Skocz do zawartości

Fotografia: Work in Progress


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

beryl05zs1.jpg

 

Nokia 6300

Metoda: na jeden pstryk;p

Standardowo po PS

 

edit:

Jeszcze taka zabawa z foto znajomej;) Traktować z przymrużeniem oka;)

 

vogueps02yn6.jpg

 

Pozdr i sorry, jeśli śmietnik robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łoo powalają mnie te foty, prócz tych z komórki.

Makro z Przelewic - ogród dendrologiczny.

img8801l.jpg

Pocałujcie żabkę, będzie Księciunia, panowie :D:D:D

 

Zielony to najbardziej pozytywny kolor, pełen smaku. Prowokuję, nie? :p

Kto uwielbia taki kolor, niech się zgłosi do mnie :)

 

Ło EDIT

Wąchajcie, panie :)

img8796h.jpg

 

Dla zgłodniałych forumowiczów (zapraszam WSZYSTKICH co udzielają się w tym wątku :))

img8834a.jpg

Proszę popić drinkiem :D

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper: zasadniczo to aparaty w komórkach odpadają w dziale Fotografia. Spraw sobie jaką małpkę, poeksperymentuj, poczytaj. To co wrzucasz to bardzo niskie jest niestety. Krzywy kadr, wyblakłe kolory, zero kompozycji, pustka... słabo oj słabo.

 

Dunablaster: tak samo.

pierwsze: byłoby dobre gdyby nie przepalenia, poruszenie i ogólnie straszne rozjaranie obrazu.

drugie: makro kwiatka, może jakakolwiek obróbka w PS coś by dała. a tak.. surowe i brzydkie.

trzecie: to nie dział "Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne" więc daruj sobie takie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunablaster: tak samo.

pierwsze: byłoby dobre gdyby nie przepalenia, poruszenie i ogólnie straszne rozjaranie obrazu.

drugie: makro kwiatka, może jakakolwiek obróbka w PS coś by dała. a tak.. surowe i brzydkie.

trzecie: to nie dział "Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne" więc daruj sobie takie coś...

 

Łojej.. Dzięki, ale nie spodziewałem się takiej uwagi ... dziękuję jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez specjalny przyrząd zwany światłomierzem. Nie mierzysz światła tylko ilość światła jaka wpada przez optykę aparatu, lub jaka pada na obiekt. W pierwszym przypadku pomiar jest wykonywany przez światłomierz wbudowany w aparat. Mierzy on światło odbite: światło odbija sięod przedmiotu, poprzez soczewki aparatu wpada do światłomierza. Dzięki odczytowi można sprawić, że zdjęcie jest mniej lub bardziej naświetlone (otwiera się lub przymyka przysłonę, manipuluje czasem naświetlania).

W drugim przypadku mówimy o światłomierzach ręcznych, czyli urządzeniach które są w stanie zmierzyć nie tylko światło odbite od obiektu ale także światło padające na ten obiekt. Przykładowo: masz dwie lampy i modelkę. Mierzysz najpierw ilość światła padającego na modelkę ogólnie. To samo możesz zrobić aparatem. Ale tutaj dodatkowo możesz jeszcze zmierzyć ilość światła padającego od każdej lampy osobno. Dzięki temu można precyzyjniej manipulować oświetleniem.

 

Podsumowując: da się zmierzyć ilość światła jakie towarzyszy nam podczas fotografowania. Nie wyraża się tego w technicznych jednostkach lecz w jednostkach czasu naświetlania, przysłony i czułości materiału światłoczułego (filmu lub matrycy).

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyraża się tego w technicznych jednostkach lecz w jednostkach czasu naświetlania, przysłony i czułości materiału światłoczułego (filmu lub matrycy).

I tu się mylisz, jest taka jednostka, pewnie ją nawet dobrze znasz. EV czyli Exposure value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki mocno wczesne, pomyśl nad tematem, baw się kompozycją.

Sonym miałem w ręku może raz, radzę poszukać innej formy zapisu zdjęcia, trzymaj się niskich czułości ISO, szumy na fotce z dmuchawcem i kropelkami są nie do przyjęcia, jak dla mnie. Zbieraj na prawdziwy aparat, zaoszczędzi Ci to pracy w PS.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jckob - fajnie, niesamowite widoki. Jednak w każdym ujęciu można by coś bardzo łatwo poprawić głównie balans pomiędzy ciemnym a jasnym.

1. najlepiej technicznie IMO wyszła, choć szkoda tych ciemnych miejsc.

2. i 3. kompozycyjnie fajne ale niebo niepotrzebnie przepalone.

4. byłaby OK gdyby nie kompresja która zjada chmurki.

5. ogólnie fajnie, ale brakuje trochę kontrastu w Middletone'ach i pod mostem czarna dziura.

 

Mimo to bardzo pozytywnie.

________________________

Ja zwykle nie robię fotek ale zamieszczę zdjęcie pewnego drania który mnie brutalnie pokąsał, postowałem już gdzie indziej, ale co tam. To pierwsze zdjęcie tego typu, które zrobiłem. Technicznie podpowiedział "Altus".

 

komar.jpg

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly dosyc Cie upil :D hmm polskie komary sa ladniejsze niz te co mam tutaj, no ale za Szkockie nie sa az tak upierdliwe ;)

Co do zdjecia, to proponowalbym nastepnym razem uzyc wiekszej przyslony, zeby zwiekszyc glebie ostrosci - przy takim ustawieniu jak teraz, tylko 1/3 szerokosci komara jest ostra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.

Polskie Komary, jak polskie Dziewczyny - Najpiękniejsze... i najlepiej wysysają.

Przysłonę specjalnie otworzyłem. Zrobiłem jeszcze innego "giganta" (samca) na przysłonie 16, w wolnej chwili umieszczę.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie zdjęć przestało mnie bawić, chciałbym mieć większy wpływ na obraz, ale kurde nie umiem rysować, cały czas próbuje z tym tabletem, ale za grosz nie wychodzi mi malowanie. Nie wiem jak wam wychodza te piekne "trójwymiarowe" wręcz obrazy, pełne świetlistych barw. Ja tylko mazam tymi brushami, zawsze wychodzi płasko, a wogóle to nie mam pojęcia jak cieniować, jak uzyskać trójwymiarowość/przestrzenność obiektów. Wogóle jestem w kropce. ;( Anyway wątek jest o zdjęciach, więc wrzucam kilka moich. Wszystko robione w Irlandii canonem 400D, obiektywy - sigma 10-20 i canon 85 1.8.

 

0fgerger.jpg

 

 

tgjhrt.jpg

 

img9643dfdfdf.jpg

 

 

img9485.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przed ostatnie jak dla mnie miazdzy!! naprawde konkret, pytanie teraz czy bylo jakies PSucie? i czy to hdry? bo swiatelka fajnie uchwycone bez przepalen i niedoswietlen. fajnie ;] pozdrawiam

 

Jestem z tych co twierdza, że nie da się zrobić dobrego zdjęcia krajobrazowego bez pSa, więc tak, wszystkie były "psute", a właściwie nie psute tylko "reperowane" :) Natomiast żadne zdjęcie nie jest HDrem, trzeba po prostu odpowiednio naświetliść klatkę, a potem już zabawa z RAWami i wychodzi coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tylko jak jednym szotem doswietlic wszystko i nic nie przepalic??

 

Ważne żeby nie przepalić świateł, cienie mogą być zacienione (oczywiśćie nie w 100%), i tak można je później wyciągnąć w PSie, bo z przepałami już nic nie da się rzobić.

Czasem tez robie sklejki z dwóch zdjęć (RAW wołany na dwa sposoby - ciemniej i jasniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu takie małe coś ode mnie...

 

res0701resize.jpg

 

Zdjęcie zostało wykadrowane i trochę wyostrzone w PSie, oprócz tego lekko zwiększyłem saturację oraz kontrast. Po tej zabawie dane z EXIFa przepadły więc podam je poniżej:

 

Canon EOS 1000D + 18-55mm IS KIT | 1/200s | f/8 | ISO 400 | 55mm

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności