosc kopytowa jest zawsze szersza od stawu pęcinowego.

Kiedys Klicek wrzucił dobrą refkę z profilu.

 

ref.jpg

 

A ja Ci wrzucę własne, nigdzie na internecie nie mogłem znalesc dobrych zdjęc, ujęcia z przodu. Niedługo porobię zdjęc na Rynku. Nieco w większym zblizeniu. To też Ci zapodam.

Pozdrawiam, i życze dalszych sukcesów.

 

horsefrontrs5.th.jpg

 

horseprofilfm3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od ostatniej wizyty na forum minelo troche czasu najpierw wakacje, a póżniej problemy z kompem, ale przyszedl w koncu czas zeby cos zrobic dlatego wystawiam poprawionego konika i wikinga oraz po raz pierwszy pomnik pomnik. Dodaje tez 2 rendery z róznym ustawieniem tylko zastanawiam sie który jest bardziej odpowiedni. Od razu dzieki za komentarze jezeli jako takie beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferni -> według mnie postacie ludzkie jak i koń giną w tej scenie. Kamerę może ustawić troszkę wyżej, dać jej mniejsze pole widzenia (FOV ;) ), dorzucić trochę nieba. Drobne sugestie niewymagające dużej ilości czasu, a mimo to mogą wyjść na + :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo sajnie wyszedł roślinny kolo. z 2 strony krople deszczu wyglądaja bardzo sztucznie i psują trochę atmosferę - to samo tyczy sie drzewa za koniem - moim zdaniem byłoby lepiej, jakby tam nic neiwyło tylko widoczek na wzgórza.

Tyle z mojej stroy - fajno zaczyna wyglądać :)

pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dodałbym DOF'a

- materiał trawki brzydki (ciężko powiedzieć konkretnie co, ale popróbuj takoś inaczej to zrobić)

- ten deszczyk rzeczywiście słaby

- dodaj jakieś smaczki: dymy,mgły, desaturacja wraz z odległością, żeby wykończyć całość

 

poza tym fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności