Skocz do zawartości

scena 3d: stara cegielnia czyli dom weselny


boba

Rekomendowane odpowiedzi

na obrazku bryła starej cegielni na poznańskim Górczynie... z małymi przeróbkami... cegielnia wg projektu ma sie stac \"domem weselnym\" z małym hotelikiem (projekt semestralny na przedmiot \"konserwacja zabytków\")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to wszystko nabiera niewątpliwie kształtu, ale powiedz mi boba co znaczy ten \"dom weselny\" taka nazw czy cóś?? co do samej bryly, to jest zwykły prostopadłościan(zdaję sobie sprawę że to jest ograniczenie narzucone)dlatego możesz zagrać różnym doborem materiałów na elewacji, bo sama cegła jest dość monotonna pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Cos mi nie pasuje z ceglami! Miejscami ich brakuje! Jesli ma ich tam nie byc, to wnetrze powinno byc czarne, jakby tam byla dziura! Teraz to wyglada jakby na odwrot byl robiony! Ktos otynkowal calosc, na tynk przyklejal cegly i w paru miejscach zabraklo... [lol2]

Jakos dziwnie mi to nie gra...

Reszta jest porzadnie wykonana, choc dosyc prosta w formie...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do littleninja: to ma byc adaptacja starej cegielni na cele domu weselnego, ale nie tylko - w czasie jak nie ma weseli maja tam byc organizowane konferencje, spotkania, a poza tym jest tem kilka miejsc noclegowych - dlatego taka forma i takie kolory

doMc Maxim - ciesze sie ze wyglada na stara fabryka - takie bylo zamierzenie

do saygon - sciany sa juz pobrudzone, ale moze na renderach na drafcie szczegoly umknely, ale postaram sie pobrudzic bardziej

do l_lewandowski napisales\"Cos mi nie pasuje z ceglami! Miejscami ich brakuje! Jesli ma ich tam nie byc, to wnetrze powinno byc czarne, jakby tam byla dziura! Teraz to wyglada jakby na odwrot byl robiony! Ktos otynkowal calosc, na tynk przyklejal cegly i w paru miejscach zabraklo\" - chodzi o to ze faktycznie w niektorych miejscach nie ma cegiel, a ich braki sa uzupelnione zaprawa... tak mialo byc, ale moze z tego zrezygnowac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie rezygnuj z tego, to dobry klimat dla tej budowli, ale spraw zeby wneki byly odrobine bardziej nieregularne i przede wszystkim niech odrozniaja sie materialem, niech ten cement bedzie jasniejszy (zazwyczaj tak jest na poprawkach), niech kilka okolicznych cegiel tez bedzie troche pomazanych tym cementem... bedzie chyba lepiej wygladalo. Teraz to jest za sterylnie wykonane (nigdzie budowlance od domow weselnych nie odwalaja takiej roboty)...

Rreszta w porzadku!

Jestem na TAK!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec odnosnie tych brakujacych cegiel to fakt ze byloby fajnie jakby byl tam inny kolor niz fugi i bylyby pozamzane cegly dookola, ale... nie wiem czy dam rade.... brak mi cierpliwosci a poza tym nie uzywam unwarpa do texturowania... bo albo nie ma go w viz\'ie4 albo nie moge go znalezc hmmm..... ogolnie to tak to wyglada na dzien dzisiejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no nie daleko mojego osiedla to taka całkiem podobna jest... bliziutko wizły tylko że w strasznym stanie :) porozbijane szyby pozardzewiałe i w ogóle.. A co do modelu.. to cegły są zecydowanie za małem kolor nie naturalny... dziwnie to torche wyglląda ta texturka i materiał.. pobródź jesczcze jakoś.. jakieś pęknięcia w scianach... strasznie tegularnie wygladaja te cegły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z pęknięciami to nie da rady bo to bedzie odrestaurowane...nie boba???...więc musi być ładniutki:D,ale cały czas upieram się zebyś podkreślił innym rodzajem cegieł narożniki budynku albo obramowania okien(te ceglane oczywiście) bo całość wygląda tak monotonnie jak te w obozach jakiś czy cóś ;)....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoho ho ledwie odnalazlem swojecho WIPa ;) .... dawno nic nie umiecilem... no na swoje usprawiedliwienie mam tylko to ze... okradli mi mieszkanie w swieta (cale szczescie ze kompa zabralem na swieta ;))

...a to juz zalazki wnetrza cegielni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow bardzo fajne wnetrze - chodzi mi o urzadzeie i aranzacje przestreni co do samego wykonania to razi kwadratowosc belek, lekko je zaokraglij, bo w naturzeniema katow prostych dodaj jeszcze jakies gwoździe, nawet jakies punkty ciemniejsze, ale zeby bylo, moze malo je widac, ale dodaja realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne wnętrze . W niektórych ujęciach wygląda jak rozpadająca się chałupa. Ale pomysł niezły . Konstrukcyjnie to jednak duża klapa . Te pseudo dźwigary rozpieprzyły by się w drobiazgi :)) . \"To ja piszę konstruktor 3 klasy :) Wierzba \"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko ze ten podest trzyma sie na kilkunastometrowych belkach, a to jest technicznie niemozliwe proponuje slupy albo go podwiesic do konstrukcji dachu. Chociaz ta ma juz swoje obciazenie chociaz zawsze mozna ja wymienic na drewno klejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie tyczy inwentaryzacji, to niestety nie dane mi bylo samemu tego dokonac... z blahej przyczyny - jak na zalaczonym obrazku widac ostatnio w tej cegielni powstala strzelnica ... spotrowa i nawet gdybym bardzo chcial to nie bylo mozliwe zobaczyc jak te wiazary wygladaja naprawde... musialem bazowac na starej inwentasrce, ktora nie wiem kto robil...a na niej tak wlasnie wygladaly wiazary hmmmm....

co sie tyczy podestu to ozywiscie jest prawda ze by to wszystko runelo ;) bo rozpietosc to... ponad 20 m hehe, ale powiedzmy ze bedzie sie to trzymac na podczepionych do wiazarow stalowych linek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne ale blagam popraw ten piec, bo dym leciz czarnej plyty. ale reszta to faktycznie poprawki juz drobne. ale te zajmuja zwykle tyle co cala pracka. pracuj i skoncz to pozadnie bo barzo fajna pracka z teo moze wyjsc jak sie przylozysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscami troche widac powtarzalnosc procedurek, ale ogolny efekt bardzo mi sie podoba - przydaloby sie tylko zamontowac jakies lampy pod stropem i kinkiety na scianach!!! wtedy praca bedzie wygladale bardziej przekonujaco i naturalnie. Krzesla jak najbardziej powinienes minimalnie poprzesuwac i jeszcze ostatnia uwaga - zmniejsz intensywnosc ambientu w mijscach zacienionych bo za bardzo \"swieca\" skoro render pokazuje sale bez z oswietlenia elektrycznego to miejsca zacienione niech beda ZACIENIONE - np. sytuacja pod podestem antresoli. - czyli krotko: wieksza intensywnosc cieni i bedzie dobrze.

To tyle

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności