Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Shadows of Valhalla"


qDevil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ponownie. Postanowilem przybliżyć trochę założenia mojej pracy.

A więc, moja praca jest ściśle związana z mitologią nordycką, czyli z walhallą, wikingami itp.

Może najpierw opowiem nieco o samej walhalli.

Walhalla (Valhöll - "komnata", "pałac poległych") według mitolohii nordyckiej jest miejscem przebywania zmarłych w walce wikingów, których z pola bitwy zabierały Walkirie, córki Odyna. Walhalla jest to pałac o 540 bramach znajdujący się w Asgardzie. Najstarszą z bram jest Walgind, która jest wiecznie otwarta. Ściany pałacu Odyna pokryte są złotymi włóczniami, a sufit złotymi tarczami. Ławy obłożone są zbrojami wojowników, którymi Walhalla jest wypełniona. W Walhalli całymi dniami toczą się nieustające bitwy, a wieczorem wszyscy ucztują. Wikingowie piją, jedzą i ćwiczą, aby w chwili końca świata stoczyć ostateczną bitwę ze złem u boku Thora.

 

Postanowiłem przedstawić Walkrię na skrzydlatym koniu zabierającą z pola bitwy zmarłego nordyckiego wojownika. Chyba jest to dość ambitne założenie i nie wiem czy się wyrobie w czasie z moimi jeszcze nie wielkimi umiejetnościami. Powodzenia wszystkim!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wikingowie piją, jedzą i ćwiczą, aby w chwili końca świata stoczyć ostateczną bitwę ze złem u boku Thora.

 

Ten wyglada jakby nie jadł, nie ćwiczył za to pił za dwóch narazie ;) Hm, ale w sumie wiadomo czemu poległ wiec czemu nie ;)) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności