Skocz do zawartości

SpeedSculpting


Gomez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jestem za, bo czas nauczyć się skalptować.

 

co do uwagi że za miesiąc nie będzie chętnych - jestem zdania że 5 dni na speed to trochę mało, zwłaszcza że niektórzy mają czas tylko w weekend, gdyby tak przedłużyć czas do np. 12 dni, a za to zrobić dwa speedy równocześnie (skalpowanie i normalne poly), to by na pewno było więcej uczestników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - też mi przyszło do głowy coś podobnego :) Można by też w 1 tygodniu zrobić modelling a w następnym sculpting, wtedy 7 dni na działanie i 1 lub 2 na sondę.

 

Chodzi o to że wiele osób narzekało, ze ZBrush, że inni nie mają szans, że to nie jest modelowanie, ogólnie w stylu "ZBrushowcy muszą odejść". Doszło do tego że Klicek zabronił używania ZBrusha - normalnie kaplica! Szczerze mówiąc to rozumiem tą decyzję bo rzeczywiście ZBrush pozostawia innych daleko w tyle, ale to świetna zabawa. Chciałbym umożliwić wszystkim chętnym taką zabawę żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony i stąd moja propozycja. Potrzebne jest tylko wasze poparcie więc do dzieła :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak :) ja jestem za wszystkim co wymyslicie forum jest dla was i wam chetnie pomoge :) ( z gory akceptuje wszystkie postanowienia kolektywu :D)

 

5 dni to duzo nie ma sensu przedluzac nawet o weekend kto ma zrobic i tak zrobi w tygodniu bez zadnego problemu 2 czy 3 h kazdy znajdzie, poprostu albo lenistwo albo praca.

Tylko tutaj jestem zdecydowanie na nie, bo jak dostajesz zlecenie to nikt nie pyta czy masz czas w weekend ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klicek ale to nie są 2-3 godziny, tylko 4-5, a ostatnio przez kilka tygodni przed świętami miałam tak że wracałam wieczorem głodna i padnięta i nie miałam po prostu siły na jakieś modelowanie, a przypuszczam że nie ja jedna tak mam. za zlecenie się dostaje pieniądze, a taki speed ma być dla przyjemności a nie na siłę.

ale ok, ty tu jesteś szefem więc już nie marudzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

mnie to obojetne czy podzieli sie speedy bo ja te speedy robie dla siebie dla treningu a nie dla zwyciestwa a jak ktos robi doobre modele w zbrushy(czy innym tego typy sofcie) to dobrze dla niego :)

 

aha jedyne co mozna by zmienic to wlasnie ten weeken zeby moznabylo jeszcze pomodelowac :) bo nieraz sie niechce modelowac (nawet jak czas jest) bo sie jest padnietym po calym dniu :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak:

-przesuniecie sesji o 2 dni (na weekend) TAK

-speed sculpting TAK

-czas: bez zmian (jak nie mamy czasu, to sobie można wybrać, co robie w tym tygodniu, albo gdy nam jeden z tematów nie leży, to też tylko jeden zrobić)

 

Wesołych Swiąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za rozdzieleniem sculptingu od tradycyjnego modelowania - dzięki temu w speedach można będzie uniknąć pewnych zaburzeń wyników, spowodowanych np. głosowaniem na 'najlepszy model nie-zbrushowy' :)

 

Co do czasu - moim zdaniem to kwestia motywacji. Mam na głowie pracę, żonę i 2-miesięczne dziecko, ale jakoś dam radę wygospodarować tych kilka godzin w tygodniu. Czasem jestem padnięty i mi sę nie chce, ale wtedy piję kawusię czy inny dopalacz, zakładam słuchawki z jakąś fajną muzyką i siły wracają od razu, hehe.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy są na NIE - rozdzielenie ZBrusha od innych programów stało się faktem - Klicek na prośbę innych forumowiczów zabronił używania ZBrusha w speed modellingu, jeśli więc nie zgadzacie się na speed sculpting zaproponujcie inne rozwiązanie problemu (problemem jest to że ZBrushowcy nie mogą się udzielać w speed modelingu).

 

Sisio - wyjąłeś mi to z ust, a miałem o tym wspomnieć. Pozdrawiam świeżo upieczonego tatusia, powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ównierz jestem za tym by powstał taki wątek.. mam tylko pytanie do sculpterów... mianowicie chodzi mi o to ze chyba sculptery nie lubią kart radeon.. tak mi sie wydaje.. od 140 k poly zaczynaja sie zrywy na p4 3 ghz giga ramu radeon 9600 xt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy są na NIE - rozdzielenie ZBrusha od innych programów stało się faktem - Klicek na prośbę innych forumowiczów zabronił używania ZBrusha w speed modellingu, jeśli więc nie zgadzacie się na speed sculpting zaproponujcie inne rozwiązanie problemu (problemem jest to że ZBrushowcy nie mogą się udzielać w speed modelingu).

 

 

Hmmm jest to pewna dyskryminacja...prawdę mówiąc dziwi mnie to, co prawda używtkownicy wszelakich sculpterów mają pewną przewagę jeśli chodzi o detal nad użytkownikami bazowego 3d softu ale z drugiej strony kto broni nauczyć się sculptera?

 

Teraz mnie przekonałeś - ale mimo wszystko wątek do działu modeling.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chveti - wydaje mi się że ten wątek jest w dobrym miejscu, dział "komentarze, propozycje" - jest to propozycja nowego speeda i jednocześnie komentarz zaistniałej sytuacji w speed modelingu. Jeśli się mylę moderator chyba przeniósłby ten wątek.

 

BLADE - ja mam GF6600GT więc nie mam pojęcia, ale to dziwne że Zeet ma 1,5mln na znacznie słabszej karcie. Ja chyba przy 4mln miałem zrywy ale cała geometria była widoczna. hmm 140k to chyba pomyłka, może 1,4mln? Nie kontynuujmy jednak tego tematu bo to nie miejsce na to :)

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chveti watki sa w dobrym dziale i chcialbym aby tam zostały, nie wiem co Ci one tak przeszkadzaja

 

Do działu "modeling" zaglada -1 osob, zagladaja tylko Ci ktorzy maja problem, albo sa poczatkujacy ;)

 

Mysle ze galeria jest dobrym miejscem na przeprowadzanie kontestow w koncu po zakonczeniu laduja one w jednym miejscu.

 

Co do speed sculptingu to pozostaje problem z "frontem"...

 

Gomez zbrush, mudbox i reszta sculpterow nie korzysta z karty graficznej do generowania obrazu wiec karte graficzna mozesz miec rive tnt 16 mb a i tak bedziesz mogl lekko dojechac do 4 mln poly.

Obiekty rysuje procek czym lepszy tym lepiej sie kula viuport, a czym wiecej ramu tym wieksza ilosc poly mozesz ogarnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, trzeba to przemyslec :) no to proponujcie jakies rozwiazania jezeli macie ;)

 

ja sie obawiam frontow trzeba by bylo to rozmiescic w czasie dobrze a znajac zycie zawsze ktos bedzie pokrzywdzony i bedzie plakal ze jego speed nie trwa jeszcze przez weekend :(

 

poczekamy na jakies zmiany na forum i zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym rozwiązaniem mogłyby być naprzemienne konkursy - 1 tydzień modelling, 2 tydzień sculpting. Rozwiązuje to sprawę frontu i większej ilości wątków. Obawiam się tylko reakcji modelarzy którzy będą sie bawić co 2 tygodnie a nie co tydzień jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendacje przy aktualnym stanie rzeczy winne być podzielone na takie jakie były dotychczas (przed speedami itp.) i poniżej na te z obwieszczeniami w stylu nominacje, nowy speed itd.

Wtedy było by wszystko dość klarowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności