Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie orietuję sie ktoś czy jakieś uczelnie panstwow/niepanstwowo w Poznaiu oferują kierunek studiów, kierunek nauczania (wazne jest zeby taka nauka pozwalala uniknac woja). Zwiaznay z grafika 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. Odnosnie szkoly z 3D to we wrocku na ASP jest taki nowy kierunek Mutimedia jak dobrze pamietam :] tam masz 3D grafike ogolna i wszystkie z tym zwiazane pojecia tylko ze kierunek ten jest tylko i wylacznie w systemie zaocznym :/ i mniej wiecej 5000zl za rok lub cos kolo tego

2. Co do wojska hmm w polsce nie ma wojska szkola tylko pijane mieso armatnie (nie obrazajac tu nikogo) :]

Legia Cudzoziemnska to jest wojsko Marines nawet nie daja im rady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem podczas zmieniania uczelni bo poprzednia mi sie nie podobala ;) i wyczytalem gdzies o Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej jest tam kilka ciekawych kierunkow tzn. grafika komp., projektowanie stron itp. Mam wiec do was pytanie: czy ktos z was tam sie uczy albo cos slyszal o tej szkole, bo z ulotki wyglada ladnie ale jak jest naprawde?

 

Pozrd. i dzienx za odp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, szkoła to strasznie cięzki wybór. Istnieje szkót z kierunkiem na grafike od groma ale jak przychodzi co do czego to ciężko się zdecydować i coś wybrać.

Ja sam jeszcze nie wiem co zdać na maturze, ale o szkole już myślełem. Miszkam blisko Wrocka ( 45 km), więc tam chce iść na nauke swoją dalszą. Ale czy iść na ASP czy na jakąś informatyczną . Raczej wybiore ASP bo C++ mnie nie kręci.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LordLukas

Siema! Wie ktoś może gdzie jest jakaś uczelnia państwowa z wydziałem grafiki komputerowej (najlepiej w małopolsce, a jeszcze lepiej kraków albo okolice)? Szukałem, szukam i znaleźć nie moge, może ktoś z was chodzi na takie studia, dzięki z góry za odpowiedzi.

 

P.S. Wiem, że jest coś takiego jak wyszukiwarka na forum ale nie dość, że tego typu wątki są dosyć stare to nie chcą mi się włączyć, ludzie pomocy jestem w depseracji, musze sie zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie ucze, ale w Bytomiu... jest wydzial zamiejscowy... ogolnie jest fajnie, od tego roku w kooperacji z asp ma byc jakis kierunek wizji komputerowej, ale nie wiem jak to bedzie wygladac, bedzie to sie zobaczy... co do zajec to jest moim zdaniem calkiem dobrze, duzo praktyki, malo teori...

 

aha egzaminy sie zdaje z matmy, a na kierunki "graficzne" rozmowa i teczka z pracami...przynajmniej u nas...

 

pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pjwstk.edu.pl jedyna normalna szkola w warszawie! > ide tam za rok. na politechnice i innych panstwowych szkolach macie przerost tresci nad ...nad... nad tym co na prawde wazne,: jak idziesz do pracy to pracodawca zadaje Ci 1 pytanie : "co umiesz? ", nie obchodzi go co wiesz, tylko i wylacznie co potraficz, co mozesz mu zaoferowac. ja chodzilem do nie jednej szkoly(wyklady, prezentacje, dni otwarte)... na uw (w wawie:P) jest nawet 40 osob na 1 miejsce na jakas psychologie czy pedagogike.... pomyslcie, uczysz sie cale zycie!. a potem pracujesz za 1500zl w panstwowej placowce, to nie dla mnie. mam nadzieje, ze pomoglem( w podjeciu decyzji, czy cos...), a jak nie to prosze zweryfikowac moj swiatopoglad na GG, bo juz za rok ide na studia:) (serio, jak sie myle to nich ktos mi to uswiadomi)pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe bylem dzisiaj we wrocku zlozyc papierki do tej szkoly;] i ta bardzo mila pani powiedziala ze juz jestem przyszlym absolwentem;] Ale jak ktos sie chce tam jeszcze zapisac to radze sie spieszyc bo juz nie wiele miejsc zostalo na tym kierunku;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe bylem dzisiaj we wrocku zlozyc papierki do tej szkoly;] i ta bardzo mila pani powiedziala ze juz jestem przyszlym absolwentem;] Ale jak ktos sie chce tam jeszcze zapisac to radze sie spieszyc bo juz nie wiele miejsc zostalo na tym kierunku;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ide za rok na pjwstk > grafika 3d i animacja, sporo jest o game arcie.... i wogole thx za posta, powiem wam, ze aby nanuczyc sie 3d trzeba po prostu siedziec i robic 3d :]/ to nie wierszyk ktory mozna wkoc na pamiec. bylem w tej szkole i widzialem animacje za ktore kolesi dostawali .mgr no zalosne sa po prostu :] ja w wieku 14 lat bym podobne zrobil. a teraz to wogole, jak bym przysiadl, i porobim hi poly w zbrushu i texturki odwalil, to bym im szczeki opadly.....im mam nadzieje ze dozycje tej chwili kiedy to zrobie, wejde tam i pokaze co potrafie,. czujecie ^^?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. Panowie moze i niektorzy maja talent wrodzony i dobrze im idzie z rysunkiem i 3d, mysla ze sobie nadzwyczajnie radza a wsumie tak nie jest do konca. Opowiem wam z zycia wzieta historie.

Stal sobie koles na rogu ulicy,

myslal ze jest doskonaly z malarstwa

i tylko to sie tylko liczy,

z czasem na architekture sie wybral

i bez problemu egzaminy wygral

rysowac doskonale umial

ale pewnej rzeczy nie kumal

zaczal zauwazac w rysunkach giga bledy

i zrozumial ze droga jest nie tedy

wiec zaczal drugie artystyczne studia

tam sie przekonal ze wszystko sie uda

poglebial swoja wiedze tako

ze zauwazyl ze wszystko co zrobil wczesniej

bylo jedna wielka sraka

ASP juz skonczyl ale 1 rok arch mu sie ostal

teraz sie czlowiek meczy aby mgr-owi sprostal

historia ma moral taki

studiujcie artystyczne kierunki chlopaki

 

A tym biednym zapracowanym chlopcem jestem ja :D

 

I wbrew pozorom papier tez sie liczy, nie tylko umiejetnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy idzie do policealnej , lub do liceum plastycznego uczy sie podstaw rysunku i poprawia swoj warsztat zbiera teczke i po skonczeniu tej szkoly startuje dopiero na jakis kierunek artystyczny :)

 

No chyba ze masz gruby portfel i stac Cie aby wsadzic w koperte troche kapusty i wsadzic w kieszen rektorowi ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... liceum plastycznego uczy sie podstaw rysunku i poprawia swoj warsztat zbiera teczke i po skonczeniu tej szkoly startuje dopiero na jakis kierunek artystyczny

 

Aby dostać sie do liceum plastycznego juz trzeba umieć rysować, malować i rzeźbić. Po takim liceum paradoksalnie trudniej jest się odstać na ASP. Stawiane są wyższe warunki a zbyt dobrzy są czasem za dobrzy na akademię i nie są zbyt mile tam widziani.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sie wybieram na arch we wrocku, ale powiem szczerze ze nie bardzo mnie to kreci wolalbym isc na jakies studia z FX/animacja/ cos takiego co otworzyli na filmowce w W-wie. Wolalbym pracowac w reklamie, niz siedziec i nonstop robic jakies domki jednorodzinne. Ewentualnie fulltime freelancer, albo cos wlasnego. Ale na studia najpierw jakies trzeba by sie wybrac... :/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura imho z tym "trudniej z plastyka". "Profesorowie" choduja sobie gwiazdy, przekonane o swoich umiejetnosciach, a te pozniej wychodza do ludzi i okazuje sie, ze na ASP za malo.

 

Pomijajac juz fakt, ze ta sama osoba, ktora dostaje sie na ASP na "piatkach" wczesniej na przyklad przez dwa lata nie przechodzi teczki. Bo egzaminy na ASP sa bardzo nieobiektywne, a wytlumaczenie trzeba sobie jakies znalezc.

 

edit: ale zaj**** edit:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAX jezeli architektura cie nie pociaga to nie idze, zmarnujesz 1 rok i zrezygnujesz, domkow sie nie projektuje tam tylko znacznie znacznie duzo wieksze rzeczy i bardziej skomplikowane, co jest tragiczne.

-Sanserif nie jest dokonca prawda ze nie przyjmuja ludzi po plastyczniakach bo 75% ludzi wlasnie jest po plastyczniaku na ASP, ktorzy mega wypasior wymiataja. Poprostu niechetnie przyjmuja ludzi ktorzy maja juz mocno zmanierowany styl swoj, ciezko wtedy jest takiego kola przestawic na cos innego. Bo zdajac na ASP trzeba dobrze umiec rysowac, a studia sa poto zeby tylko ukierunkowac go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kursy przygotowawcze z rysunku na arch wystarcza no chyba ze sie jest kompletnym beztelenciem.

No i własnie na taki kurs niedługo zacznę uczęszczać :D

 

Architektura sama w sobie może nie jest ciekawym kierunkiem, ale za to praca w przyszłości z tego jest fajna - przynajmniej mnie sie tak wydaje :D

A właśnie kome, na arch. się wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura imho z tym "trudniej z plastyka". "Profesorowie" choduja sobie gwiazdy, przekonane o swoich umiejetnosciach, a te pozniej wychodza do ludzi i okazuje sie, ze na ASP za malo.

 

Pomijajac juz fakt, ze ta sama osoba, ktora dostaje sie na ASP na "piatkach" wczesniej na przyklad przez dwa lata nie przechodzi teczki. Bo egzaminy na ASP sa bardzo nieobiektywne, a wytlumaczenie trzeba sobie jakies znalezc.

 

edit: ale zaj**** edit:)

 

 

Jeżeli ludziom mającym po 18 lat i wypierdzielajacym takie arty jak leander czy bigleb teraz, są odrzucane teczki to nie jest przypadek. Ja na akademię nie zdawałem ale z mojego rocznika podostawali się tylko najgorsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem (czekajac na render displace mapki) ze ja jestem po rozszerzonym niemieckim w LO (po niemiecku nie umiem powiedizec nawet ze nie rozumiem) jestem fryzjerem, poczatki pedagogiki tez zaliczalem, lopatologie na zachodzie i teraz ciagne ekonomie.

Po tych doswiadczeniach musze powiedziec tylko tyle ze rzeczy przydatnych i waznych mozna sie zawsze nauczyc w 2 lata jezeli ktos wam proponuje 5 lat nauki to znaczy ze 3 lata was kiwa i kaze sie uczyc "ciekawostek"(nie mowie tu o politechnikach bo tam nie bylem).

Idac tym tokiem myslenia Kulturoznastwo rzucilem bo chcialem uczyc sie grafiki i od ponad roku zajmuje sie 3d maxem efekty mozna ogladac w zakladce bitwy praca nazywa sie "war dog".Podobno szkola ma ci pomoc wybrac droge zyciowa , moje szkoly powiedizaly mi jedno umiesz liczyc licz na siebie.Wiec ide liczyc na siebie. Cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sory ale woidziałem prace koleżanek - wgniaatały w fotel poziomem jak i tech nikami wykonania, wiedze z historii sztuki też miały ogromną - a wiem, ze ledwo co sie dostały :P"

 

Jak juz wspomnialem - egzamin na ASP to widzimisie profesorow. Raz sie nie dostajesz, a na drugi rok wznosza Cie w niebiosa, bo tym razem kawa byla dobra, a i egzaminowali Cie na poczatku, a nie po 6 godzinach przepytywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę wybrać kierunek. A właściwie już wybrałem - http://www.filmschool.lodz.pl/wo.htm (dół strony). Zabieram się w tym roku za tworzenie prac do tej „teczki”. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że 5 dni w tygodniu mam post od komputera :) No więc będę musiał zabrać się za rysunek.Życzcie mi powodzenia, proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz sobie uprawnienia po studiach- czyli 2 lata jeszcze pracy prawie za darmoszke i 1rok na budowie jako pomocnik majstra. I twoi rodzice benda mieli kupe siana aby zainwestoac w twoje biuro, bedziesz mieszkal w miejscowosci gdzie nie ma konkurencji to bedziesz zarabial kupe kasy. Udaje sie to 1 osobie na 100 po studiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności