Skocz do zawartości

Bitwa3D: Treasure of Lost


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Treasure of Lost

 

My piece depicts three beautiful female warriors stealing a precious treasure. The viewers diverse point of view will reveal what they see as small, and hence, beautiful .

 

 

Mój pomysł to scena kradzieży drogocennego kamienia przez trzy piękne wojowniczki. To co jest małe i piękne często zależy od punktu widzenia.

 

Final Image

shading60.jpg

 

[ATTACH]45982[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koncept

 

[ATTACH]44731[/ATTACH]

 

[ATTACH]44732[/ATTACH]

 

Witam wszystkich. Jest to moja pierwsza bitwa. Przez najbliższy miesiąc postaram się skończyć to co właśnie zaplanowałem. Czuję że mam bardzo mało czasu i ciężki orzech do zgryzienia. Jeśli nie zdążę to i tak będzie mi bardzo miło śledzić to forum przez ten czas. Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych wyników.

 

Poniżej modeling ciała moich postaci. Stopy odpuszczam bo w planach będą buty. Wkrótce więcej szczegółów odnośnie ubioru.

 

[ATTACH]44432[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne modele. Potrzebne mi były dwa modele twarzy, jedna z postaci stoi tyłem. Muszę jeszcze nad nimi popracować ale nie chcę też przesadzać z detalem bo postacie stoją w znacznej odległości.

 

[ATTACH]44253[/ATTACH]

 

[ATTACH]44254[/ATTACH]

 

Owen, wkrótce podrzucę siatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło akcji, czyli ręka i tytułowy skarb zguby. Ręka wymagała potraktowania jej z należytą dbałością o detale, zbliżenie jest naprawdę duże i bump nie wchodził w grę.

 

[ATTACH]44433[/ATTACH]

 

[ATTACH]44434[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić kompozycję sceny... Dłoń i klejnot mają być wyeksponowane, ale przy jednoczesnym zachowaniu w kadrze całej postaci, tak? A więc przykucnieta złodziejka sięga ręką w kierunku obiektywu? A co do dłoni to rzeczywiście za dużo zmarszczek, poza tym jak na płeć piękną to nie jest zbyt wyględna - może by nałożyć jej rękawiczki (wiem dobrze, jak niełatwe jest modelowanie dłoni, bo sam nad tym siedzę już od dłuzszego czasu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić kompozycję sceny... Dłoń i klejnot mają być wyeksponowane, ale przy jednoczesnym zachowaniu w kadrze całej postaci, tak? A więc przykucnieta złodziejka sięga ręką w kierunku obiektywu? A co do dłoni to rzeczywiście za dużo zmarszczek, poza tym jak na płeć piękną to nie jest zbyt wyględna - może by nałożyć jej rękawiczki (wiem dobrze, jak niełatwe jest modelowanie dłoni, bo sam nad tym siedzę już od dłuzszego czasu)?

 

Jak trudno ci wyobrazić sobie kompozycję sceny to zerknij do pierwszego posta gdzie jest koncept. Złodziejka nie sięga ręką w stronę obiektywu, nie wiem skąd ten pomysł (koncept) 3 złodziejki biorą udział w tej kradzieży. Jedna wyłamuje klejnot za pomocą dzidy? patyka?, druga stoi na "czatach" i patrzy na coś interesującego, trzecia z tylu martwi się aby wszystko poszło dobrze, dba o ciszę na planie. Może nałożyć rękawiczki ? Nie wiem czy zauważyłeś ale wszystkie moje wojowniczki mają rękawiczki. No chyba że pomyliłeś to z łapą z pierścieniem która jest planem całej kradzieży.

Na razie nie bardzo rozumiem o co chodzi wam z dłońmi kobiety, fakt nie są doskonałe ale mam wrażenie ze niektórzy z was myślą o tej ręce z pierścieniem.

 

Próbne rozmieszczenie postaci. Pracuję nad deformacją w szkieletach, wkrótce więcej szczegółów.

 

ubranie08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie rowniez... bardzo sztywno i nie widac w ogole ich wagi w tych pozach! ehem... co do samych modeli choc sa juz calkiem, calkiem to moim zdaniem wymagaja jeszcze pracy... ale nie bede swinia i sie juz zamkne :cool: - powiem tylko, ze kciuk jednej z nich jest w srodku tej dloni ale to pewnie wiesz! Moze tekstury i reszta im dodadza wiecej uroku :) ...

 

sam pomysl za to bardzo mi sie podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras - niestety nie pracuję :)

 

Ciesze się że wam się podoba. Dziękuję też za wszelkie słowa krytyki, jest mi ona teraz bardzo potrzebna. Jak widzicie ostatecznie zdecydowałem się na coś odrobinę innego niż przewidywał koncept. W planie postacie miały siedzieć na palcach, ale kiedy to rysowałem wiedziałem że deformacja przy takich pozach będzie bardzo mocna i będę musiał poświęcić sporo czasu aby to poprawiać. Zdecydowałem się na przeniesienie postaci na ziemię przy zachowaniu tego co miały robić. Jak widać postać na pierwszym planie gra trochę inaczej. Chciałem aby jednak nie wskazywała na coś interesującego tylko bardziej stała na "czatach". Prawdę mówiąc byłem bardzo pewien jeśli chodzi po pozycję postaci ale rzuciliście teraz cień wątpliwości. Postaram się wrócić i dogłębniej prześledzić to co zrobiłem.

 

Intervain - kiedy układałem dłonie postaci na pierwszym planie, wiedziałem że dłoń spoczywająca na dłoni ;) może zostać zakryta z powodu dispacementu dłoni z pierścieniem. W finalnym renderze nie będzie takich błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

tadzio - jedno i drugie. Jest to displacement, ale aby uzyskać wiarygodne zmarszczki wymagało to wielogodzinnej pracy w ZBrush, którą nazwał bym też modelingiem. Do ich uzyskania stosowałem kilka rodzajów map zrobionych ze zdjęć makrofotograficznych ręki, a dokładnie specyficznych miejsc (stawy, odciski, skora na palcach itd.) No i później normalne dłubanie, poprawki, bo samymi mapami cudów nie da się uzyskać. Subdivision miałem na dość wysokim poziomie i bardzo ciężko było pracować z tym modelem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek - był konieczny. Ta ręka niekoniecznie musi być ręką zdrową i piękną. Nic w świecie nie jest idealne. Ta ręka ma grzyba na paznokciach i będę pracował jeszcze nad tym aby dodać jej trochę takiego mrocznego charakteru. Wszystko z czasem.

 

Ciała.

 

shading10.jpg

 

Czas na tekstury twarzy i ubrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewus - Dzięki.

 

mileS - niestety nie mam innego serwera. Spróbuj jeszcze raz.

 

Przepraszam, czy ktoś jeszcze ma problemy z otwieraniem linków ? Mam nadzieję że to było chwilowe.

 

max_1989 - brak shadingu i odpowiedniego oswietlenia, wszystko z czasem. Będę walczył aby były żywe. Z ręką bardzo się staram, to nie moje ostatnie słowo. Dzięki

 

adam_m - Dzięki. Bardzo chętnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miod juz sie polal, wiec te czesc pomine.

 

Pozy sa strasznie sztuczne. Powykrecaj je troche. Obroc w miednicy, w barkach, dodaj jakies emocje na twarzach. Stworz im jakies charaktery, niech beda bardziej naturalne. Niestety realistyczny modeling, tekstury i rendering to tylko polowa pracy:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakowoż wygląda to jak plan zdjęciowy filmu sado-maso :/

 

Zgadza się, jak by nie było to rzemiosło wojenne dla kobiety to jest w pewnym sensie sado-maso.

 

Miod juz sie polal, wiec te czesc pomine.

 

Pozy sa strasznie sztuczne. Powykrecaj je troche. Obroc w miednicy, w barkach, dodaj jakies emocje na twarzach. Stworz im jakies charaktery, niech beda bardziej naturalne. Niestety realistyczny modeling, tekstury i rendering to tylko polowa pracy:)

 

Pozdrawiam.

 

Tak zgadza się Reanimator, koleżanki już wcześniej też napisały takie zdanie na ten temat. Jednakże wiem że zdania są bardzo podzielone, z mojej strony monitora też różnie to ludzie oceniali. Chciałbym wam zwrócić uwagę na fakt iż to nie jest finalny render. Obiecałem sobie wrócić do pozycji postaci oraz min o ile zostanie mi jeszcze na to czas.

 

czemu one mają zeza?? :D

 

A mają obie ? Ta z tyłu faktycznie może mieć delikatnego. Ale już ci odpowiadam : ponieważ ja źle ustawiłem gałki oczne. :)

 

Czy te dziewoje będą łyse?

 

Jakoś do całej koncepcji nie pasuje mi ani wychylająca się zza "biustonosza" pierś, ani stringi... Chyba, że to właśnie te panny mają być "małe i piękne".

 

Odnośnie tego czy będą łyse to myślałem że czytałeś moją odpowiedź na twojego ostatniego posta. Przecież w koncepcie wszystko jest.

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=37066

w drugim poście jest koncept.

 

To co jest małe i piękne zależy od punktu widzenia. (pierwszy post, opis pracy) To jak to zinterpretujesz zależy od ciebie.

 

fikołek, KLICEK, Kedzior - dzięki.

 

Pomalutku włosy.

 

shading16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności