Skocz do zawartości

Bitwa 3D: Zagubiona mrówa.Definitywnie koniec.


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie bajkowo, będzie kolorowo, mam nadzieję że będzie fajnie. Scenka przedstawia leśną polankę, na której pod grzybkiem leśne żyjątka, żyją swoje piękne życia. Wielka żaba siedzi na grzybie i czujnym okiem starego mędrca baczy na wszystko, a w dole pod grzybem małe robaczki imprezują w najlepsze. Takie oto piękne małe życie wiodą małe stworzenia w bajkowym lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Modelowania ciąg dalszy. Dziś w zrobiłem sobie żabo ropuchę. Na obrazku widać trzy etapy powstawania żabo stwora. Low poly, hi poly i after sculpt. No i przy okazji zamiana konceptu. Teraz ta żabka będzie polowała na jakiegoś małego małego owada. W oczach tej żaby owad jest nie tylko smaczny ale i piękny. Zmiana koncepcji wynikła z chęci pokazania czegoś bardziej dynamicznego z wyraźnie ukazanymi emocjami i postawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co się stanie jak będziecie chcieli zrobić unwarpa na skolapsowanym obiekcie po trzy krotnym mesh smoothcie. No więc jest przerąbane. milion faców do obrobienia i żadnej możliwości ułatwienia sobie pracy. Właśnie siedzę na unwarpem tej żabki (drugi dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem trochę nad otoczeniem i daję to co udało mi się zrobić. Wkomponowałem przy okazji żabkę. I to w sumie tyle. Acha DOF jest z PhotoShopa. No i jeszcze sugestia SirAnena, zgadzam się, że ta żabka by zdechła. To jest płaz więc skórę musi mieć wilgotną, w końcu dzięki tej wilgoci może oddychać również powierzchnią ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten żabulec. Fajny render sceny. Co jeszcze zamierzasz umieścić w tej kompozycji? Ciekaw jestem jak zagospodarujesz prawą stronę kadru.

 

 

 

 

 

[thread=36238]KryHoo -> Małe jest piękne![/thread]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to praca dalej idzie sobie małymi kroczkami do przodu i scenka robi się coraz bardziej...nie wiem jaka, ale na pewno robi się coraz bardziej. Niżej daję render roboczy i screen z viewportu. To tyle. Acha ta toksyczna trawa na pierwszym planie to tylko robocza texturka więc na pewno ulegnie zmianie. No i posłucałem rady SirAnen i obniżyłem trochę grzybka, żeby zyskać więcej oddechu nad żabą, przez co cała scena zyskała przestrzeni. Niestety render z obniżonym grzybkiem dopiero się rendruje, a ja jestem teraz w pracy więc zamieszczę go najwcześniej w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... robi sie coraz bardziej ciekawie. I tak teraz patrze na to i wiem ze powinienes poprawic modele szczególnie malego grzybka nie wiem czy to ma byc muchomor? czy maslak?, aby scena zyskala na jakosci, ale poza tym jest git, no wlasnioe jak piszesz z wyjatkiem trawy , powodzenia i walcz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie co do shadera żaby, a jeśli chodzi o trawę, to na miłość boską ludzie czytajcie co się pisze przy opisach postępów pracy.

 

no coz czytalam co napisal i myslalam, ze odnosi sie do koloru nie wygladu poza tym zdaje sobie sprawe, ze to wip! spokojnie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz ttaaddeekk, nie powinieneś mi pokazywać czegoś takiego. Teraz już mi się nie chce pracować nad moją scenką ;). A tak poważnie to trochę sobie popracowałem przez "łikend" na scenką i teraz wygląda... inaczej.

Poza tym zacząłem robić robaczka, który ma być zjedzony. Niestety po tym co pokazał mi wspomniany już ttaaddeekk będę musiał wrócić do modelowania grzybka (shit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wziąłem się za tego grzybka ale jak się okazało nie mogę sobie pozwolić na za wiele więc skończyło sie na poprawieniu mapy displace i sss. Niestety nie posiadam Z Brusha więc nie mogę sobie pozwolić na takie sculptowanie jak widać na grzybku z CGtalku. Maxowy paint deformation nie dorasta Zbrushowi do pięt. Po za tym bawiłem się swoim robaczkiem ;P. Jeszcze nie wiem co to będzie za gatunek, ale prawdopodobnie to bedzie ogólnie robal i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho ten twoj grzybek nie jest zly. jesli zalezy ci na nim bo to jest sedno twojej pracy to fakt - mozesz go wrzucac do zb i dlubac ale wydaje mi sie ze jak go troche texturka (jakis delikatny bump) dotkniesz to bedzie wsio. btw fajny sss :D aaa i ta zabka wyglada troche jakby byla z porcelany... chyba przegiales troche z odbiciami :) ogolnie jestem na tak. pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace na OWADEM (nie mrówką :) ) idą do przodu. Dziś rano dorobiłem mu resztę korpusu i nogi ale niestety na stopy już zabrakło mi czasu. Po za tym przeżywam mały kryzys, bo wczoraj widziałem 300 i uświadomiłem sobie

jak mało potrafię i jak mizerne są moje prace. Shit. Ale to nic dziś idę zaś do kina, a co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności