Skocz do zawartości

Overpainting


weedlog

Rekomendowane odpowiedzi

Biglebowski zarzucił temat overpaintingu. Może warto by założyć osobny wątek z czymś takim?

 

Ktoś kto robiąc jakiś obrazek utknie gdzieś po drodze mógłby zapodać ją do pomęczenia przez innych. Zawsze warto się przekonać co można poprawić w pracy, która jakoś nie wygląda odpowiednio imponująco a nie wiadomo co zrobić aby zaczęła wyglądać.

 

TU BEDZIE REGULAMIN

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

łooo... wyjechany pomysł z tym wątkiem i jak zwykle prace wręcz nieziemskie... co prawda mam jakiś pomysł jak ulepszyć swoje wypociny, ale za słaby mam na to warsztat, no i lenie się ;}, ciekaw jestem za to efektów overpaintingu na mych obrazkach, zgłaszam więc mój ostatni ze speedpaintingu na obiekt waszych eksperymentów... więc jak ktoś ma chęci to atakować smiało ^^, jeśli można w ogóle wyratować tą krzywizne ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miriam, łap :)

 

Tok rozumowania. Generalnie smarując cokolwiek staram się porządkować, czyli np. separować plany. U Ciebie postać nie odcina się od tła, szczególnie po zacienionej stronie. W takich ujęciach dobrym zabiegiem jest zrobienie ciemniej strony postaci ciemniejszą od tła a jasnej jaśniejszą od tła. Daje to dobre wrażenie przestrzeni. Dobrze jest także dać odbite światło na krawędziach zacienionej strony. Świetnie w ten sposób podkreślamy bryłę.

 

Zawsze warto też zaznaczyć anatomię, u Ciebie szyja i barki były jak szmatka.

 

miriam03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, cyberkolaki.

 

Dobra, to z innej beczki, skoro ma byc bardziej nauczanie to z małym wykładem.

 

2004757692534123530_rs.jpg

 

Trochę trudno było okreslic co ten faun tam w zasadzie robi. Krapowata podmalowka ale szło tylko o ustawienie sceny i postaci.

 

1 - Sprawdzic walor, najprosciej przez sciągniecie saturacji i tu myk. saturacja w rgb jest przeklamana i czesto daje nieprawdziwy rezultat o czym notorycznie się w tutorialach wszelakich zapomina. Bardziej prawdziwy efekt, chociaż też nie idealny daje przestrzeń lab, stworzona w oparciu o terie sposobu widzenia.

 

2. W tym przypadku siada przedewszystkim przestrzen, własciwie jej nie ma. Rozwiązaniem jest persp. powietrzna. Najczęsciej stosowana, praktyczna przedewszystkim w ciemnych borach, pomieszczeniach i innych pomrocznych zaulkach to od jasnego tla do ciemnego pierwszego planu. w tym przypadku jeszcze sciagnolem kolorki, żeby kolor nie rozpraszał uwagi.

 

3. Ustawienie postaci. Trochę ni stała ni siedziała więc ustawiłem bardziej zdecydowanie. Grubasy mają anatomie dokładnie taką samą jak cala reszta ludzi + tluszcz ktory uklada sie w specyficznych rejonach ale nie przestaje przez to istniec klatka piersiowa czy miednica, warto o tym pamietac konstruujac postac.

 

4. Swiatlo. ambientowe i od tylu bo tak nakazuje obrana perspektywa. Mi latwiej w takich sytuacjach kazde zrodlo swiatla malowac po kolei, nie trzeba myslec o wszystkim na raz. A jeszcze jak sa na osobnych warstwach to mozna jak w maxwellu sobie zmieniac kolor, wylaczac etc.:)

 

I w kwestji ustawienia sceny to ales, wszystko dalej to juz wykanczanie i szczegoly.

 

2004793581906338806_rs.jpg

 

 

No i tyle. moge jeszcze psdka zarzucic jak by ktos chcial.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_X o w mordkę teraz to ja rozumiem ;).

 

Szacunek Pełen, wykłady Panów Weedloga i Biglebowsky'ego to jak miód na moje skołatane serce :D,

i szczerze mówiąc to nigdy się nad tym mazianiem nie zastanawiałem :].

Zacznę się poprawiać // przez zwiększenie częstotliwości dalszego działania. ;). ze zrozumieniem . . .

 

-> a idąc dalej - już jako zagadkę po mazianiu, z kawałka filma, mam dla wszystkich w ramach dalszego treningu inne podejście :).

 

r001xn0.jpg

 

Z kim rozmawia kolo w czarnej katanie, (może to był, człowiek, może alien ;) ) . . . Wasza wyobraźnia jest tu nie odzowna . . . (odpowiedzi proszę przesyłać na adress : MiiB Co LA, NaCl Str.

 

 

coś czuję chopaki że na bezrobocie narzekać nie będziecie ;), zacznijcie zastanawiać się nad stawką godzinową ;).

 

Dzięki serdeczne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OmeN2501 - nom, teraz lepiej widać rozległość obszaru, ale w sumie to dopóki nie zobaczyłem tego samochodziko-pojazdu to miałem wrażenie, że rozmiar gór i drogi jest podobny do oryginału, wydawało mi się, że te drzewa to były jakieś krzaki... tak z ciekawości spytam, dałoby się jakoś bez pojazdu ??

Reanimator - dla niektórych byle maziaje to wszystko co potrafią ;D, a jeśli chodzi o staczanie się wątku to nawet jakby biglebowsky dorysował temu potworowi stringi, to można by było się z tego wiele nauczyć ;} bigleb ma wyłączony protokół rysowania brzydkich obrazków -.^

biglebowsky - fanowie domagają się wersji ze stringami ;D

perzjazz5.jpg

...to może kogoś weźmie na tą kupke piksli?? nie wiem jak uzyskać efekt zawału serca z zachwytu nad artyzmem oglądającego obrazek ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to tera ja :D uwaga, to moja pierwsza scenka zrobiona tabletem (lol) wiem że to strasznie beznadziejnie wyglada, ale zrobcie coś z tym, chciałbym zobaczyć jak to powinno wygladać ;) tylko proszę nie róbcie z tego jakiejś death-black-metalowo mrocznej sceny, pogoda ma być ta sama.

d6bebc9e19574aa5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka ogolna uwage, bo widze ze zaczyna sie robic ze wszystkie prace jakie ktos zrobi - czy to dwie kreski obok siebie czy nawet trzy - wrzucane sa do overpaintingu.

Moja sugestia - moze wypadalo by zwrocic uwage w regulaminie ze prace pominny byc w miare wykonczone, a wrzucajac je ludzie powinni zadawac konkretne pytanie/prosbe o pomoc. Bo dawanie kazdego rysunku na zasadzie "mam problem z rysowaniem niech ktos to dokonczy" doprowadzi do prawdziwego wysypiska niedokonczonych obrazkow a nie watku z ktorego wszyscy mozemy sie czegos nauczyc. Do pomocy w wipach sluza osobne watki na forum, podobnie do pokazywania prac. Mysle ze zaznaczenie w opisie obrazka "moze isc do overpaintingu" wystarczy by osoby zainteresowane go podmalowaly i przeniosly tutaj

 

Takie przemyslenia luzne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności