Skocz do zawartości

Gdzie kupic nowe panele LCD firmy Dell?


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Prawdopodobnie o tym wiesz, ale napisać niezaszkodzi.

W modelu o ktorym piszesz występował tzw. gradient banding. Podobno od wersji firmware A02 (teraz chyba juz jest A03) wyeliminowano ten problem, jednak jak nie zobacze to nie uwierze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cos mi o tym wiadomo wogole zeby bylo smieszniej to tego Dell'a mozna spotkac z 2 matrycami S-IPS i S-PVA :) Jak narazie robie wstepne rozeznanie tu i tam. Niestety gradient banding to nie jest jedyna bolaczka tego modelu :( Moze model 2008WFP lepiej im wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie zakup tego Dell'a to chybil trafil :) nie wiadomo jaka matryce sie dostanie rev. wcale nie potwierdzaja czego mozna sie spodziewac. Jesli chodzi o A03 to problem z gradientami podobno nadal jest, niby zflaszowali cos ale nie wyeliminowali do konca problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2007FP i szczerze powiem ze zadnego color/gradient banding nie zauwazylem. Naczytalem sie o tym, monitor kupilem prosto od dell'a i liczylem ze trafi mi sie A03. Dostalem A02, matryca S-PVA, (jak sie przed chwila dowiedzialem :/) Mozna to sprawdzic wchodzac do menu serwisowego. (Philips = S-IPS, Samsung = S-PVA), czyli dopiero jak go dostaniesz :( wczesniej nikt ci nie powie co siedzi w srodku, od wersji A03 dell ponoc nie podaje na monitorze jakis tam oznaczen ktore mogly by swiadczyc o uzytej matrycy.

 

Starting with the A03 release Dell has started to obscure the Panel information. This seems to be thier solution to panel lottery complaints. Hide the panel information. A list of new Dell panel codes was starting to be compiled when they were removed:

 

2007 WFP A03 - Panel code RT803: S-IPS LG.Philips LM201W01: - Overwhelming evidence)

2007 WFP A03 - Panel code PM330: S-PVA Samsung LTM201M1: Strong evidence)

2007 FP A03 - Panel Code UW473: S-PVA Samsung LTM201U1: Proof, someone disassembled )

2007 FP A03 - Panel Code HN210: S-IPS LG.Philips LM201U05: Suspected, process of elimination.

Jakby nie bylo ja jestem bardzo zadowolony i zbieram na drugi :) Polecam (nawet S-PVA ;P )

 

Edit:

Moj byl zlozony w czechach, sierpien 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności