Skocz do zawartości

jak rozjaśnić ciemny filmik?


maciej w.

Rekomendowane odpowiedzi

problem mój polega na tym ze na aparat/kamere nagrałem film i dopiero jak go pusciłem wkompie zorientowąłem sie ze jest prawie czarno na ekranie(krecony był w nocy choć swiatło w miare było). jakim efektem czy inaczej moge rozjaśnić ten film bez duzej straty jakości( gdy daje brightess/kontrast w afx i rozjaśniam to jakosc sie psuje - widać takie jakby ziarno i piksele itp)? mam adobe after fx 5.5. aaaaa!! najlepiej pasowałoby mi coś takeigo jak znalazłem w ustawieniach kodeka ffdshow (picture properties >gamma corection). bardzo pilnie proszę o pomoc i z góry dzięki za jakomś radę ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak to mawia mój ojciec : "Z niczego nie ma nic", więc nie licz, że to rozjaśnisz, bez straty jakośći (to nie raw), ziarno będzie i to na potęge. Z mojego doświadczenie wynika, że najlepsze efekty dają najprostsze środki czyli curves + levels (żeby troche kontrast podbić, gdy po mocnych curves'ach obraz zrobi się szary i mdły). Na ziarno MINIMALNIE poradzi grain removal, ale nie wim, czy takie coś znajdziesz w ae 5.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może jest choć jakiś programik to obróbki samego koloru, kontrastu itp?. bo naprawde jak przestawiam w kodeku ffdshow te wartości w color properties to jets wręcz idealnie. wsyzstko sie rozjaśnia wtedy gdy leci np w allplayerze. może można to jakos zapisac? i wtedy przerzucić do effects????

 

bo sobei myśle ze skoro mozna to tam rozjaśnić ładnie całkiem to mozna pewnei zrobić to tez gdzie indziej gdzie można równeiż zapisac i dalej sie bawić?

 

//proszę edytować swoje posty a nie pisać jeden pod drugim

moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co nalezy zrobic to dokladnie sie upewnic czy niedoswietlenie materialu wynika z samego nagrania ( zbyt mala ilosc swiatla nie pozwolila na zarejestrowanie pewnych czesci obrazu przez kamere ktora ma dosc kiepska czolosc i w wielu przypadkach trzeba jej dostarczyc o wiele wiecej swiatla niz my to postrzegamy swoimi oczami ) lub moze byc to problem z kodekiem czy tez jego ustawieniami co sie objawia tym ze po otwarciu pliku material jest ciemniejszy niz ten ktory faktycznie jest nagrany.

 

Jesli niedoswietlenie materialu wynika z jego rejestracji przez kamere to nic sie nie da zrobic, pewne elementy nie zostaly nagrane przez kamere i same sie nie pojawia z niczego.

 

Wszechobecne ziarno pochodzi wlasnie z niedoswietlenia, im mniej swiatla tym cyfra generuje wieksze ziarno a redukcja szumu sprawia ze obraz staje sie zbyt miekki i traci szczegoly, pixele natomiast pochodza z tego ze mamy doczynienia z kompresja nagranego materialu. Wogole wszelkie slabej jakosci materialy sa szczegolnie uczulone na procesy postprodukcyjne zwiazane z manipulacja obrazem tak wiec wychodzi sporo baboli.

 

Jesli faktycznie manipulacja w ustawieniach kodeka cos pomaga to aby trwale zmienic material trzeba uzyc programu ktory oferuje funkcje pozwalajace na manipulacje obrazem np.

 

Jahshaka

Adobe After Effects

Autodesk Combustion

Apple Shake

Eyeon Fusion

Digital Domain Nuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności