Skocz do zawartości

Fotografia: Work in Progress


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Zainteresowalem sie ostatnio technika hdri :) Nie bede zakladal nowego watku bo narazie mam tylko jedna, bez sesnu zasmiecac. Jesli komus sie spodoba i przyda do oswietlenia sceny 3d albo czegos innego to moge wyslac w orginalnej rozdzielczosci. Zdjecie przedstawia Ujezdzalnie koni w kadynach.

 

95808654.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem amatorem fotografii i chciałbym usłyszeć trochę krytyki od osób które są bardziej doświadczone. Abym wiedział co robię źle itp. (chociaż tego pewnie znajdzie się dość sporo).

Na początek 4 zdjęcia.

1.

103c.jpg

2.

100ru.jpg

3.

102pm.jpg

4.

47342856.jpg

 

Zdjęcia robiłem aparatem Sony H50. O ustawieniach wam nie napisze. Ponieważ narazie jest to dla mnie czarna magia i wszystko leci z trybu auto, jedynie 4 zdjęcie było robione trybem fotografii sportowej.

 

Pierwsza fotografia robiona była w domu w moim mini studio, natomiast kolejne dwie w opuszczonym garażu. Ostatnie zrobiłem podczas wygłupów mojego brata na trampolinie.

Edytowane przez Gieroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie znów mały eksperyment, z którego jestem diabelnie zadowolony:D

Zdecydowałem się połączyć stare z nowym i tak pstrykam sobie teraz Sony NEX 3 z ponad 30 letnim obiektywem Helios 44-2. A to wszystko dzięki adapterowi za 95zł...:)

 

Podjarany byłem i nie trafiłem trochę z ostrością:p

 

berylhelios442kdj.jpg

 

Polecam wszystkim takie kombinacje!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

touch: szkoda, mogłeś o jedną, dwie dychy taniej, ale solidność adaptera m42 też niestety pewnie ważna.. aha i słyszałem że sony to ZUO ale to trzeba się przekonać.. jestem Canonowcem.

 

wyszło cudnie, co tam że nie ta ostrość. też mam heliosa 44-2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś heliosa za złotówkę? 50/1.8 zeissa i jesteś ustawiony - popatrz jakie brzydkie bokeh i kolory ma helios.

Mi tam osobiście podoba się zakręcony bokeh w Heliosie [nie tylko w nim to występuje zresztą], można go fajnie wykorzystać : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym to chyba byś architekture fotografował co nie :D

 

w sumie ja przerzucę się na carl zeissa lub przynajmniej jakiegoś pentacona (zapoznam się z opiniami :] ) bo zaczyna mnie denerwować bokeh z heliosa,

jest cholernie brzydki ;) Dostaję nerwicy od niej :D

 

Ścigam klienta, dorobię się jakichś stałoogniskówek z jasnym światłem, sprzedam ARSATa :)

 

A oto ten brzyyydki boheh bo się sferyzuje.. zdjęcie bazyl :(

 

cvig.jpg

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś tragedia ten bokeh. Jakie światło? Pokaż to bez postpro, bo mam wrażenie że tak kończy się podbijanie clarity na mydłowatym obiektywie.

 

Jak chcesz ładne bokeh to może Jupiter 9 :D / takumar 1.4 (drogi)/ yashinon 50 1.4 (hot)/ a może zwyczajnie canon 1.8 - jak nie upuścisz to ekstra budżetowe szkło.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś tragedia ten bokeh. Jakie światło? Pokaż to bez postpro, bo mam wrażenie że tak kończy się podbijanie clarity na mydłowatym obiektywie.

 

Jak chcesz ładne bokeh to może Jupiter 9 :D / takumar 1.4 (drogi)/ yashinon 50 1.4 (hot)/ a może zwyczajnie canon 1.8 - jak nie upuścisz to ekstra budżetowe szkło.

Mój Canon 50/1.8 dwa razy lądował na glebie - raz na asfalcie, drugi raz na piachu. Nie dość, że działa, to jeszcze żadnych rysek czy piachu w środku : P

I dzięki za linka - może sobie sprawię - potrzeba mi czegoś szerokiego i względnie jasnego, a wywalanie ponad tysiaka na 24/2.8 Canona uśmiecha mi się średnio : D

 

Dunuś - widać na przepałach dodaną winietę. To nie wygląda ładnie, przynajmniej w moim odczuciu : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach nauki :)

 

tył jednego z moich aparatów:

 

meine_kameras_sind_unubertroffen_by_kmiklas-d4qet3a.jpg

 

robione kompaktem w trybie makro, f/3.1, iso 200

 

kolejny (zdjęcie z przeznaczeniem "reklamowym" ;)):

 

DSCF0572.JPG

Edytowane przez KMiklas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności