Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać czy ktoś z was mógłby powiedzieć coś więcej na temat tych szkół:

* AMA (Akademia Multi Art w Krakowie).

 

Interesuje mnie animacja postaci/zwierząt i myślę do której szkoły by się tu zapisać

 

Niestety nie wiem na jakim poziomie uczą takich rzeczy w AMA. Ja w tym roku ukończyłem kierunek Postprodukcja - Specjalizacja: Montaż. Jak kogoś interesują szczegóły tego kierunku to mogę napisać kilka słów na ten temat :)

 

Akurat tak się złożyło, że w mojej grupie niewiele osób było zainteresowanych animacją i 3D. A zajęcia w pierwszym semestrze były typowo wprowadzające do tematu. Okazało się, że ja ze swoja wiedzą w tym temacie (zdobytą głównie w internecie) byłem jedną z bardziej zaawansowanych osób :P Ale to się zmienia bo w tym roku widziałem na zajęciach z 3D więcej osób. I jeśli sytuacja wygląda podobnie do mojego kierunku, to po wybraniu specjalizacji poziom zaawansowania zajęć wzrasta.

 

PS. Raz sobie otwarłem projekt z NUKE, jakiegoś studenta, żeby zobaczyć co tam przerabiają i mało co z niego zrozumiałem... czyli to były już bardziej zaawansowane rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fakt że często wymagają papierka na wyższe wykształcenie w branży, ale to nie znaczy że nie da się bez tego żyć. To zależy - jeśli szukasz pracy u kogoś to bez papierka może nie dać rady, jeśli jesteś na tyle odważny żeby robić coś samemu i przeć do przodu może lepiej poświęcić te 5 lat na prawidziwy rozwój i prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy kładą duży nacisk na znajomość języka obcego. Angielski i niemiecki u mnie bardzo kuleje :-(

Zwłaszcza z niemieckim mam duże problemy. Ostatnio nawet wykonałem bezpłatny test na http://www.e-korepetycje.net/test-jezyk-niemiecki który jeszcze bardziej pokazał mi moje braki. Wypadłem fatalnie, a zdaję sobie sprawę z tego, że te dwa języki- to podstawa na tego typu studiach :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy są jakieś studia weekendowe z grafiki 3d w lublinie? Jakie polecacie ? Tak wiem , że jak samemu się nie nauczysz to nikt cię nie nauczy , ale mam taka sytuację w pracy że szefo zadeklarował niewielką podwyżkę jeśli pójdę na jakieś studia.Obecnie pracuje na magazynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia niestety nie wiele dają. Może ktoś z nich skorzysta i coś wyciągnie, ale to nie jest regułą...

Może i studia dają niewiele ale niestety chcąc nie chcąc musisz ich dzisiaj zrobić.Więc coś trzeba wybrać i w jakimś kierunku uderzyć. Ja też musiałam zacząć studiować bo wymagała ode mnie tego moja księgowa. Kalisz był miastem w którym aktualnie mieszkałam i pracowałam więc tam postanowiłam zapisać się na uczelnie bo nie miałam możliwości dojeżdżać bardzo daleko ze względu na swoje codzienne obowiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tracić czas na "gównokierunek", bo księgowa wymaga? Czy nie korzystniej byłoby podążać za swoją pasją? Przenosząc to na nasze podwórko pracodawcy chętniej patrzą co potrafisz, a nie jaką uczelnię się skończyło. Twoja uczelnia nie przyniesie im zysków - za to z pewnością Twoje umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym miec w przyszlosci prace lekko, mila i przyjemna

oj takie rzeczy to zapewniaja dzieciom madrzy rodzice, wiec musisz ocenić samodzielnie swoje szanse :)

 

Myślę, że ta uczelnia w żadne sposób nie pomoże zdobyć pracy miłej, lekkiej i przyjemnej.

WSB zapewnia prace lekka mila i przyjemna kadrze i managerom uczelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca mila, lekka, przyjemna - nie wiem czy sa takie na tym swiecie, ale praca grafika raczej nie nalezy do tej grupy...

 

Najblizej idealu sa:

 

1. Grabarz (ale trzeba lubiec czasem sie spocic przy machaniu lopata, poza tym ta praca to total relax)

1330270995_by_profx5015_600.jpg

 

2. Dyktator dowolnej Republiki Bananowej (popatrz tylko, jak mu na tym zdjeciu milo, lekko i przyjemnie!)

fidel-castro-2.jpg

 

3. Zawodowy Uchodzca (mieszkam juz dluzszy czas w Zachodniej Europie - i szczerze powiem: maja zycie jak w raju! Nic nie musza robic, pracy nie szukaja, bo i tak nic nie potrafia, a i sporo zasilku dostaja, a jak zechcesz przekroczyc prawo mozesz liczyc na liczne ulgi - w koncu nikt sie nie odwazy w rasistowski sposob cie ukarac)

6081fa6502ec863694c7edab4a662ce8,780,0,0,0.png

 

Podsumowujac, grabarz to moj favoryt, ale zawodowy uchodzca tez niczego sobie. Lekko milo i przyjemnie ze hej. Tylko musisz sporo wydac na paszport z Syrii albo skadbadz bedziesz chcial uchodzic.

 

Tak czy siak, zycze powodzenia na dowolnie obranej drodze zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na swoje doświadczenie zawodowe i to jakie studia zrobiłem, jestem tego zdania, że w dzisiejszych czasach warto postawić na kierunki związane z IT bo w tym jest przyszłość i pieniądze. Rynek internetowy rozwija się w zastraszającym tempie co widać po wielu sektorach, które przenoszą się do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy blad to myslenie w kategoriach "warto się uczyc tego, bo to dzisiaj daje dobry pieniadz". Masakra....

Dzisiaj pieniadz dobry, a jutro slaby, i co Ci z tego przyjdzie? Będziesz pracowal do końca zycia przy tym czego coraz bardziej będziesz nienawidzil.

Zacznijcie myslec i robcie to co kochacie robic. Robice to najlepiej jak tylko potraficie, niezależnie co to by było.

Będziecie szczęśliwi i bogaci do końca zycia, bo każdy fachura w swym fachu jest cenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo mało prawników łączących wiedzę prawniczą z fachową wiedzą o finansach albo technologiach albo medycynie albo ze znajomością systemów prawnych innych krajów UE. Tylko takich specjalizacji nie nauczą na żadnych studiach prawniczych ani aplikacjach.

 

Możnaby samemu i otworzyć specjalistyczną kancelarię. Ale komu się chce.

 

Znam kancelarię, która specjalizuje się w zakładaniu spółek z o.o. na całym świecie i ma obcykane przepisy i procedury w różnych miejscach począwszy od różnych procedur w różnych stanach USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po automatyce n PW i nie ruszyłem za pracą poza Wawe. Dumnie brzmi. mgr inż. Automatyki i robotyki. Nie praktyowany. Jestem grafikiem samoukiem. Skończyłem też Drimagine ,ale traktuje go bardziej jako bodzieć niż źródło ogromnej wiedzy. Większości sam się nauczyłem. Wielegodzin. Nie pracuje w wyuczonym zawodzie tylko jako Character artist.

Jeżeli studiujesz i chcesz pracować w zawodzie to warto myśleć o kołach naukowych o praktykach w odpowiednich miejscach i wyjeździe za pracą po miastach nawet wsiach. Wakacje nie ogórki a praca w zawodzie.

Kumpel dążył by być jednak automatykiem. Studiowaliśmy razem. Wyjechał z Warszawy do Narwi by pracować w Pronarze. Stawiał linnie produkcyjne w dużym budżecie. Praca ambitna za mały pieniądz. Mocno się rozwiną. W tym ,że nie oszukujmy się dużo we własnym zarkesie. Wiedział jednak ,że nie robi tego bez sensu bo już miał pracę i nauka była ukierunkowana. Teraz siedzi na linii utrzymania ruchu w Polfarmie w Warszawie. Pieniądz lepszy, praca mało rozwojowa, nudna. Kiepsko odbija się na psychice.

Drugi kolega po SIMR na PW. Po 3-4 roku zaczał prace w General Electrics. Kołchoz. Mały wycinek pracy. Zawsze myślałem ,że jak go zwolnią lub zlikwidują siedzibę to będzie miał problem przez wąska specjalizacje i brak konkurencyjnych firm w Polsce. Równolegle jakiś czas temu otwrorzył z wujkiem firmę wykończeniową mieszkania. Ostatnio rzucił pracę w GE i robi tylko wykończeniówki. Dobrze zarabia i jest panem swego losu.

Trzeci kolega z mojego kierunku postanowił zostać programistą. Zaczepił się jako informatyk i potem przekwalifikował się na programowanie. C# chyba i coś jeszcze. Już pracował więc rozwój był ukierunkowany i zajęło mu to pół roku.

Reszta kumpli ze studiów pracuje w działach utrzymania ruchu lub jako handlowcy. Jeden z ziomków w trakcie studiów stwierdził ,że interesują go tworzywa sztuczne (mieliśmy pojebane studia o wszystkim i o niczym xD). I jest w tym dobry. Projektuje formy wtryskowe etc. Dorobia sobie w domu spawając plastiki. Zderzaki etc....

 

Jednymi słowy zastanów się nie nad tym co dadzą ci studia tylko ile ty możesz poświecić dla swojego wymarzonego zawodu bo skonczenie studiów nawet z dobrym wynikiem nic ie gwarantuje.

 

Z drugiej strony programistów jest mało i rekrutują ich nawet na studiach. Prawnicy Medycyna - zamknięta kasta. Chyba ze chesz byc przedstawicielm handlwym po studiach. Ja przykładowo nie chciałem.

 

Im wcześniej zaczniesz tym lepiej ja 3d entereiment zacząłem się uczyć mając 25lat. Od studiów jak nie musisz miec uprawnien lepiej robic kurs grafiki ale dobry. Może dużo więcej by dały studia na ASP ale przygotowac sie trzeba na marnowaniu wielu godzin na glupie przedmioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o multidyscyplinarność w sensie rano operuję w szpitalu, a po południu orzekam w sądzie okręgowym. Raczej o zaradność, łączenie studiów z innymi zainteresowaniami, szukanie swojej niszy na rynku pracy.

 

 

mówisz o multi dyscyplinarności. Nie każdy ma potencjał intelektualny do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnicy Medycyna - zamknięta kasta

Co przez to rozumiesz? Zdajesz dobrze maturę, studia w Polsce są bezpłatne, kończysz je i praca jest dosłownie wszędzie (piszę o medycynie). Ludzie, którzy po studiach nie pracują w tym zawodzie robią to z wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej o zaradność, łączenie studiów z innymi zainteresowaniami, szukanie swojej niszy na rynku pracy.

Przykład jaki podałeś wyżej to raczej ekstremum geniuszy. Ale to ma swoją gradację.

 

Ludzi, którzy potrafią to, za co otrzymali dyplom i jeszcze mieszczą w głowie wiedzę jak zarządzać ludźmi czy założyć firmę bądź jak w naszym przypadku - połączyć rożne kompetencje nie jest znowu tak wielu.

 

To pewien poziom intelektualny, który naturalnie nie jest dostępny dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał styczność z AHE w Łodzi?

Jest tam kierunek "Grafika 3D i game art". Co ciekawe można tam to studiować przez internet.

 

Hey hey!

Przeglądałem forum i akurat natknąłem się na Twoją wypowiedź, a że jestem właśnie studentem AHE w Łodzi na kierunku Game Art i Grafika 3d to stwierdziłem, że odpowiem haha :D

Kierunek ten jest jeszcze dość nowy, jak aplikowałem na niego w 2016/17 to jeszcze nie zdołali zgromadzić wielu studentów. Poczekałem rok, otworzyli kierunek, zapisałem się i nie żałuję. W tym roku też zobaczyłem duzy napływ studentów właśnie na game art, więc widzę, że kierunek się rozwija.

Nauczycieli mają super, bardzo dużo nauczyłem się o concept arcie i story boardzie na pierwszym roku, teraz na drugim tworzymy grę, która na koniec ma być naszym dyplomem i coś co możemy pokazać w naszym portfolio. Są zajęcia z 3d, uczymy się jak pisać scenariusz do gry, jak zrobić dobry interface, będziemy się uczyś Unreala i cały czas robimy digital painting. Poza tym mamy typografię, malarstwo, rysunek, kompozycję. Studia są płatne, ale szkoła jest naprawdę spoko. Tak mówię z doświadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu pochwal się też pracami jakie na tych studiach wykonałeś do tej pory. Zawsze to jakaś mobilizacja będzie. Tutaj są głównie samoucy, tudzież studenci internetowi. Oni zawsze powiedzą że studia to strata pieniędzy i czasu. Że lepiej samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności