Strona 1013 z 1014 PierwszyPierwszy ... 1351391396310031008100910101011101210131014 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10121 do 10130 z 10133

Wątek: Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2

 1. #10121
  Member

  Dołączył
  Mar 2017
  Postów
  249
  Podziękowania

  Domyślnie


  Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
  fajny error mi wyskoczył kiedyś: najlepszą jest porada na końcu

 2. #10122
  Member
  Awatar Imperator
  Dołączył
  Sep 2009
  Postów
  506
  Podziękowania

  Domyślnie

  Rzecz bardziej interesująca niż zabawna, właściwie to smutna

  https://businessinsider.com.pl/firmy...zegoly/6x4png6

 3. #10123
  member of
  Awatar olaf
  Dołączył
  May 2009
  Lokalizacja
  szczecin
  Postów
  10126
  Podziękowania

  Domyślnie

  kompletnie się nie interesowałem Polską ale ameryka czuwa

  nosiłem kalesony zanim było cool

 4. #10124
  Member

  Dołączył
  Jul 2008
  Postów
  1670
  Podziękowania

  Domyślnie

  Nie tylko Ameryka, ale i nasi sąsiedzi też nad nami czuwają. Rodacy niestety też.
  Chociaż wydaje mi się, że zwykły człowiek, nie zaplątany w polityczny syf ma jednak jeszcze dobre zdanie

 5. #10125
  member of
  Awatar olaf
  Dołączył
  May 2009
  Lokalizacja
  szczecin
  Postów
  10126
  Podziękowania

  Domyślnie

  Świetny materiał z DefCon o tym jak publikuje się 'badania naukowe', na które później można się powołać:

  nosiłem kalesony zanim było cool

 6. #10126
  Member
  Awatar pwq
  Dołączył
  Mar 2005
  Postów
  113
  Podziękowania

  Domyślnie

  Nie wiem czy było, ale polecam cały kanał:

 7. #10127
  Member
  Awatar MaxymilianMax
  Dołączył
  Feb 2006
  Lokalizacja
  Wejherowo
  Postów
  626
  Podziękowania

  Domyślnie

  Witam. Jest tu Was wielu a pewna dziewczyna którą baaardzo długo znam od dziecka poprosiła mnie o pomoc w konkursie na wyjazd do Gruzji na urlop na narty, ma wielkie szanse na wygraną bo pare minut temu przebiła o kilka lajków konkurenta i ma 1 miejsce, ale zostały jeszcze 2 dni głosowania, więc każdy lajk się liczy

  Fajnie by było jakby wygrała i uwolniła sie na trochę od stresu pracy(siedzenie przy kompie w Trójmieście i projektowanie na krótkie terminy w CADch części na statki, wielka odpowiedzialność itd) wiec narty w Gruzji by bardzo dziewczynie dały odetchnąć i odżyć.

  https://bit.ly/2Fmoz7o (taki link bo ten dłuuugi fejsowy tu źle wygląda)

  pierwszy komentarz - komentarz Doroty

  Jeśli masz fejsa i dobrą wolę by wesprzeć to dzięki z góry

 8. #10128
  Member

  Dołączył
  Dec 2018
  Postów
  4
  Podziękowania

  Domyślnie

  Super konkurs, uwielbiam takie inicjatywy i pomogłem w głosowaniu. Oby każdy dorzucił się !

 9. #10129
  Member

  Dołączył
  Jan 2018
  Lokalizacja
  Bydgoszcz
  Postów
  4
  Podziękowania

  Domyślnie

  Masz problem z Simlockiem na telefonie ? A może nie wiesz jak zaktualizować androida lub chcesz odzyskać dane z telefonu ? Sprawdź: ! http://nsphone.pl/

 10. #10130
  member of
  Awatar olaf
  Dołączył
  May 2009
  Lokalizacja
  szczecin
  Postów
  10126
  Podziękowania

  Domyślnie

  Mam dla Was dwie rzeczy.

  1. ciekawy video felieton, co zrobić by mieć brzydkie dzieci (lub odwrotnie):


  2. Dla czytających z ekranu (bądź w ogóle) - na FB prawnik (https://www.facebook.com/monikawyc - może się przydać kontakt) wkleiła ciekawą listę, na co uważać w umowach o dzieło. Wklejam jak było:

  Po raz 825 siedzę nad kolejną sprawą klienta z IT, który zawarł trefną umowę o dzieło, i po raz 825 toczę pianę, że muszę ścierać rozlane mleko po powstaniu konfliktu z Zamawiającym - bo nikomu się nie chciało 5 minut pozastanawiać nad treścią umowy.
  Z uwagi na fakt, że ta grupa ma niezłą liczebność i problem nie jest abstrakcyjny, APELUJĘ - w szczególności do branży IT, która ma wybitne zasługi w skracaniu mi życia - o przestrzeganie poniższych wytycznych w odniesieniu do umów o dzieło/projekt/wdrażanie/wykonanie (nie dotyczy PZP):
  1) Trzeba się zastanowić nad rodzajem umowy, tj. czy jest to umowa o dzieło, umowa o świadczenie usług, umowa mieszana czy jakieś inne cudo. Rodzaj umowy wynika z jej treści, a nie nazwy. To, że sobie wpiszemy w nazwie umowy "Umowa o Litwo ojczyzno moja", nie powoduje, że umowa ta nie jest umową o dzieło, jeżeli z jej treści wynika, że trzeba wykonać dzieło. To ma kapitalne znaczenie, bo wiadomo, które przepisy Kodeksu cywilnego stosować.
  2) Trzeba patologicznie dokładnie opisać dzieło! 90% roszczeń dotyczy "niezgodności dzieła z umową". A jak stwierdzić, czy ten wykwit jest zgodny lub niezgodny z umową, skoro w umowie są dwa zdania na krzyż? Jeżeli w specyfikacji pojawi się postanowienie, że aplikacja po otwarciu ma strzelać zielonymi laserami, to można dość łatwo stwierdzić, czy strzela laserami i czy na pewno zielonymi.
  3) Jeżeli projekt ma być wykonywany głównie zdalnie, to na co i po co zastrzegać wszędzie formę pisemną....? Maile to według Kodeksu cywilnego FORMA DOKUMENTOWA. W związku z powyższym jeżeli wiecie, że np. wydanie dzieła nastąpi za pośrednictwem poczty elektronicznej, to piszcie o formie DOKUMENTOWEJ. Forma pisemna to papier (taki prawdziwy) z własnoręcznym podpisem (takim wykonanym ręką).
  4) W związku z pkt 3 - jeżeli wiadomo z doświadczenia, że będą następować zmiany w projekcie i najczęściej będą one czynione ustnie lub mailowo, to wskażcie w umowie, że takie modyfikacje nie stanowią zmiany umowy albo że zmiana umowy następuje w formie dokumentowej. Jak w umowie jest zastrzeżenie, że zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności, TO ZMIANY CZYNIONE MAILOWO MOGĄ BYĆ NIEWAŻNE.
  5) Jeżeli macie fantazję wprowadzać słowniczek do treści umowy, to zastanówcie się chociaż nad sensem tych definicji - zwłaszcza gdy modyfikujecie pojęcia prawne. I stosujcie je konsekwentnie, bo potem robi się nieprawdopodobny burdel.
  6) Treść umowy nie może być wewnętrznie sprzeczna!!! Jeżeli w treści umowy jest zastrzeżone, że wykonanie dzieła nastąpi w terminie 30 dni, zgodnie z harmonogramem stanowiącym załącznik nr 1, a równocześnie harmonogram przewiduje na wykonanie dzieła 60 dni, to tylko wróżbita Maciej określi, kiedy projekt ma być wydany. A brak terminu końcowego wywołuje efekt domino, np. w zakresie odpowiedzialności, obowiązku zapłaty kar umownych etc.
  7) "Wydanie" dzieła a "odbiór" dzieła to są dwie kompletnie różne czynności, których się nie rozróżnia w umowach. Wydanie to oświadczenie ze strony wykonawcy, że skończył. Odbiór to oświadczenie ze strony zamawiającego, że dzieło przyjmuje.
  8) Czynności wydania i odbioru MUSZĄ BYĆ PRECYZYJNIE UREGULOWANE. Wydanie dzieła między innymi kończy stan opóźnienia/zwłoki po stronie wykonawcy, co również przekłada się na kwestie odpowiedzialności, obowiązku zapłaty kar umownych etc.
  9) Usunięcie wad PRZED wydaniem dzieła oraz PO wydaniu dzieła to dwa kompletnie różne zestawy uprawnień! Co do zasady PRZED mamy do czynienia z wezwaniem do zmiany sposobu wykonywania dzieła, PO - z usunięciem wad w ramach rękojmi/gwarancji.
  10) Jeżeli jesteś wykonawcą, to rękojmia za wady dzieła to Twój wróg! Kategorycznie ją wyłącz (pod warunkiem, że nie tworzysz dla konsumenta - konsumentom rękojmia przysługuje zawsze).
  11) Należy bardzo precyzyjnie uregulować kwestie związane z odpowiedzialnością. Jak się jest wykonawcą, to wyłączenie odpowiedzialności za utracone korzyści zamawiającego to oblig bezwzględny - bo inaczej w razie opóźnienia odpowiada się (co do zasady) za to, czego zamawiający nie zarobił.
  12) Trzeba uważać na kary umowne, które są rozproszone po całej umowie, a w szczególności zadbać o ich ograniczenie - może się okazać, że naliczone kary umowne będą wyższe niż wartość wynagrodzenia.
  13) Najnowsze orzeczenie SN z listopada 2018 r. - brak górnej granicy kar umownych potencjalnie może powodować nieważność umowy.
  14) Przecinki mają znaczenie, do ch.... karmazyna!
  nosiłem kalesony zanim było cool

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •