Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę, że większość ma tv

Sądzę, że mozna spojrzec na swiat w okolo i widac pewne korelacje co do osiagniec i potencjalu 'wiekszosci' ;)

 

Anyway przez TV chodzilo mi o konsumcje plytkich i nastawionych na emocjonalne reakcje przekazow. Kazdy emocjonalny przekaz blokuje analityczne myslenie przez kortyzol. Im wiecej tego, tym bardziej karłowaty intelekt. To nie moje zdanie ale biologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy materiał. W kontekście tematu poruszanego przez panów na nagraniu, zabawna była końcówka gdzie gość namawiał do zalogowania się na jego stronie za pośrednictwem social mediów, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do nowych materiałów. Ciekawe czy wysłuchawszy mowy dotyczącej zgubnych skutków picia alkoholu, zaprosiłby słuchaczy na piwo do baru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to bardziej z kategorii ciekawe. I nie promuje zadnej agendy, to wykład z oxford union, mozecie rzucic okiem na inne (m.in. tu Marc Cuban pierwszy raz wspomniał, że chyba wystartuje na prezydeta w 2020).

 

Rozmawiałem z moim nauczycielem o socjalizmie i wspomniałem o rewolucji na Haiti. Wiedziałem, że Polacy tam byli wysłani przez Napoleona, więc spodziewałem się wstydliwego fragmentu historii, jak to polskie wojska dziesiątkują niewolników, ale sami posłuchajcie:

 

Tu jest coś co kompletnie zbiło mnie z tropu.

Historia kontynentu afrykańskiego jakiej nie mamy w książkach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogę doczekać się nowego Blade Runnera. Poprzedni ma już z 30 lat. Na pewno będą będą lepsze efekty ale boję się, że klimat będzie o wile gorszy. W poprzednim na prawdę czuło się tą atmosferę. Wiadomo Ridlay Scott :) Teraz może być po prostu kicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obejrzałęm całego obejrzałem tylko jak tam wyrenderował to jedno krzesło rozumiem że jest baza modeli krzeseł i innych mebli i baza materiałów.. ale moje pytanie brzmi ke? W sensie.. dla kogo to jest niby?

 

po 1 jeśli jesteś firmą która klepie mebel :D potrzebuje model 3D tego mebla. zazwyczaj maja z cada. No i materiały też mają własne..

 

to ma sens jeśli można by było importować z cada.. i a baza materiałów zawierała by wszystkie tkaniny etc od 50 najpopularniejszych producentów tkanin. i była cyklicznie aktualizowana... etc...

 

no ale jest już key shot xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów z wykopu linki ukraść mi przyszło.

Kojarzycie kolorowe animacje z lat 70-80-tych, szalone czołówki itp? Jest pewien pan nazywający się Dave Sieg, który ma u siebie działającą maszynę analogową, służącą do generowanie grafiki na potrzeby TV w latach 80-tych.

Tutaj próbka tego co to cudo potrafiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super materiał, ale wydaje mi się, że jest też inny element - nawet w stillach ujęć perfekcyjnie kieruje uwagą ALBO jej odwróceniem. w wielu ujęciach zauważyłem jakiś rozpraszający akcent, który nie mógł znaleźć się tam przypadkowo - przechodzeń mijający bohaterów machnie gazetą w ciemnym korytarzu, lub kiedy ktoś wstaje z ławki, w tle przejeżdża rower. na tyle małe rzeczy, że nie odwracają uwagi od bohatera, ale na tyle mistrzowsko skontrastowane w kompozycji tonalnej, by wywołać podświadome skupienie. myślę, że celowo stawia takie dysonanse w kompozycji, bo zostawić ją otwartą - z odrobiną napięcia. jak w muzyce, nuta spoza skali trzyma Cię w zainteresowaniu. a będąc obecni, z wyostrzonymi zmysłami odbieramy znacznie więcej nie tylko percepcji, ale też znaczeń - serial STAJE się ciekawszy.

Edytowane przez polka dot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tylko 3mb

 

Sketchfab sie nie embeduje na stronach?

 

Już wiem czemu nikt, spoza branży, nie traktuje grafików poważnie i ich pracy - "I was playing around with", "trochę się pobawiłem w photoshope i wyszło mi takie coś", "podłubałem trochę.." etc...

Takie teksty są notoryczne. Podpis pod pracą, którą gość robił tydzień po nocach, nie dosypiał a wcześniej uczył się i ćwiczył latami - "pobawiłem się"

 

NO kuFA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności