Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 50 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 498

Wątek: Game Dev Studios - Szukasz pracy ? zajrzyj tu !

Member
    Awatar gutekfiutek
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Tego pana na gorze to ja osobiscie polecam. Znalazl mi robote w Creative Assembly:)
    I ze wszystkich firm rekrutujacych to z nim wspolpraca byla najlepsza.

Ogolnie to posrednicy kaski (od nas...) nie biora.
    Wysyla sie do ich CV/portfolio, oni dzwonia nawet do PL i sie dopytuja co sie chce robic, jakie sie ma preferencje wyboru firm itp.

A jak sie wysyla do firmy przez posrednika to jakos sie to wszystko szybciej odbywa niz jakby sie samemu wysylalo.

No i jeszcze takie pierdoly ze jak sie na interview jedzie to mapki/trasy dojazdu przysylaja, zwrot kosztow za podroz, a po 3 miesiocach racy we firmie ktora nas przyjmie to dostajemy np ipoda4gb:D

Kurde ja powinienem do firmy reklamowej pojsc zamiast GD :D
    Ja wlasnie skonczylem poszukiwania roboty w UK wiec jak ktos ma pytanka to costam moge podpowiedziec (troche tych firm opedzlowalem:D)

Member
    3D Grand Prix
    Awatar barton_fink
    Podziękowania

Domyślnie

Ja z kolei bardzo ale to bardzo odradzam korzystanie z wszelakich posrednikow.
    Tak prawda jest ze nie biora od ciebie kaski - ale tylko w teori - poniewaz biora od pracodawcy. I to nie 100 czy 200 funtow tylko spora sume , przewaznie miesiecznie. Wiec o tyle twoja placa jest nizsza.

Aha - wiele firm wprost wypowiada sie na swoich stronach iz nie zycza sobie kontaktu z zadnym posrednikiem. Korzystajac wylacznie z ich uslug wyraznie ograniczacie sobie pole manewru.

Nie dajcie sie robic w bambuko i nie nabijajcie kaski ludziom za cos co sami mozecie zrobic poswiecajac jeden dzien.

Gutek -> gratulacje

Member
    Awatar gutekfiutek
    Podziękowania

Domyślnie

No ja sie nie zgodze z toba Barton, ale moze to kwestia innych doswiadczen.
    To prawda, ze posrednicy zarabiaja kuuupe kasy na tym ze znajduja ci prace, ale to ze firma sobie odbiera z twojej pensji prowizje posrednika to hmmm...
    Jak im zalezy na pracowniku to przelknom i posrednika.
    Moj angielski wujek jest takim rekrutment agentem (co prawda teraz sie zajmuje kadra menedzerska a nie takimi leszczami jak my) i pogadalem z nim troche na temat.
    Zadna porzadna firma nie bedzie placic ci mniej z tego powodu ze musza placic agentowi.
    Nie jezdzimy tam jako robole, tylko jako poszukiwani specjalisci.
    Mi zaproponowali wiecej niz chcialem, pomimo tego ze musza placic agentowi.
    Po drugie - posrednik ma lepszy kontakt z firmami. Nie jest kimstam ktory wysyla portfolio/cv na adres [email protected] i czeka, tylko dzwoni do art directora czy tam kogo, i od razu wie co i jak.
    Oczywiscie mozna skorzystac z pomocy kolegi co to pracuje w Eurocomie albo Creative Assembly:D

ps.
    BartonFink, to w sumie dzieki tobie znalazlem tu robote;D
    Jak mnie kiedys spotkasz to masz duuuuze pifko:D
    Ostatnio edytowane przez gutekfiutek ; 06-03-07 o 21:20

Member
    3D Grand Prix
    Awatar barton_fink
    Podziękowania

Domyślnie

gutek-> dobrze slyszec ze jestes zadowolony. Co do pifka - to mozliwe. Jak bede u siory w londynie to dam znac. Nie masz z tamtad daleko do londynu :)

Co do te prowizji - hmm klucil sie nie bede , bo pewnosci nie mam. Nie oszukiwal bym sie jednak ze firma jesli widzi okazje zaoszczedzenia to nie skorzysta. Nie twierdze ze jedziemy tam jak robale. (znajomy okreslil ze jestesmy tu jak supermeny ; w porownaniu do ludzi ktorzy przyjezdzaja tu na farta) ale jest to jednak spora kaska jaka musza zaplacic posrednikowi i sklonny jestem zalozyc ze poprostu odbijaja sobie to na przyszlych zarobkach. Jasne ze przy podwyzce i przy splaceniu posrednika kaska ta bedzie juz szla na twoje konto .. ale.

Ni twierdze ze mam 100% racji poprostu wydaje mi sie to bardzo prawdopodobne.

W kazdym badz razie - nie wazne jak praca znaleziona, jesli daje satysfakcje - to to jest najwazniejsze.

Pozdro

Member
    Awatar gutekfiutek
    Podziękowania

Domyślnie

Najwazniejsze to jest piwo;D

Kofeinomaniak
    Awatar Por@szek
    Podziękowania

Domyślnie

Piwo i teammates ;) Ja mam swietnych ;)
    "I'll decide that you're worth taking seriously when you decide to remove your entire upper torso from inside your ass."

Member
    Awatar Tony M.
    Podziękowania

Domyślnie

Przymierzam się do zrobienia portfolio w związku z tym mam kilka pytań do osób które już przeszły ten etap:) i teraz modelują sobie (z przyjemnością) za kase :) w jakiejś fajnej firmie na wyspach, bo tam najchętniej chciał bym pracować.

1- Jaki trzeba mieć poziom skila zeby się wogóle brać za szukanie tam roboty? (czy jak potrafię modelować, mapować, i troche malować to wystarczy)
    2- Czy jak "tylko" dobrze gadam po angielsku i czytam (w miare płynnie moge gadać przez telefon z zakłóceniami hehe) ale np. z pisownią nie jest za ciekawie to dalej mogę się pchać do "branży"
    3- Czego szukają pracodawcy u kandydatów? (co najlepiej umieć modelowanie, tekstury, animacja itp.)
    4- Odnośnie samego portfolio, jak mocne technicznie powinno ono być?
    5- Jak wygląda od kuchni tempo pracy w takich firmach (gonią strasznie czy można sobie "dopieszczać" modele do perfekcji?

Narazie tyle nie chce zasypywac drobnymi pytankami, mam nadzieje że sie rozwinie jakaś fajna dyskusja, na temat industry i bede miał jakieś pojęcie czy mogę się już tam pchać czy jeszcze musze popracować dla frajdy... pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
    Kochani malutka prośba:
    Właściciel czarnej beemki... o numerach.... PKS 4846.... proszony do samochodu...

L'Edyr
    Awatar ledyr
    Podziękowania

Domyślnie

1 - mnie nigdzie nie chcą w UK masz link do mojego portfolia i przejrzyj sobie, bedziesz mial jakies porównanie www.ledyr.prv.pl

na reszte pytan to juz ktos "na miejscu" musialby ci odpowiedziec

Slice of Life
    Awatar nielot007
    Podziękowania

Domyślnie

jak ledyra nikt nie chce to chyba czas zmienic "zawod" :(
    Jesus Christ can't touch you

Kofeinomaniak
    Awatar Por@szek
    Podziękowania

Domyślnie

Ledyr ty sie nie wypowiadaj, za mlody jestes :)

1- Jaki trzeba mieć poziom skila zeby się wogóle brać za szukanie tam roboty? (czy jak potrafię modelować, mapować, i troche malować to wystarczy)

Najlepiej przejrzyj portfolia osob ktore pracuja juz. Po za tym to ze wyspa wcale nie znaczy ze musisz odrazu uderzac do AAA studia. Mozesz najpierw wychaczyc o mniejsze i pozniej sie przerzucic. Kolejnie, nie wszystkie preferuja tzw. Jack of all skills. Czyli kogos kto robi wszystko od konceptow, przez modelling i mapowanie, na texturach,materialach,shaderach po export. Niektore preferuja konkretne dziedziny, musisz popatrzec po ogloszeniach, czesto mozna znalezc osobno lvl designerow, osobno osoby do malowania textur osobno od modellingu high i low poly.

2- Czy jak "tylko" dobrze gadam po angielsku i czytam (w miare płynnie moge gadać przez telefon z zakłóceniami hehe) ale np. z pisownią nie jest za ciekawie to dalej mogę się pchać do "branży"

Jezeli potrafisz sie dogadac, przekazac to co chcesz powiedziec i zrozumiec co mowia to spokojnie.Nawet jezeli uzywasz 10 slow zamiast jednego :)

3- Czego szukają pracodawcy u kandydatów? (co najlepiej umieć modelowanie, tekstury, animacja itp.)

Wszystk ozalezy w co celujesz. Jak juz pisalem niektore firmy preferuja specjalizacje, wtedy jako modeller musisz poakzac low i high poly, jak texture artist to textury. Troche inaczej sprawa ma sie z innymi specjalizacjami jak character artist, environment artist ( via background artist), czy nawet osobne specjalizacje jak weapon artist, vehicle artist badz props artist. W tym wypadku musisz pokazac kokretne modele w roznych stylach, jak jest to envi to najlepiej interiora i exteriora w 3 stylkach : scifi, fantasy i realistycznym ( z czego moze byc tak ze jeden z nich to interior a dwa kolejne to exteriory albo odwrotnie). Musisz szczegolna uwage zwrocic na oswietlenie, detale, dobor kolorow, wszelkei dostepne mapy ( color,specualr,normal, AO, light, incandescence, paralax, environment + animowane textury ale nie koneicznie.). Jezeli jako character to kolejno tez w roznych stylach, a najlepiej jakis marine, przechodzien i monster + dobre loopy, rigg i oczywiscie mapy ( color, spec, normal, inca.). Podobnie jest z bronmi, pojazdami i propsami, z czego bronie, pojazdy i propsy czesto podchodza po obowiazki environment artist. Ale tutaj, jak wspomnialem zalezy od firmy.

4- Odnośnie samego portfolio, jak mocne technicznie powinno ono być?

Mocne :) Musisz poakazac ze uzywasz textur w potedze 2, ze masz pojecie io wszystkich, badz wiekszosci map ktore wymienilem powyzej ( umiec je zastosowac) Czyste siatki, jezeli nawet zrobisz zblizenia screenow na rozne tricki tym lepiej dla ciebie ( dosuwanie elementow zamiast ich laczenia meshem, 3-4 vertexowe poli, proste linie na walcach zamiast srodkowego vertexa, dekale). Musisz takze pokazac obiekty w okreslonych rzutach -> ze wszystkimi mapami - a nastepnie wszystkie kolejne z pokolei zdejmowanymi mapami ( jezeli model ma tylko spec, color i normal, to pokazujesz wszystkie, pozniej bez koloru, pozniej bez speca) az do pokazania samego wire + osobno kazda mapa jako flat texture.

5- Jak wygląda od kuchni tempo pracy w takich firmach (gonią strasznie czy można sobie "dopieszczać" modele do perfekcji?

Tez zalezy od firmy. Inaczej sie pracuje w AAA a inaczej w budzetowych firmach. W budzetowych nauczysz sie wiecej, ale masz zapier ***. Najczesciej manager przychodzi i mowi - zrobmy gre. Nastepnego dnia przychodzi z zapytaniem - jeszcze nie zrobiona? Inaczej jest w AAA. Specjalizujesz sie wiec raczej masz nikle szanse na nauczenie sie technikaliow bo masz wszystko podane, a najlepiej sie uczymy przeciez jak wiemy dlaczego jest tak a nie inaczej. W kazdym razie terminy sa generalnie spokojne, ale to nei znaczy ze przed deadlinem sie wiecej nie siedzi ;) Ja mialem ostatnio sytuacje ze mialem lokacje do zrobienia. Wedlug dokumentacji wychodzilo ze mam na nia miesiac, OD razu powiedzialem ze jest to niemozliwe. Po tygodniu sie okazalo ze ktos cos zle wpisale i zamiast miesiaca mam 5 , ale uwierz mi jest to kolos i prawdopodobnie przed deadlinem bede musial przysiedziec. Masz czas na dopieszczanie, duze firmy nie pozwalaja sobie na chale :)

Ale niech sie inni tez wypowiedza, Nie opeiraj sie tylko na mojej opinii :)
    Bro, gutek, barton moze tez cos skrobna. ( przy okazji pozdrowienia dla bartona z drugej strony "miasta";))
    "I'll decide that you're worth taking seriously when you decide to remove your entire upper torso from inside your ass."

Strona 2 z 50 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów