Skocz do zawartości

Game Art : Newsy ze swiata Game-Dev'u & nowe gry


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

byl kiedys watek o next genach i wogole o nowych gierkach ktore maja dopiero wyjsc, ale nie moge go znalezc..

 

tutaj daje linka do trillera True Crime:NYC

http://www.truecrime.com/info/archi...new_trailer.php

 

bardzo fajnie i klimatycznie sie zapowiada

 

jak by ktos jakies fajne gierki mial na oku niech daje linki/screeny, fajnie jest podpatrywac od najlepszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

yep. > OGLADALEM TRAILER UNREAL TOURNAMENT 2007 > ..................brak mi slow......... ludzie to bedzie wygladalo lepiej niz film, koles z rocket laucherem nawalal sie z cyborgiem .. wybuchy, siek siek > super filmik ^^, potem koles zatrzymal akcje i latal camera po scenie i opowiadal. marines upadl na "ziemie i lecial" > sunal. a od jego pancerza lecialy iskry,...bajeczne to bylo, potem lektor sobie latal wsrod rzeki iskier camera... kurde UT zawsze byl the best ale to jest boskie po prostu , swoja droga ciekawe jak sie czuja ci od q4 hihihi, w depresje wpadli.^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam, w tych całych fpp i rtsach tak na prawde się nic nie zmienia poza polycountem i efektami. to na co ja czekam to jest X3:

http://www.x3-reunion.com/games/x3/info_pl.php

 

Obejrzyjcie sobie screenshoty i filmik, ta gra wygląda lepiej niż większość efektów w filmach sf. No i zapowiada się niezła zabawa, mam nadzieję że na miarę Elite ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin zapowiada si, zapowiada i zapowiada i ..... a ja chcę w końcu spróbować bo sie powoli zakalca spodziewać zaczynam :(

 

X3 to będzie (MUSI) być miazga - zwłaszcza pierwszy trailer pokazuje OGROM budowli oraz końcówka drugiego przy zgrupowanym ataku flotylli (tego mi było brak we Freelancerze, a za co tak bardzo pokochałem X Wing Alliance)

 

UT2007 dla mnie to już jakaś kolorowanka jest :/ Z części na część coraz większa paleta barw i to już zaczyna wyglądać kiczowato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wiedzmin > nie pamietacie? jakies 2-3 miechy temu jeszcze grafikow szukali ^^ . sobie poczekamy,,,,

a UT jest najlepsza obecnie siekana multiplayer! i tu nie ma zadnego ale. poza tym Ci kolesie tworza niezwykla firme, ktora nie tylko tworzy gry ale tez standarty! ich silniki sa zawsze najlesze i przemieniaja teorie w praktyke...to oni kiedys biped-a wymyslili :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba FPP a nie FPS :P. A tak wogole to UT07 wymiata, a pomyslec jak beda wygladaly gry na Unreal Engine 4 ktory juz podobno od 2 lat jest w produkcji (rownolegle z UE3), hmmm az stach sie bac :) przeciez to bedzie musialo wygladac jak rzeczywistosc :) Wtedy sie zacznie, jak jakis gosc pogra sobie za dlugo w UT, wyjdzie na ulice i zacznie ludzi mordowac, bo myslal ze to tylko gra :P i beda kolejne rozprawy sadowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... grafika z UT robi wrażenie, ale dla mnie wygląda trochę zabawkowo / plastikowo... Imo brakuje tu klimatu, jaki zapodawał np. wolfenstein : ET... W unreala grałem i jest to po prostu fajna rozwałka, bez żadnych glębszych treści... Natomiast w taki wolfensteinie miałem łzy w oczach kiedy kumpel poświęcał życie dla sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konsolek to mnie zabiły trailerki KillZone 2 i nowego Residenta na PS3... wprawdzie konsolki lubie głównie za final fantasy, to graficznych rewolucji tam za bardzo nie ma. Ale KZ2... ludziska! Pomijając efekty itp. to sama animacja i interaktywność wbija w fotel... a z resztą co będę gadał. Wejdźcie na jakąś stronkę z trailerami i ściągnijcie (ja mam od qmpla ;P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomuś -> dokładnie, klimatu nie ma :) (tak jak w każdych UT)

Jeśli chodzi o grafikę w tym UT'07 to przepaszam bardzo, ale pyro F/X jak były tak i są do bani. Mamy takie wypieszczone modele i MC w postaciach to nie mogli popracować nad takim IMHO ważnym aspektem w FPSie jak wybuchy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotki -> a kto powiedzial ze szybko powstanie ? :P A to ze nad nim jedna osoba pracuje to tez slyszalem...

 

"hmm... grafika z UT robi wrażenie, ale dla mnie wygląda trochę zabawkowo / plastikowo..."

 

Plastikowy to byl Doom 3, wszystkie postacie wygladaly jakby byly polerowane :P. UT07 jest wlasnie zarombiscie "nieplastikowy" :).

 

Christian Noir Stein -> racja zwracam honor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jakis dziwny jestes :P co prawda jak zagralem w Far Cry to tez byle zdumiony grafa, byla to bodajrze pierwsza gra wykorzystujaca mapy normalne. Ale zaraz potem wyszedl Doom 3 i HL2 ktore wprawdzie niewiele wprowadzily nowego... Ale teraz porownac UT07 do tych gier to jak niebo a ziemia, ale to wszystko za sprawa grafikow... bo wlasciwie silnik i tak nie wprowadza jakiejs rewolucji, przeciez taka grafe mozna by zrobic na silniku far cry... (tak mi sie przynajmniej wydaje :P). Ale mimo wszystko UT07 graficznie wymiata, tak samo jak Gears of War takze tworzony na silniku UE3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jagoda ale gadasz. TO Właśnie doom3 wprowadził najwięcej technicznych nowinek i wszyscy o tym wiedzą. do dzis doom3 uznawany jest za najbardziej zaawansowany engine technologicznie jaki do tej pory wyszedł. carmack zawsze wymyślał nowinki techniczne(jak np szybszy algorytm od stencili i dokladniejszy czy wyzej wspomniane normal mapy-> per pixel lighting a nie per vertex) choc w przypadku dooom3 cały sukces nie powinien iść tylko do jednego pana lecz do Tima willitsa.

A engine Unreala 07 jest cholernie mocno zaawansowany technicznie chocby z połączeniem hdr illumination i wiele innych aspektów. już nie wspominając ze to i tak nie max... o wiele lepiej by wyglądało na super dopracowanym Spherical harmonics lighting system+hdri. nie plastikowo jak do tej pory ;]

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doom 3 to porazka ... hl2 - gralem gralem - nawet oryginal mam - fajnie sie gra i fajna historyjka, ale grafika juz mnie nie zachwycila tak jak w far cry'u. Ofszem byla ladna, ale ... ;p

 

Co do UT to ja mowie o wczesniejszych 2007 to tylko zajawke widzialem no i jakos tak tez nie widzialem zadnych wodotryskow ... poza animacja postaci. (ten videos byl niskiej jakosci wiec moze dlatego :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw ja Paraworld bedzie wyglaal i chodzil jak Neox and comp. dowala tam normalne tak jak mowil. Oj bedzie bol. I tak teraz juz wbija w ziemie. Ciekawi mnie takze Kto przejmie projekt Carmageddona po tym jak Eidos wycofal sie z Visci. Wygladalo smacznie, sama giera byla planowana na '07, nie ma to jak odswierzone mieskow rozbryzgujace sie o drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotki-kwestia gustu :) może to i porażka, owszem bo sam nie przeszedłem całego, szybko nudzi ale silnik technicznie jest jaknajbardziej dobry. w HL2 znowu grafika sie podoba tylko i wyłacznie przez b.dobre textury :) ale panowie zauważmy że to wlasnie id wyznaczył nowe standardy i kazda wielka firma nawazjem sie od siebie uczy korzystając już z ogolnodostepnej technologii ;] tak było z normal mapami czy hdri...dużo by wymieniać

co do hl2 jestem zdania że gra mogla wyjsc dwa lata temu. ciekawostką jest jeszcze że engine Painkillera od PCF wypada w rankingu światowym lepiej niż source

EDIT

w pokazie enginu epicu było wszystko rewelacyjne- same materiały, virtual displacement, oswietlenie hdri choc mowie ze to nie max...

co do spherical harmonics-jest to oswietlenie wykorzystujące global illumination i radiosity w real time ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w!e8 co do technologi i standardow sie zgadzam ... sam zaskoczony bylem rezultatem, ale sama gierka nie zachwyca. Ostatnio widzialem demonstracje silnika z hdri i pseldo obiciami koloru (ehh zapomnialem jak to sie po angielsku nazywa) i mi szczeka opadla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotki zagadaj do mnie na gg jesli mozesz-pokaze ci spherical harmonics+hdri i inne. powiesz że oswietlenie jest jakością jak vray badz mental ray ]:-> dodam że amatorski engine stworzony przez jednego pana.

EDIT

albo wiesz co wyśle ci to na PM'a

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe co z Carmagedonem... to była gierka :D Chociaż jeżeli chodzi o grywalność to imo najlepsza była 1 część... Ale może to dlatego, że wtedy rozjeżdrzanie ludzi na ulicach robiło masakryczne wrażenie... Potem człowiek już się opatrzył ;)

 

Wogule sporo było tytułów kultowych, których jakoś nikt nie chce pociągnąć dalej. To tym bardziej dziwne że fani tylko czekają na kolejną odsłonę z wywieszonymi jęzorami - sprzedarz na pewno byłaby niezła... Przykłady - Duke Nukem 3d II- najbardziej oczekiwana gra swego czasu, czy nieśmiertelny Fallout III który śni się fanom po nocach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś był zainteresowany to dodatkowo: http://www.paulsprojects.net/opengl/sh/sh.html

hehe ciekawe ile komu by sie liczyło oswietlenie (nie wklejając pliku a odpalając exe program liczy na poczekaniu-pozniej jest precoumputing, zaznaczam ze tylko pierwszy scrin z powyzszego postu ma liczone oswietlenie z pliczku)

http://www.research.scea.com/gdc2003/spherical-harmonic-lighting.pdf -specyfikacja, zapraszam do lektury ;)

pozdro i miłego kodowania ;d

EDIT

to miałbyć wątek o grach hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość T4m8urYn0

Widzieliscie to?

http://www.projectoffset.com/media/project_offset_august2005_640x360.avi

 

Bardzo dobrze sie zapowiada, choc na stronie jest malo informacji co do jakichkolwiek dat.

 

Co do nowinek technologicznych to natrafilem na ciekawe prezentacje mozliwosci kart fizycznych.

http://www.ageia.com/press/press4.html

Az szczena czasami opada, daje to ogromny wachlarz mozliwosci programista ale kiedy sie upowrzechni? Czas pokaze, choc mysle ze dlugo czekac nie bedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolfenstein : ET : polecam gra jest za FREE > mozna grac po necie ,( gram codziennie)

fallout 3?, yesss

wie8, nie zalewaj ich newami bo utona^^

P>S ....ludzie chyba nie checie powiedziec ze consola wygrala z PC, nie nie nie, nie zgadzam sie . ...to byl by koniec swiata! . konsole sa dla grubych amerykanow ktorzy jak wracaja z pracy zocaja sie na fotel i opsciskuja pada, poniewaz nie umieja obslugiwac mychy, a klawiatura ma za duzo opcji do wyboru. jesli ktos mowi ze consola jest lepsza > jest zalosny, albo nie jest prawdziwym graczem...to trzeba kochac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do konsoli to raczej nieuniknione ;/

xbox 360 ma Unified shaders- bez zadnego podzialu na pixel czy vertex shader badz jak kto woli fragment program i vertex program. to oznacza że bije na łby. tak jak dla obecnych kart maxymalna dlugosc pixel shadera 3 mogla wynosic 65k instrukcji to tak dla xboxa ponoc jest 256k !!!!!!! zastanawia mnie jednak skad jednostka moze wiedziec czym sie zajmowac: czy pixelami czy wierzcholkami ;| moze ktos zna jakis artukul w sieci ?

tak czy owak dysponując nawet pixel shaderem 2,0 można zrobic cos cholernie zaawansowanego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolfenstein : ET : polecam gra jest za FREE > mozna grac po necie ,( gram codziennie)

fallout 3?, yesss

wie8, nie zalewaj ich newami bo utona^^

P>S ....ludzie chyba nie checie powiedziec ze consola wygrala z PC, nie nie nie, nie zgadzam sie . ...to byl by koniec swiata! . konsole sa dla grubych amerykanow ktorzy jak wracaja z pracy zocaja sie na fotel i opsciskuja pada, poniewaz nie umieja obslugiwac mychy, a klawiatura ma za duzo opcji do wyboru. jesli ktos mowi ze consola jest lepsza > jest zalosny, albo nie jest prawdziwym graczem...to trzeba kochac.

chłopie - konsolki już dawno wygrały z blaszakiem :P

Zobacz sobie gierkli na konsolki a gierki na pc - bez porównania

 

Pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gier to konsola zawsze była, jest i będzie górą. Czemu? Chmmm... Może dla tego, że to właśnie konsole są robione specjalnie do gier? A to ci psikus. Blacha ma tą zaletę, że jest, chcąc czy nie, elementem wyjściowym. Innymi słowy, chcesz grać? Kup sobie X i have fun, chcesz czegoś więcej? Blacha jest dla ciebie! (zostanę politykiem ;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r2d2 - konsole zawsze wygrają bo jak sam zauważyłeś mają zawsze nową - specjalnei przygotowaną ARCHITEKTURĘ (która w PC od lat jest praktycznie niezmieniona i "dusi" części w PC).

PC niezastapisz w pracy - ale co ci poza tym neidługo pozostanie? Filmy? Stacjonarne odtwarzacze divx/konsole. Internet? Do surfowania także wystarczy konsola. PC ograniczy się do środka zarabiania na życie, ściągania danych oraz używania arkuszy kalkulacyjnych.

 

kurt - nie rozumiesz? To przeczytaj jeszcze az to co sam napisałeś. A później podaj mi ARGUMENTY które stawiają PC nad konsolą jeżeli idzie o gry (tylko bądźmy poważni i nie pisz mi, że PC można upgradeować :) bo za samą wymianę karty grafiki kupię konsolę która wystarczy na 5 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Konsole są dużo bardziej zaawansowane jeżeli chodzi o gry :) Lepsza grafika, lepsza dynamika, jaką gre nie kupisz to zawsze będzie miała przyzwoitą liczbę klatek na sekundę itp. itd.

 

Ale gierki na konsole to nie są prawdziwe gierki :P Może nie orientuję się w rynku konsol za bardzo (mam tylko blaszaka) Ale z tego co wiem to ciężko uświadczyć naprawdę dobrej strategi / RPG na konsoli... W niekture gry na PC grałem codziennie całymi godzinami (już mi przeszło ;) np. Fallout, Worcraft II, Heroes of Might and Magic II itp. Do konsoli się siada, zapuszcza jakieś mordobicie, a po 30 min. wyłącza... Są jak automaty do gier... Nic do konsol nie mam i sam sobie kupię kiedyś jak będę miał kasę, ale ogólnie jest widoczny teraz tręd do maksymalnego upraszczania gier i kierowania ich w stronę zręcznościówek, co sprawia że dobrze się w nie gra na konsolach, ale nie wciągają już tak jak gry sprzed lat...

 

Wiem że zaraz powiecie że gadam jak jakiś dziadek, ale nastoletni bracia mojego kumpla grają tylko w stare gry na kompie... O czymś to chyba świadczy, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności