Skocz do zawartości

UPS - pytanie


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

Zna się ktoś na tym? Kupilem ups od evera (model Ever Eco 500 CDS Sinus) i niestety za każdym razem jak wyłączą prąd to UPS nie potrafi utrzymac kompa (wszystko pada) i wydaje dzwięki sygnalizujące przeciążenie lub zwarcie. Kiedy testuje go samemu (odłącze kabel od sieci) to działa poprawnie o dziwo - komputer jest utrzymany.

 

Ktoś zna rozwiązanie mojego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może jeśli akurat nie renderuje i nie mieli dyskiem :] To, że zasilacz ma 400 W nie znaczy, że przez cały czas pobiera tyle z sieci.. Inna sprawa, że moc UPSów zwykle podaje się w VA, a biorąc pod uwagę trochę indukcyjny charakter zasilacza komputerowego w rzeczywistości tej mocy będzie nieco mniej. Sprawdź z jakim obciążeniem i jak długo może pracować ten UPS, bo najczęściej jest to sporo poniżej znamionowej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy, dla prądu zmiennego Watt = V*A*cos(fi). Ten cos wynosi 1 tylko dla odbiorników rezystancyjnych (np. grzejniki elektryczne) i dla nich są najkorzystniejsze warunki odbioru. Dla całej masy urządzeń z transformatorkami (np. zasilacz komputerowy, monitor) cos

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo albo masz za duży pobór od strony kompa w stosunku to mocy upsia/ lub co bardziej prawdopodobne baterie nie są do końca naładowane/sformatowane. i przy dużym skoku dają dump. Czy UPS zostaje podłączony do sieci czy jak wyłączasz to całość. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązują do powyższego postu:

UPS ma być na początku toru zasilania, nie wpięty w listwy zasilające tylko bezpośrednio do gniazdka, wszystkie listwy (które maja mieć gwarantowane napięcie) maja być za UPS.

UPS - zawsze włączony - klawisz na UPS z przodu nie odcina UPS od sieci tylko odcina odbiory - jeśli jest na 0 to UPS powinien się i tak doładowywać - chyba że jest z Tesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeśli akurat nie renderuje i nie mieli dyskiem :] To, że zasilacz ma 400 W nie znaczy, że przez cały czas pobiera tyle z sieci.. Inna sprawa, że moc UPSów zwykle podaje się w VA, a biorąc pod uwagę trochę indukcyjny charakter zasilacza komputerowego w rzeczywistości tej mocy będzie nieco mniej. Sprawdź z jakim obciążeniem i jak długo może pracować ten UPS, bo najczęściej jest to sporo poniżej znamionowej mocy.

 

Łołołołoło nikt tu nie mówi, że jego komputer pobiera 400W bo ma 400W zasilacz. Mówię jedynie, że UPS nie może być słabszy niż obciążenie jakim jest suma poboru prądu z wszystkich bebechów komputera. Jeżeli UPS jest w stanie szczytowo utrzymać 300VA a komputer pobiera dajmy na to 310W w danym momencie, to oczywistym jest, że wszystko zdechnie. Mało tego, UPS powinien mieć dość znaczny zapas nad komputerem - ważna jest tutaj średnia sprawność UPSa a nie jego szczytowe możliwości. Komputer może być np. trakcie renderingu podczas utraty prądu - trzeba mieć czas aby wyłączyć bezpiecznie padaczkę i zapisać prace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Co polecacie np. dla mnie mam 450 W zasilacz w PC i do tego monitor LCD. Nie robię renderów.

 

Więc kiedy kupujemy UPS musimy się liczyć też z tym, że pobory mocy będą większe, a tym samym koszty za prąd. Czy tak?

 

Poza tym jak to jest, kiedy mamy nawyk odłączania wszystkiego z sieci np. co dzień. Czy UPS na tym traci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nei mozecie pradu kupowac od sensownego dostawcy? mnie prad nie padl od 2 lat, a rendery raczej czesto leca i to tygodniami,

moze to jest kwestia sensownej umowy, jaka klienci maja z dostawca? moze chodzi o to ze w przypadku przerwy w dostawie chocby przez chwile dostawca pokrywa straty, utrate korzysci i inne takie dziwactwa, a jesli rpadu nie ma ponad 4 h to przez 3 meisiace mam gniazdko za darmo?

 

i popatrzcie, jakims cudem udaje sie wtedy zbudowac siec tak ze prad nie wysiada, nie skacze, a rusza go dopeiro huragan...

moze to kwestia zbiorowego przymusu na dostawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nei mozecie pradu kupowac od sensownego dostawcy? mnie prad nie padl od 2 lat, a rendery raczej czesto leca i to tygodniami,

moze to jest kwestia sensownej umowy, jaka klienci maja z dostawca? moze chodzi o to ze w przypadku przerwy w dostawie chocby przez chwile dostawca pokrywa straty, utrate korzysci i inne takie dziwactwa, a jesli rpadu nie ma ponad 4 h to przez 3 meisiace mam gniazdko za darmo?

 

i popatrzcie, jakims cudem udaje sie wtedy zbudowac siec tak ze prad nie wysiada, nie skacze, a rusza go dopeiro huragan...

moze to kwestia zbiorowego przymusu na dostawcy?

 

nie możliwe, w tym kraju można nawet fabryke wylaczyc bez konsekwencji

(wiem bo "moja" w tym miesiacu juz 3 razy stawała), zawsze pojawiaja sie czynniki niezależne od dostawcy.

UPS zawsze powinien być i to nie tylko ze wzgledu na zanik ale na zabezpieczenie przed przepieciami, ktore potrafia sie pojawic nawet w najlepszej sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli musicie sami budowac element zabezpieczenia sieci poniewaz dostawcy sie nie chce... a ja nie dosc ze to mam to jeszcze prad nieco tanszy... nie zachcialo Wam sie keidys wybrac z tym do sadu? przebyc cala te droge pingponga przez polskie sady i rozbic sprawe o arbitraz w Strasburgu?

 

to tak jakby kupowac flache co raz ma 10%, raz 80%, a na etykietce ze 40%...

 

nie rozumiem, to jest chore, zeby paredziesiat milionow ludzi nie umialo ustawic do pionu jakiejs firmy dostarczajacej media...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie dosc ze to mam to jeszcze prad nieco tanszynie rozumiem, to jest chore, zeby paredziesiat milionow ludzi nie umialo ustawic do pionu jakiejs firmy dostarczajacej media...

 

sprecyzuj o co Ci chodzi, chcesz się poprostu pochwalić że masz tańszy prąd, kogo to obchodzi, pojedź do Belgii tam jeszcze tańszy prąd.

wracając do tematu

 

Madison odpuść sobie te najtańsze - nie kupuj ponizej 600 VA, pamietaj jego parametry z czasem bedą się pogarszać, więc musisz kupić z lekkim zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vv3k70r , nasze społeczeństwo chyba nie przywykło do egzekwowania swoich praw. Tak samo sądy nie działają jeszcze na poziomie zachodnich. Chodzi tu o orzekanie wysokości odszkodowań etc. Lol, politycy są nagrani podczas korupcji , i lol , czy coś sie zmieniło ? ten koleś nadal pracuje(Beger Gate) , tylko jest ",mniej publiczny" i pewnie do końca kadencji i dłużej pogrzeje stołek. Nie mamy siły opinii publicznej i ostrą znieczulice społ.-wydarzeniową. Zreszta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się robi troszkę już nie w temacie, ale jest ciekawie i może by zrobić nowy wątek w tej kwestii. Co na to Moderator?

 

Znalazłem na stronie dostawcy energii PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU.

http://www.zewt.com.pl/index.php - to może pomóc w oszacowaniu czy wyłączą czy nie.

 

Tylko teraz kwestia: co w momencie, kiedy wyłączają prąd i tracę np. pół godziny pracy nad jakimś projektem???

 

Napisałem w tej kwestii do zakładu energetycznego małą wiadomość, a raczej proste zapytanie, które brzmi tak:

 

Witam!

 

Jestem zainteresowany pewną kwestią w sprawie dostaw energii elektrycznej. Pracuję w domu, sprzęt

 

komputerowy, którego używam jest włączony przez całą dobę. Czasami dochodzi do przerw w dostawie prądu, a

 

konsekwencje z tego tytułu bywają różne. W najmniej szkodliwym przypadku tracę połączenie z siecią

 

internetową oraz tracę aktualne pliki, na których odbywały się różnego rodzaju operacje. W najgorszym

 

przypadku może dojść do uszkodzenia sprzętu i utraty wszelkich danych nie możliwych do odzyskania co za tym

 

idzie brak możliwości jakiegokolwiek manewru, aby odzyskać poniesione straty finansowe.

 

Jak wygląda sytuacja w takich przypadkach z Państwa strony i jakie są regulacje prawne z tego tutułu zdarzeń? Oczywiście traktuję tu temat w przypadku zdarzenia związanego z winy sieci, a nie np. wpływu pogody itp.

 

Jeśli możecie mi Państwo przesłać treść standardowej umowy, w której jest zawarte coś z powyższej treści to będę wdzięczny.

 

Jak otrzymam odp. to dam info w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności