Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Lego Car & Motor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum, ale bywałem tu już kilka lat temu. ;)

 

Oto projekt, którym chce się z Wami podzielić na początek.

 

 

small_360car.jpg

[Kliknij by powiększyć]

 

small_360.jpg

[Kliknij by powiększyć]

 

 

small_360car-model.jpg

[Kliknij by powiększyć]

 

small_360-model.jpg

[Kliknij by powiększyć]

 

small_360-black2.jpg

[Kliknij by powiększyć]

small_355-black.jpg

[Kliknij by powiększyć]

 

Siatka:

_smallsiatka-car.jpg]"]small_siatka-car.jpg"]small_siatka-car.jpg[/url]

[/url][Kliknij by powiększyć]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak kolega wyżej napisał " Lego rulez" :) Modelik bardzo fajny. I powaga, że teraz w lego robią opony z plastiku? To zawsze była taka twardsza guma. Modelowałeś w programie 3D czy skorzystałeś z LeoCAD?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawał solidnego modellingu :) materiały to osobna sprawa - nie wiem jak wygląda pierwowzór ale imo nieco więcej błysku by nie zaszkodziło :)

 

Pozdrawiam

 

[ps]

wrzuć z tyłu jakiś kabelek, trochę papierzysk i powiedzmy kawałek kubka i klawiatury w kadrze. tak jakby stał na biurku :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się refleksom klocków. Można by powiedzieć, że mają mocny reflex ale na niedużą odległość.

 

Przeczytasz napis na odbiciu klocka, z monety oddalonej 0,5cm. Ale już twoja głowa bedzie całkowicie nierozpoznawalna.

 

i właśnie dlatego powinno być jakieś otoczenie wokół tego obiektu: cokolwiek co niby przypadkiem znalazło się w kadrze a co ładnie odbije się w materiale klocków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się refleksom klocków. Można by powiedzieć, że mają mocny reflex ale na niedużą odległość.

 

Przeczytasz napis na odbiciu klocka, z monety oddalonej 0,5cm. Ale już twoja głowa bedzie całkowicie nierozpoznawalna.

 

No tak jest w istocie i Vray glossy reflections to bardzo ładnie symulują. Tylko trzeba odpowiednio dobrać proporcje difuse/reflection/glossiness. A czy używasz expotential color mapingu? Bo coś te highlighty masz strasznie wyblakłe. Acha - może masz fresnela na refleksach? Plastik z klocków ma go na baaaaaardzo niskim poziomie (proporcjonalnym do przepuszczalności i absorpcji światła, czyli prawie zerowym i zależnym od koloru klocka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

za młodu to mogłem tylko pomarzyć o takim Lego Tech samochodziku teraz chociaż mogę popatrzeć! super modelki

pozdrowionka i witam na forum!

zycze na przyszlosc jeszcze lepszych prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego, gratulacje :-) Świetnie rozumiem Twoje podejście do renderingu, ale modeling masz chyba nieźle opanowany, wiec może czas troche potrenować... ;-)

 

A tak btw:

(...)Plastik z klocków ma go na baaaaaardzo niskim poziomie (proporcjonalnym do przepuszczalności i absorpcji światła, czyli prawie zerowym i zależnym od koloru klocka).

 

To, że fresnel jest zależny od przepuszczalności, to logiczne, tylko nie rozumiem jak sie ma do tego absorpcja...

Czy chodzi o moc refleksów w ogólności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że fresnel jest zależny od przepuszczalności, to logiczne, tylko nie rozumiem jak sie ma do tego absorpcja...

Czy chodzi o moc refleksów w ogólności?

 

Siła refleksów/wartość IOR dla fresnela. Są niewielkie różnice w poziomie odbić dla tego samego materiału ale o skrajnych wartościach difuse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma i nie było meshsmootha.

 

Szalony. Model fajny. Modelujesz sobie klocki a potem składasz z nich w virtualu modelek czy może tworzysz wg. Wcześniej zakupionego modelu Lego leżącego u ciebie na stole i wg. instrukcji?

 

Modeluje klocki i składam je wg. instrukcji. Ten zestaw pozwolił na złożenie dwóch modeli, toteż je wymodelowałem.

 

Siatka:

_smallsiatka-car.jpg]"]small_siatka-car.jpg"]small_siatka-car.jpg[/url]

[/url][Kliknij by powiększyć]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności