Skocz do zawartości

Pomysł na odchudzenie bazy danych


maczuga

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przez mój kaprys i chyba też przez przypadek wszedłem na listę użytkowników, i co widzę? Cała masa kont które nie mają nawet jednego posta. Większość userów na tym forum to ci, co się tak aby zarejestrowali i nie piszą postów. Co myślicie o tym, żeby te wszystkie konta bez postów usuwać? To powinno "trochę" naszą bazę przyspieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja też o tym wspomianłem ale tu pewnie liczy sie liczba a nie czy sie kont używa :( jk na niektórych forach

usunoł bym konta tych co nawet sie nie loguja bo niektórzy mają je tylko po to aby ustawić sobie więcej postów na stronie i inne takie ustawienia i to bym im zostawił :)

 

jestem za nawet jakby nic nie przyspieszyło :) 12,5 tys użykowników w tym ze 3 tys duchów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe

 

wystarczy przejrzeć listę użytkowników żeby zorientować się że duchów jest sporo więcej (myślę że tak z 70%).

 

Sam znalazłem swój stary login http://www.max3d.pl/forum/member.php?u=6379 założyłem go tylko po to żeby ściągnąć tutka albo co... Potem nie pamiętałem już hasła więc założyłem drugi... co jest niezgodne z regulaminem, ale wtedy nie znałem jeszcze redulaminu ;) możecie zbanować za to ziomala jakby co ;)

 

W każdym razie - jak widzicie że osoba zalogowała się jednego dnia, a potem okazuje się że ostatnio była aktywna tego samego dnia to oznacza że jest typową martwą duszą... Ale mi akurat wydaje się że same te nicki i niekiedy avatary niewiele pogrubiają bazę danych, a liczba userów forum powyżej 10 k przynosi nam wymierne korzyści, (chociażby taką że serwis jest uważany za gigantczny jak na polskie warunki).

 

Więc nie wiem czy jest sens kasować martwe dusze. Na wszystkich forach są takie i mi tam nie przeszkadzają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa dobra, tylko, żeby nie zdarzyło się, że usunie się użytkownika, który faktycznie forum czyta, tyle, że nie pisze. Wiem, że byłoby to trochę upierdliwe, ale możnaby jakoś hurtowo wysłąć tym wszystkim '0' i '1' postowcom PM, czy chcą pozostać na forum, jeśli brak odpowiedzi powiedzmy w przeciągu tygodnia - to nara:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie to chyba nie jest problem, wystarczyłoby w sumie wystosować zapytanie do bazy danych, usuwające rekordy, w których liczba postów == 0 i ostatnie logowanie było np. w 2003 lub wcześniej.

 

Sam jestem zwolennikiem porządków, jednak wtedy drastycznie zmiejszy się liczba userów forum, a tym samym "wielkość" całego serwisu w oczach internautów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ej lol, wolisz miec forum z 12k userów z których 3/4 jest nieaktywnych, czy forum z niecalym 4k userów, szybko działającą baze danych i aktywni, udzielający się userzy? moim zdaniem lepiej wypadniemy w oczach internautów jak będziemy mieli samych aktywnych użytkowników, a nie 75% ma 0 postów i logowała się ostatni raz wtedy kiedy się rejestrowała...

 

PS gdzie jest Leru jak potrzeba jego opinii? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maczuga ma rację. Lepiej mieć forum, na którym widać ludzi aktywnych. Tylu userów na forum a w rzeczywistości większość nieaktywna od roku czy dwóch. Takich userów widać głównie w dziale Praca oferowana/Szukana. Rejestrują się, żeby napisać posta o pracy a potem cisza. Może dałoby się zrobić tak aby takie posty miały jakąś ważność ,a po określonym terminie (jeśli użytkownik się nie loguje) konto było kasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę mieć serwis z 12000 userów jak już ktoś wspomniał chociażby ze względu na korzyści dla serwisu (droższe reklamy, większy prestiż, itd.). Ktoś chyba nie odrobił zadania domowego z baz danych twierdząc, że skasowanie nawet kilku tysięcy kont znacząco przyspieszy działanie serwisu. Ja nie narzekam na jego szybkość. Nic bym nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie nie obchodzi wcale jak w oczach innych internautów max3d wygląda ważne że mi sie podoba :P

a to czy pan wiesiek wejdzie przypadkiem na forum i jeszcze większym przypadkiem zobaczy 12,5 tys uzytkowników i będzie pod wrażeniem wielkości społeczności max3d mnie nie interesuje

 

i są jeszcze userzy co założyli konto zapytali co to za melodia :) i już ich nie widać i pewnie za miech założą drugie bo nie pamiętaja poprzedniego i lista rośnie

zmiana nazwy tematu troche jakby pomogła ale i tak sie zdarzają tacy :(

powinno być tak że ci co mają np. 20 postów mogą tam takie pytania zadawać, była już o tym mowa ale nie wiem od strony technicznej jak to wygląda, może sie nie da

 

-edit-

co do ilości kont = droższe reklamy

to reklamodawcy biorą pod uwagę ilość unikalnych adresów IP a nie ilość użytkowników aż tak głupi to chyba nie są :) przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem

i więcej jest użytkowników nie zarejestrowanych na forum niż użytkowników pewnie

teraz np. 50 użytkowników i 250 gości

kiedyś, przez jakiś czas sam byłem takim gościem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje ;) tu chyba będą pasować moje przemyślenia:)

 

możnaby wywalić starsze wątki w dziale hardware

wątki z pytaniami: "kupić procesor 166Mhz czy istną rakiete, demona prędkości 266Mhz?" teraz już nikomu sie nie przydadzą :) może troche przesadzam bo najstarsze wątki mają 5 lat a jeśli chodzi o sprzęt to wieki,

i tak nikomu sie to do niczego nie przyda

no i łatwiej by sie przeszukiwało, co prawda można ustawić odkąd, według daty, zacząć szukać ale ja nigdy tego nie robiłem teraz dopiero to zobaczyłem ;P

 

proponuje 2 lata i automatyczne usówanie wątków w tym dziale

 

inne działy też można tak przeczyścić jak np. newsy w stylu właśnie wyszedł 3dsmax 4;) ale głównie o dział hardware mi chodzi

 

no i może w końcu te konta duchów wywalić, no choć połowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI tez wydaje sie, ze wszystko "TU" dziala dosc sprawnie i szybko :] Co do usowania to sam nie wiem, jak nie sprawi to nikomu klopotu to i owszem, ale co jesli trafi sie ktos kto ma 50 zl na sprzet a chce zaczac przygode z 3d ?? XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasowac tych co sie od bardzo dawna nie logowali, badz logowali sie tylko raz

 

ktos moze sie logowac a nie pisac, wiec takie cops utrudni mu zycie

 

do tego jak jest Bitwa, ludziom wysylane sa maile, wiec szansa na to ze wiecej osob wezmie udzial po otrzymaniu maila jest wielka

 

sam tak wrocilem na forum, zarejestrowalem sie, zapomnialem o forum, a po 3 miesiacach przyszla bitwa, dostalem maila i zaczalem podgladac, i tak dalej az do dzis

 

co do pomyslu fikolka odnosnie dzialu hardware, NIE. TO jest esencja forum :) jesli rozumiesz

 

a odnosnie postu fikolka duzo wyzej dotyczacego "jaka to melodia", to jestem za ko0ntrowersyjnym pomyslem zeby zamknac dzial dyskusji dla ludzi z mniej niz 100 postami oraz dla niezalogowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ich pokasujecie to nie beda mieli dostepu tu i owdzie na forum, oraz rozne "przykrosci"

moze lepiej stworzyc dla takich ludzi dostep GOSC;

ja sam jestem zarejestrowany na kupie miejsc tylko z tego powodu zeby miec dostep do zasowbow, czesto tylko jeden raz...

absurd wynika z obowiazku stworzenia konta... i nie do konca publicznej formy forow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r ale jeśli sie logują to ich konta pozostaną chodzi tylko o tych co logowali sie jak zakładali konta 3 lata temu ;)

 

Mnie ostatnio kilka razy na forum przywitało coś takiego :( nie wiem czy odchudzanie pomoże ale...

31495008xk5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odnosnie postu fikolka duzo wyzej dotyczacego "jaka to melodia", to jestem za ko0ntrowersyjnym pomyslem zeby zamknac dzial dyskusji dla ludzi z mniej niz 100 postami oraz dla niezalogowanych

 

 

odnosnie tego Illy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, komunikat pojawia sie ostatnio dosc czesto, psotuluje wprowadzenie logowania GOSC, dla tych co zakaldaliby konto tylko do podgladu albo tylko raz zeby meic dostep do materialow...

 

a po drugie to serwer jest uwalony przez wczytywanie statusow gg ktore sa psu na bude, nie wystarczy ze mozna wywolac wlasciwosc sloneczka i kliknac sobie rozmowe?

wyswietlanie statusow sloneczek trzeba ukrocic, serwery GG sa przepelnione i stawanie na glowie tu na miejscu nic nei da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Zajme sie niektorymi kontami. Nie chce usuwac wszyskich. Bo znam pare osob ktore by tego nie chcialy a faktycznie maja 0 postow, nie odpowiadaja ale korzystaja z ustawien profilu etc...

 

Czesc kont nieaktywnych postaram sie usunac. Ale nie wszystko. Stopniowo tak sie dzieje. Usuwam dziennie kilka kont po weryfikacji.

 

Niestety, nie wplynie to na odciazenie serwera. Jest dosc duzy ruch. O ile procek na serwerze jest lepszy o tyle brakuje mu czasami RAMU :(

 

Niestety. Na ten moment nie ma mozliwosci wykupienia lepszego serwera.

Jesli chodzi o GG. Kiedys byla dyskusja "dlaczego zsotaly usuniete". Faktycznie moze to spowalniac otwieranie sie stron, nie wplywa jednak na obciazenie serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze:

 

* wprowadzil Custom User Title

 

;)

 

Myślę że to jednak byłby dobry pomysł :)

 

Użytkownicy szybko reagują na posty z łamaniem regulaminu powiadamiając o tym stosowne służby więc w przypadku przegięć w tym temacie ( bo o ile wiem to jest główną przyczyną nie wprowadzenia tego) też szybko było by donoszone.

 

Myślę, że nasze community już jest na przyzwoitym poziomie , regularnie ustawia się tu do pionu dzieci neostrady i osoby łamiące regulamin więc czemu nie? :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności