Skocz do zawartości

Bitwa 3D:miejskie zacisze//A seclusion in the centre of the city


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super koncept. Troszke jednak zawaliłeś oświetlenie i tekstury imho. Można z tego było bajeczną pracke wyciągnąć. Rozumie że czas po prostu zwyciężył. Wieżowce ok. Ale domek przydałoby się poprawić. Płot jest niedobry bardzo - bez tekstur. Może sam domek jest zbyt "wiejski", i należało jakąś taką secesyjną willę tam wmontować (piękne są a i z ośtwietleniem z latarni nie byłoby problemu).

 

Swoją drogą lepiej nawet wygląda ten wcześniejszy render bez tekstur - może nie kompozycyjnie, ale klimatycznie. Wieżowce są takie ponure....

 

Aaaaa.. właśnie zauważyłem że 3 tygodnie jeszcze są. Siadaj do roboty i walcz, bo imho masz spore szanse, tylko poprawić to trzeba (zacząłbym od tekstur domku i oświetlenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machina (bell 206 L4 ) zrobiona dla urozmaicenia (dam na dach i może daleko na niebie , jeszcze zobaczę )

Trochę toonkowo wyszła ale przy większej odległości , innym oświetleniu i urozmaiceniu textury (jak będzie potrzeba) nabierze realizmu ;)

4-5h roboty dziś w nocy

heli33bl5.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie ale zrobiła się zielono żółta kupa;) zrób drzewa tak maxymalnie piękne zielone, może czerwone owoce na nich. do tego rowerek też jakiś taki radosny oczojebny i może vraysphera z jakimś bajeranckim kolorem przy domku? albo nawet taka latarnia z pięknymświatełkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

poprawiłem conieco.. textur oraz detali doszło. Tak mniej więcej bedzie wyglądać scena ( o ile mi sie nie odwidzi :) ) (troche poprawek na pewno naniosę .. np trawa za bardzo "urosła" oO)

 

mam spory problem z renderem... scena z systemem zjada prawie cały ram (1.5g).. i nie ma już zapasu na renderowanie.. egh...

 

teraz dokańczam chłopca . comming soon. Pewnie go zrenderuję w osobnej scenie i w szopie wlepię... bo komp nie wydala mi już:(

link:

http://img211.imageshack.us/img211/417/prefinallbs2.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

krzyhhhu no nie dziwie sie ze komp nie wydala ;) scenka dość spora

ja bym popracował jeszcze nad dachem, ta słoma narazie wygląda dość dziwnie, materiał na słupy mogły by być bardziej matowe bo ten z lewej świeci się za bardzo,

reszta jest fajna, nabardziej podobają mi się skarpetki ;) rowererek też super ci wyszedł

pozdro krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Dach mi się bardzo podoba (jak go zrobiłeś?). Rozumiem, że ta perspektywa to efekt zamierzony? Wygląda jakby domek był wciągany przez drapacze. Mimo wszystko nie chciałbym mieszka w takim miejskim zaciszu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "przepalone" ? bo do mojej pracki też ktoś coś takigo napisał. Ale ni w ząb nie wiem co to jest?

 

Aniu mogłabyś mi to wytłumaczyć. proszę.

 

Z fotografii znam tylko termin prześwietlenie - jest to miejsce (miejsca) na obrazku gdzie występuje jednakowe (często za mocne) nienaturalne oświetlenie. Wg książki do fotografii to jest błąd.

 

 

wracając do tematu : obrazek w deche. Modeling wg mnie boski, temat super, ogólnie wykonanie na 5+

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_m: dzięki:] . A co do dachu.. to jest to prosty model , zmapowany i dałem texturę z sporym displacementem.

pecet : fakt trochę się odcina.. wszystko przez to, że faktycznie są nałożone w szopie :) i troche zbyt różnią się oświetleniem . Poprawię to

ttaaddeekk: nom.. myślę o tym.. ale jeszcze szukam sposobu : /

Ania: zawsze pojawia sie u mnie uśmiech jak widzę że odpisałaś w wątku.. :) zawsze jakieś konkrety, dzięki. poprawię przepalenia

Mironeczek: dzięki:] hm.. to może ja powiem co to przepał :)

W mojej pracy przepalony jest pierwszy plan.. za jasno względem tła... (aż firanki pobielały )

W Twojej pracy chyba chodzi o to ze masz za mocny gradient (soft light) za żółto od połowy pracy .. imo ;)

 

 

upy za jakiś czas.. użeram się z komercją… i w ogóle dawno tyle na głowie nie maiłem :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna w budynku mają lekką poświatę, efekt jak najbardziej pożądany ale raczej na wyższych piętrach, na tych najniżej, okna powinny być zdecydowanie bardziej wyraziste, ostre i kontrastowe, wyglądają jak za mgłą, za bardzo rozmyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :rolleyes:

Praca zmierza ku końcowi.. jak i terminy.

Udało mi się zrenderować to w 1400/3500 więc już w miarę znoście w razie potrzeby druku .

Poprawiłem co się dało i co uznałem za słuszne ;) mam nadziej że się podoba.

 

Dlatego Prefinal.. bo jeszcze może drobnostki się pozmieniają – póki co jestem z pracy zadowolony:] a też poprawiać w nieskończoność nie ma co .... lepiej zacząć coś nowego

kompozycjafinalnacopyyns0.th.jpg

Czas zabrać się za kolejną pracę :>

Serdecznie pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, naprawde fajnie, ale jak dla mnie za za dużo tu koloru żółtego no i rozmył bym ten budynek najdalej, wtedy wzrok skupia się na tym co ważne czyli na pierwszym planie. zresztą pozwoliłem sobie zrobić korektę na Twojej pracy, mam nadzieje że Ci to nie przeszkadza. Co o tym sądzisz? Taka moja propozycja.

0ae963d5bfea017bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mironeczek: detal jest może tego za bardzo nie widać... komp mi więcej nie pociągnie...:/ a z resztą co można jeszcze dodać do takich bloków.. imo przebajerzać też nie ma co

 

Kedzior: dzięki za sugestię. Wydaje mi się że aż za bardzo zDOFowane prawie jak makro, a tego chciałem uniknąć. Kolory chyba też zbyt blade,

 

póki co zostaję przy swojej wersji, ale zjadę delikatnie z żółtym.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

krzychu pracka świetna, ale na pulpit nie da rady wrzucić chyba że ustawię trzy monitory w rzędzie ;) ale plakat na ściankę idealny!

pozdrowionka i gratki za ukonczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffaello: dzięki:) Ja sobie zrobiłem tapete z tego :) a plakat będzie w poniedziałek na około a3 o ile nie za drogo wyjdzie :|

 

Więc... to już koniec mojej bitwy. Dzięki wszystkim za cenne rady , odwiedzanie wątku i w ogóle za wspólną bitwę;) I jednocześnie powodzenia dla nominowanych:)

finallowres.jpg

pierwszy post lekko posprzątałem i też tam zamieściłem finisha.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie troche czepie, mimo, że mi się praca podoba. chodzi mi o to, że wierzowce zajmują jakieś 80 procent sceny, ja wiem, że nie są jej głównym elementem, aaaaaaaale wyglądają kiepsko, powtarzająca się tekstura, mało szczegółów, itd. imo dolna część obrazka i kolorki bardzo fajne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności