Skocz do zawartości

Bitwa 3D: Gile na jarzębinie - NOW WE FIGHT!


RK

Rekomendowane odpowiedzi

No... i tyle. Mi hasło bitwy z miejsca skojarzyło się z małym ptaszkiem a że nie mam zamiaru moczyć "materiałów referencyjnych" w zimnej wodzie przed modelowaniem wybrałem kolibry. Piękne są, małe są, podejście bez finezji i subtelności- wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mi hasło bitwy z miejsca skojarzyło się z małym ptaszkiem a że nie mam zamiaru moczyć "materiałów referencyjnych" w zimnej wodzie przed modelowaniem wybrałem kolibry.

Ale sobie wkręcasz....po co ta zimna woda :P

 

Fajny temat, powodzenia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

RK życzę powodzenia w modelowaniu piórek! no i powiedz coś więcej na temat konceptu, jezeli możesz.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baza do hp? no chyba nie bedziesz piórek modelował :D? Fajny masz wogole klimat, tu lilia, tam chiny, tu koliberek. Jest spoko, myśle ze nieduzo mu brakuje do końca, tak na moje oko. Dużo sie da wycisnąć z posta jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... tego... taki miałem zamiar :D. Dojdą jeszcze kwiaty, coś w tle, motion blur tu i tam- muszę pomęczyć bo jak patrzę na to co wszyscy robią to przerażenie mnie bierze- wszędzie rozmach i zacięcie że nic tylko papierową torbę na łeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się jeśli może się podobać.

 

Nowe materiały, poprawiona textura, trochę posiedziałem nad ustawieniami światła. Jutro do dodania pierze (które IMO wygląda jak jakaś sierść), animacja skrzydeł do motion bluru i poprawki tekstur żeby nie śmierdziały cyfrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koliberek wypas. Powiem ci, że przy takim modelu nie trzeba zapychać sceny niepotrzebnymi elementami. Cały problem polega na zrobieniu dobrego shaderka dla piórek. Mnie podobny problem czeka za zrobieniem shaderka chityny na pokrywy skrzydełek mojego robaczka. Te shaderki powinny być w sumie bardzo podobne, to znaczy w podobny sposób mienią się kolorkami zależnie od konta padania promieni słonecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Co do nóżek- jak widać w załączniku nie wszystkie kolibry wiedzą o tych wypustkach... ;)

 

Simple Man- chyba będę miał trochę łatwiej bo planuję dać skrzydełka rozmazane ruchem więc shaderek trochę będę mógł odpuścić ("1001 pomysłów jak zrobić i się nie narobić") ale masz rację- takie sceny są i łatwiejsze i trudniejsze. Dla mnie to jedyna opcja bo bardziej skomplikowanych nie umiem budować. Ot- upośledzenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... o mnie też tak mówili... do czasu. Teraz już przestali.

 

dobre, dobre :)

 

też myślałem przy wyborze tematu nad czymś podobnym ale odstraszyło nie to że taka praca musi być fotoreal żeby był efekt - ciekaw jestem Twojej realizacji ale pewnie dasz rade. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOF zostawię na koniec bo to strasznie muli renderer- póki co mój główny problem to kompozycja wszystkiego... Potrzebny mi będzie w miarę jednolity dywan z tych kwiatków albo kolumna- jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ptaszka będę akurat robić w 70% od nowa ale cieszę się że się podoba.

 

Wróciłem do moich zmagań z "trudnymi" kolorami- poprzednio nie wszło (chociaż IMO tam fatalnie spaprałem wodę, nie mówiąc o tym że nie miałem tak naprawdę pomysłu na nic poza postacią), może tu uda się jakoś zgrać. Zielenie, róże, fiolety- zestaw "kochamy Barbie". Żeby nie było nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności