Skocz do zawartości

Postac 3d: warrior ;]


Hexon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno dopiero odkrylem jakie cudowne mozliwosci niesie ze soba 3ds i po przerobieniu paru tutkow postanowilem strzozyc pierwsza samodzielna postac robiona od poczatku do konca (mam nadzieje ;]) przezemnie.

Ma byc to postac przedstawiajaca starozytnego wojownika o dosc dobrze przypakowanego (zrobilem sobie szkice ale jako ze niestety moj skaner odmowil poszluszenstwa po paru latach pracy to niemam wam jak przedstawic mojego pomyslu). Jako ze niejestem pewien do konca jak on ma dokladnie wygladac to zaczolem od twarzy ktora by posiadala dosc wyraziste rysy. Zabralem sie do modelowania pare godzin temu ale niestety utknolem na oczach jako ze one w duzej mierze podkreslaja wryraz twarzy i jakos niemoge oczodolow ktore by podkreslaly jego rysy.

c.jpg

 

Jako ze typkens ;] bedzie mial piekny kask ;] polzamkniety rodem z wladcy pierscieni (w podobnych latali aktorzy elfow) to niemodelowalem gory, ale jak byscie mogli mi jakos doradzic co dodac do twarzy zeby zostaly wyraziste rysy.

 

Z gory thx Hexon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No narazie zrobilem taki szybki renderek jak ja bym to widzial, tylko dalej niewiem co zrobic z tymi oczami ktore tutaj beda odgrywaly najwazniejsza role. Jak byscie mogli jakies rady zeby stworzyc oczy tak troche groznawe bo narazie to moga rozbawic :D

 

 

c1.jpg

 

Tutaj widac zarys kasku ;] a i bedzie posiadal rzezbienia ;]

 

BTW kru wlasnie dlatego niemodeluje gory glowy bo to i tak jest wg mnie bezcelowe bo jedynie bedzie dolna czesc czyli szyje ktora zostanie dopracowana ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbyś poczytał o anatomii plastycznej to wiedziałbyś, że jak będziesz miał całą głowę, to łatwiej ci będzie zrobić twarz( która wg. mnie jest taka jakaś alieniasta....). A żeby oczy wyglądały groźnie to zrób je skośne, (takie trójkątnawe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziekuje za komentarze, jak juz pisalem to maxem zajmuje sie generalnie od tygodnia tak ze praktycznie jeszcze nic w nim nie umiem i dopiero sie zapoznaje, to co widzieliscie zrobilem moze w 6 h bo tyle mialem czasu a wieczorkiem wrzuce updejta moich poprawek co do tego, dalsze sugestie co do tego mile widziane ;]

 

pozdro Hexon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie mozesz znac maxa tydzien poniewaz nie wiedzial bys jak sie w nim poruszac i jak stworzyc twarz ale jak znasz maxa od tygodnia to podziw za \"dobra twarz\" na poczatek.

twarz jest nie najgorsza popraw troche nos, brode i wogole to trzymaj sie:):)

narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze max istnieje itp to wiedzialem od zarania dziejow moich z kompem i grafika ale jakos nigdy mnie niekusilo az ostatnio sprobowalem przerobilem pare tutoriali itp itd ale narazie to poznaje urogi editable poly ;] Jeszcze niewiem dokladnie jak dzialaja inne modyfikatory ale mam nadzieje ze sie dowiem ;] Nad nosem wlasnie pracuje i nad ustami i tez znalazlem pare innych bledow ktore staram sie eliminowac idzie mi to narazie dosc powoli ale aczynam kumac ocb przy modelowaniu. Generalnie bazuje na tutorialach z 3dtotal bo tam sa opisane rozne metody modelowania jak dla malpy ;]

 

UPDATE: no taki maly updejt z pytaniem czy idzie to w lepszym kierunku czy gorszym?

c2.jpg

 

Aha i tak mniejwiecej po obie czesci bez laczenia, tylko niestety wyszlo ze typek ma zaduze usta i wyglada jak julia roberts ;]

c3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym ci tutorial Joanny d'Arc z http://www.3dtotal.com. Sam jestem w trakcie nauki i włąśnie z niego korzystam. Sam sprawdz czy mi pomogł. Zobacz mój WIP. Powiem, że zauważam kilka błędów: sama twarz jest kanciasta, ma b. male oczy, male usta, znieksztalcony nos. Sciagnij sobie tego tutoriala, zobaczysz, ze duzo ci pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tważyczki nie są łatwe ja nad swoją pierwszą i ostatnią jak narazie męczyłem sie dosyć długo, a efekty? popatrzcie na mój avatar (tylko tam sie nadawała)

 

a twoja troche śmiesznie wyglonda ten ostatni render - połączenie murzyna, azjaty skośnooka i jakegoś elfa (cwelfa) :)

 

ćwicz dalej aż ci wyjdzie, 3mam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe coś ostatnio wszystkich naszło na robienie twarzy :P

A teraz na temat.... powiem Ci tak, ta pierwsza wersja była lepsza wg mnie. Wszystko tak czysto wygląda. W drugiej jest za dużo bałaganu, za dużo kombinujesz. Dopracuj tą pierwszą wersję ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ze wszystkimi ktorzy mowil ze to alien :D ale wiem jak ci jest trudno :D (ja przez maxa prawie nie zrezygnowalem z 3d) ale dzieki Wings3d prosty soft ale ma w sobie moc :D robie wszystko i moja pierwsza gemba przypominala kosmite z wielkim czolem nosem jak ogorek i przerwa pomiedzy nosem a ustami :D a i usta tez mial znieksztalcone :D i takie smieszne oczy troche bo wyszly takie szpiczaste :>. Twoja pracka nawet dobrze wyglada :D w przeciwienstwie do mojego malpiszona :D Tez jestem poczatkujacy :DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności