Skocz do zawartości

Pojazd 3D: LEGO - Off Road 4 X 4 (5510-1)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!! :) Dawno nie pokazywalem sie z moimi wypocinami w WIPie... Postanowilem wiec zrobic cos z innej beczki (jak juz mamy mode na LEGO...) - juz daaawno mialem rozpoczety ten projekcik. Klocuszki sa mozna to ujac jako medium-poly... Nie chce szalec co by sie komp nie obrazil pozniej (na etapie renderingu).

Co do probnych renderingow to:

- musze popracowac nad kolorkami

- klocki sa w trybie oszczednym = tam gdzie nie widac "cypkow" itp sa one usuniete (czyli na calosc nie ide)

- musze zrobic lekki chamfer krawedzi klockow zeby sie miedzy soba odznaczaly

- napisy "LEGO" na cypkach moze beda... nie wiem jeszcze

 

Jedno jest pewne... klocki sie modeluje "srednio na jeza"...

001yn8.th.jpg002ys6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chveti: reszta byc powinna choc nie wiem jak szybko bo klocki trzeba dorabiac...

Kr3tz: bedzie widac - sie boj nic ;P

chudy: cypki to sa te wypustki hehe

mrkrzysiek: to wyciagaj klocki i rob - ja mam wyciagniete zeby klocki odmierzac :)

pecet: no to mnie odmladza ;P

Dawcio_m: w Rhino bys zrobil lego :D

Topek: modelowane sa, nie korzystam z tych programow. W necie jest pelno stron z rozmiarami i w skali 1:1 mozna je dokladnie wymodelowac. U mnie sa same booleany jakby sie dobrze zastanowic. Autko juz jakis czas temu robilem dlatego troche tego juz mam zbudowane :)

RA: no ja sobie nie wyobrazam zebys nie mial tego zestawu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robie dalej... Mam juz dosc BOXow, TUBEk i booleana ;P Wymyslilem (sprawa rozwojowa) ze nie bede szedl super na calosc i robil krawedzi chamferem zeby te klocki odznaczyc, dlatego walnalem dirt mapke na krawedzich delikatna i chyba zadzialalo - choc nie ukrywan ze w niektorych miejscach sa bledy ale poprawie to jakos. Teraz sie zaczna schody przy tym modelu dlatego bedzie sie trudniej tworzyc...

Oto efekty z tym dirtem:

005la7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... Wiktor, narazie super :)

Pokaż siatkę jak możesz :)

O, i mi się przypomniało - jak coś, to w mentalu 3.5 jest taka funkcja jak round corners z poziomu materiału i to może zastąpić chamfera :) Ale ten dirt też fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEGOlandu cd. Sciagnalem takie cos jak MLCad... Moze mi ktos powiedziec czy da sie jakos importowac klocki z tego do Maxia...?? Bo widze tam fajne zebatki itp.

010km9.th.jpg011eg1.th.jpg

Teraz sie wezme za poprawki haka (boolean robi czasami bajzel w siatce... grrr). Zmienilem troszke materialy - nie odbijaja teraz tak mocno. Ogolnie jeszcze sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych zestawów będących w moim posiadaniu... jedziesz, jedziesz :D

 

Jeśli miałbym rzucić jakieś konstruktywne uwagi to zchamferowałbym te klocki (wiem że to sporo obciąża sprzęcik), a po drugie to bym pomajstrował jeszcze nad shaderem klocków.

 

Pozdrawiam!

 

*EDIT* - nie zauważyłem, że sam wspominałeś o chamferze w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności