Skocz do zawartości

Bitwa 3D: "Malutcy"


Rekomendowane odpowiedzi

Description:

"Malutcy" ("the Tinies") are a family of bugs (cockchafers) lives in strange clockwork. Cockchafers are a symbol of excellence and beauty of all things made by nature, clockwork are a symbol of perfection (and of course beauty) human mind.

 

here is a picture:

mala1.jpg

 

 

and a link to hi-res wersion (~6.1 MB)

http://chomikuj.pl/Mironeczek/malutcy.jpg

 

 

 

"Malutcy" będą ukazywać doskonałość natury (chrząszcze) połączone z doskonałością techniki (mechanizm) wszystko mam nadzieję w lekko "fantastycznym" stylu. Zegar może (o ile bawimy się w interpretację) symbolizować biorytm przyrody. Dlaczego chrząszcze mają symbolizować doskonałość przyrody? - hmm wystarczy obejrzeć doskonały "mikrokosmos" Dlaczego mechanizm zegarowy ma symbolizować doskonałość techniki - bo jest mały (przeważnie) , towarzyszy nam przez całe życie od pokoleń, polegamy na nim w każdej sytuacji, dostosowujemy swoje życie do niego... i nie zapowiada się żeby coś to zmieniło... :) to tyle opisu konceptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość tiki_tiki_tak

O JA !!!! :D

Pierwszy raz jestem na takiej stronie ..jestem pod wrażeniem...

O mamo!!! moje dzieła w Blenderze to moge do kosza wyrzucić ;/

Właśnie znalazłam nowego idola :)

Fajnie że ktoś ma talent :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tiki_tiki_tak

U la la

Chwile mnie nie było a tu już taki postęp...

Jak tak na to patrze to ani nie chce myśleć ile ci to czasu pochłania bo każdy szczególik dopięty na ostatni guziczek :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny mały apdejt :D

lok.jpg

lok2.jpg

usunąłem mechanizm żeby pokazać ja będą wyglądać tekstury. :)

z powodu prostego - że tekstury mają czasem po 8mb albo i więcej nie umieszczam ich na tym wątku.:p

teraz czeka mnie "tylko" zrobienie małego bałaganu wokoło mechanizmu i umiejscownienie chrząszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tło już skończone - teraz tylko mechanizm i chrząszcze :D

15-rend.jpg

 

wiem że z tego widoku całość wygląda dość płasko - nie uznaję tego za błąd widziałem kilka b.dobrych "płaskich" prac i uważam że to wnosi dużo do grafiki 3D bo to zawsze inne spojrzenie na możliwości silników trójwymiarowych. Może się mylę :p ale i tak mam nadzieję że efekt mojej pracy jest ciekawy.

 

ps. nie umieszczam mechanizmu gdyż zrzera za dużo poly a i tak go nie modyfikuję :cool: mam nadzieję że do jutra uda mi się zrobić jakiś render testowy całości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zakrecone i odjechaneformy.Wszystko bardzo photor. i smacznie.

 

Zdradz gdzie bedzie robal - bo nie moge go nigdzie umiejscowic:D

 

W temacie sporopiszesz o "doskonalosci" ale nic o pieknie. Mam nadzieje ze zgrabnie zamkniesz cala pracke.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiele bym już z tym nie robił. To te małe elementy niech będą bohaterami. W końcu każdy z nas miał za zadanie pokazać coś co dla nas jest piękne i Ty to właśnie pokazałeś. Świetna praca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

kurcze, wyglada jak robione w 2d :) czekamy na chrząszcze, ciekaw jestem jak to skomponujesz, powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D miło wiedzieć że praca się podoba :)

tutaj mały update:

17-rendcopya.jpg

 

z tymi chrząszczami jest mały (a raczej właśnie duży) problem bo one strasznie dużo poly mają ehhh no cóż zostały niecałe 2 dni a w zasadzie 1 dzień żeby rozwiązac ten problem :confused: ... Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda. Dla mnie jest to najciekawsza praca w bitwie. Natomiast zrezygnowałbym z tych ornamentów dekoracyjnych ( to sprężyny czy roślinność?) Lepiej wyglądałyby sprężyny. A te chrząszcze podarowałbym sobie. To oczywiście jest tylko wskazówka. Większość pewnie się ze mną nie zgodzi. Ale to Ty tu rządzisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie to wygląda.

 

robaki możesz wyrenderować osobno i wstawić w PS, albo wstawiać po jednym i renderować tylko ten kawałek gdzie on jest (render region), i potem w PS powklejać gdzie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tiki_tiki_tak

A ja powiem że jest bardzo fajowo ...

Z moją cierpliwością jakbym miała się zająć tyloma szczególikami to chyba mój komp musiałby nauczyć się latać :/ bo by co chwile wylatywał przez okno :)

 

hm..a jakie by Ci rady powiedzieć ... myślę że i tak całą wizje już masz w głowie poukładaną ... więc pozostaje mi tylko życzyć powodzenia w dalszym tworzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto sprawcy zamieszania w mojej pracy... ehhh trzeba będzie zrobić render warstwowy liczyłem ze wszystko wsadzę do jednego pliku i będzie klawo...

okazuje się że czasem 750 mb ram nie wystarcza...

 

zastanawiam się nad kilkoma innymi kształtami chrząszczy - tylko tak jak pisał tymko chciałem zrezygnować z nich całkowicie - ale zrobię małe (i piękne) i jedynie 4-5 w kilku miejscach... głównie na zegarze - bo wydaje mi się że tam czegoś brakuje - jakiegoś ciemnego motywu.

 

mogę się pomylić z kompozycją - przecież są jeszcze tszy tygodnie ehhhh...

 

18-rend.jpg

19-rend.jpg

20-rend.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca masakra , pomysł też orginalny , Podoba mi się bardzo.

 

człowieku podziwiam Cię, ja 8lat temu miałem 1GB RAM i cel 330 teraz man 2GB RAM P4 3.2 a grafika to takie hobby taka zabawa.

Ale pewnie zauważyłeś już ze jak się kółka resoraką zacinają i skrzypią to i zabawa przestaje bawić tylko wkuża!

 

P.S. Odpaliłem RainbowSixVegas P4 3.2GH to zaledwie minimum i pojawia się taki niefajny wykszyknik :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FilozOff

Miron jak tam prace? dzieje się coś? wrzucił byś jakiś screen żeby nie trzymać nas tak w niepewności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku :) jak ja bym mial 740 ramu to ło ho ho co ja bym zrobil :D

 

Jedyne pozytywne co z mojego grata wynika to to ze nauczylem sie optymalizacji. Szczerze mowiac tez bym CI to doradzal bo te robaczki (swoja droga swietne) nic by nie stracily przy wielorotnie zadszej siatce . No chyba ze zamierzasz to drukowac na czyms naprawde sporym.

 

pozdro - i pochwal sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej tak będą wyglądać chrząszcze - tylko ze będzie ich więcej. Myślę żeby jednak zrobić troszkę więcej "bałaganu" wokół mechanizmu i może żeby chrząszcze popychały elementy metalowe. tak żeby może wyglądało że to one stworzyły ten cały mechanizm ;) ale to marzenia póki co.

 

oto mały apdejt :

testrendercopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny update. Mogę to nazwać głównym szkicem do finalnego renderu hi-res.

 

kolory raczej takie zostaną.

aaaacopy.jpg

 

ps. chrząszczy jest 14 :]

 

chciałbym dodać kilka efektów cząsteczkowo-kolorystycznych wokół "dziwnej sprężyny" i chrząszczy. mniej więcej coś takiego jak na trawie w tym obrazku:

Above The Grund / Below The Sky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko fajnie, tylko jaki jest sens tworzyć chrząszcze w kolorze z licznymi detalami, jeśli na finalnej pracy mają one podobny, do tła, odcień i przez to są mało widoczne ( malusieńkie )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dobre pytanie :cool:

 

moim zdaniem widać detale na tym dużym obrazku. te czółki i fikuśne nóżki o wiele lepiej wyglądają niż jakby miały być proste. Oczywiście zrobiłem zbyt złorzonych "malutkich" ale zawsze lepiej za dużo niż za mało :] dzięki temu raczej nie martwię się zrobieniem renderu o dużych rozmiarach.

 

Co do kolorystyki. Chrząszcze (modele) mają bardzo jaskrawe kolory niepasujące do reszty otoczenia i wyglądałyby śmiesznie albo conajmniej jak by były wklejone

a tak trzy światełka z kolorkami + odpowiedni rodzaj cieniowania mapy + drobna postproduckja i chrząszcze się stonowały. Próbowałem skótecznie wydobyć ich kolory w fotosklepie ale nie wyglądało to dobrze. Uwzględnię jednak twoje uwagi i w finalnym renderze postaram sie nieco je pokolorować. Co do detali - hmmm no niestety już raczej ich nie zlikwiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zmniejszył chzaszcze i skopiowal ich ze 200 razy i fajnie poustawiał moze tak z nagromadzonego jednego punktu rozchodzace sie po scałej pracy, nom i by sie przydała wieksza rozdzialka taak minimum o połowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie właśnie wydaje, że chrząszcze powinny być w kolorze. dość mocno odcinać się od tła. bo teraz wyglądają jak element tła. ale to tylko moje zdanie ;]

może wyrenderuj to na osobnych warstwach (chrząszcze i tło) i potem w foto sklepie poskładaj.

z tym, że chrząszcze wyrenderuj z troche innym światłem, żeby wydobyć kolorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca moze i fajna wizualnie, ale z klasycznym pojmowaniem 3d ma niewiele wspolnego żuczki wygladaja jak naklejone i cala praca wyglada jak z pod PSa, sam nie wiem co o tym sadzic. nvm, pozdrawiam i zycze powodzenia z Jury: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spokojny

bez urazy ale mi jakoś ta scenka się nie widz... Ale może to wyłącznie moje odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności