Skocz do zawartości

Brak przycisków i obracania


Qjon

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem tutorial dotyczący modelowania ciała i stwierdziłem, ze nie mam w maxie kilku przycisków.

http://www.escultopintura.com.br/Tutoriais/Tutorial_Modelagem_Corpo_Humano/Modelo_Masculino/Cabeca_Masc/Orelha_1_Masc/Orelha_1_Masc.htm

np. widoczny przy okienku nr. 2 "remowe". nie mogłem nigdzie znaleźć. próbowałem już zmieniać interface, ale nie dało. (jest jeszcze kilka takich wybrakowanych)

 

Druga sprawa dotyczy obracania obiektów. Czy ta sie tak jak we flash'u ustawić punkt osi obrotu (w innym miejscu niż środek obiektu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Opcję Remove masz w sekcji edit polygons/edit vertices/edit borders/edit edges, zależnie od tego na czym w danym momencie pracujesz, czy na polygonach, czy na vertex'ach i tak dalej.

Położenie pivota z kolei zmieniasz przechodząc do (wysypał mi się max właśnie;/) ... jest to bodajże 3 zakładka u góry pod paskiem narzędzi w którym są między innymi Material Editor i opcje Renderingu. Kolejno masz Create, Modify i jeśli dobrze mówię to na 3-ej są połączone liniami jasne kwadraty. Tam klikasz pierwszy guzik i możesz przesuwać pivot jak Ci się podoba.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzięki, znalazłem, ale dalej mam problem. Wszystko jest ok, zaznaczyłem punkt obrotu, pojawiły się osie, przesuwam aby obrócić i... nic? Na dole wyświetla się kąt obrotu, ale figura nie reaguje :/

 

A co do przycisków: tu już nic nie znalazłem bo wątki jaki mi sie wyświetlają nic o tym nie mówią. Albo może nie ma ich w wersji 8 (bo tut jest chyba ze starszej). Chodzi mi o przyciski które by usuwały vertex (ale nie płaszczyzne, aby pozostałe vertexy sie połączyły ze sobą) i o przycisk spajający 2 vertexy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu będę kontynuował tutaj. Kolejnym problemem jest to że przy tworzeniu oczu usunąłem polygony aby wstawić tam gałki oczne, i już widzę że to błąd. Jak moge połączyć vertexy w polygon?

Drugie pytanie odnośnie obracania, bo nie wyszło mi to co chciałem przez ten pivot. Kiedy używam go, to fakt częściowo obraca się wokół punktu, ale nie taki efekt chciałem uzyskać :/ Może opiszę to inaczej. Podczas animowania bipeda chcę aby obracał się on według punktu, który znajduje się na stopie, ponieważ normalnie to muszę obracać i ustawiać ponownie w żądanym miejscu (obrót całego ciała). Czy jest jakiś inny sposób? Oglądałem jakąś prezentacje, w której wykorzystywane są warstwy i zapamiętywanie pozycji kończyn czy jakoś tak, ale jak próbowałem to zrobić, to stopy mi znikały. Zresztą w tym układzie stopa pozostaje w miejscu, a ja chcę żeby się obracała z całym ciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bipek obraca sie wg punktu ktory ma w okolicy dupy, to taka float bones (albo inny helper podobnego typu) mozna nim manipulowac, to znaczy mozna nim machac i ludzik powinien sie wg niego obracac,

 

tak, robi sie to na warstwach z wagowym przejsciem, zeby sobie krwi nei psuc, podejrzewam ze widziales jak to jest zrobione w CS, kazdy robi w tym co lubi... idea jest zawsze ta sama, ludzik ma takiego mobilnego pivota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Face dziłają :) dzieki. Bipedem pobawie się później, ale pewnie też będzie działał :)

 

Tylko dlaczego za każdym razem mi sie fryzura rozwala?? Jak tylko scoś porusze to od razu włosy reakują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności