Skocz do zawartości

Teczka 2D: prrrszalonego skjeczbuk


prrrszalony

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na moją teczkę xD

Jednak w moim przypadku nie będzie służyła ona do prezentacji skończonych prac, nad którymi inni będą mogli ochać i achać, a do pokazania bazgrołów, w trakcie rysowania których starał się będę czegokolwiek nauczyć, więc krytykujcie do woli, i tak nie zrozumiem :)

 

Dzisiejszy, nieskończony bazgroł

ołówki + czas

ciągle walczę ze skanerem, mam go dopiero kilka dni, skany mogą wyglądać źle :/

Scan10006.jpg

 

pozdrawiam,

 

ps. wczoraj skończyłem (Albo zacząłem, gubię się w tym) 21 lat ... umieram :|

Edytowane przez prrrszalony
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 403
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

trochę szkiców ode mnie (skończone rysunki znikają mi z domu bardzo szybko i zostały mi ze starszych tylko szkice, więc nie mam za bardzo czym skończonym się pochwalić)

standardowo ołowek + czas

dorwałem książkę Ken'a Hultgren'a The Art of Animal drawing, to szkice na bazie tych z książki:

zwierzaki1.jpg

zwierzaki3-1.jpgzwierzaki3.jpg

zwierzaki4.jpg

tu jeden szkic podkolorowałem kredkami akwarelowymi (pierwszy raz je w rękach miałem, cieszyłem sie nimi jak dziecko :) )

zwierzaki2.jpg

 

jakiś-tam maz twarzy:

pan.jpg

motyw z domowego przedszkola, szybki rys z natury ołówkiem, później digital

garnki.jpg

dzbanuszki.jpg

 

perspektyw stosowania poczatki

pers.jpg

 

zdjęcia ludzi z Etiopii znalezione na google

bebyzetiopii.jpg

 

akwarelka (zacząłem ją bez pomysłu i tak też wygląda xD ale malowało/rysowało się to fajnie)

akwaludz.jpg

akwageba.jpg

 

"portret" mojego dziadka (w naturze to ledwie widoczny szkic, ale ps mi tak to podkoksał, że wygląda bardzo intensywnie, do tego jeszcze wrócę :] )

dziadek.jpg

 

wie ktoś może, co zrobić by szkice nie miały niebieskiego zabarwienia? Po dodaniu autocontrast w ps'ie niebieski staje się jeszcze bardziej widoczny i ołówek wygląda jak niebieska kredka, muszę po skanie zmieniać na greyscale by wróciły ołówkowe kolory, a przez to szkice stają się jakieś sztuczne, ma ktoś jakiś myk na to? scaner to canon lide 30. Z góry dzięki.

 

...spadam ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pogodziłem się ze skanerem :)

dalsze prace i nauka

 

żabka (to na plecach to miały być kryształki, nie wiem czemu? :))

zabkaryszt.jpg

zabkacopy.jpg

oczy ... usta ...

ustaoczy.jpg

dokończyłem, ile dałem rade robota, dalej już mi się nie chce :)

robot.jpg

dopiero po zeskanowaniu zobaczyłem te wszystkie błędy w proporcjach ... ślepnę xD

wygnanieccopy-1.jpg

skorpionek

Scan10007.jpg

Loomisowe człowieki

loomisowek.jpg

loomisowem.jpg

 

chyba cofam się w rozwoju ... uhmm, trzeba jeszcze więcej pracy ... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robocik jest świetny, żabo-smok też-choć jeszcze chyba niedokończony...

co do szkiców, to jakoś mi proporcje jednak w facecie nie pasują-np kolana powinny być pod trzecią kreską od dołu, a są prawie już przy stopie-widzisz teraz? No i pups jakiś mały;) babeczka juz lepiej, ale tez lekko wyżej kolana i o pół centymetra niższy pempek;)

pozdrawiam:)

 

edit: dziadzia fioletowego przebarw i dokończ- może być naprawdę dobry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że coś z tego się podoba :)

purple skrytykowałaś faceta i go usunęli na photobucket, był zbyt zboczony xD

porównanie z Loomisem (oby nie usunęli za szybko :)) fatalnie wygląda przy loomisowych :/ , widać, że się nie postarałem,ale pokazuje, że niewiele się pomyliłem (chyba ;p) ... ciągle problem z szerokością :(

loomisowepor.jpg

Zna ktoś innego hosta jak photobucket (by można było założyć sobie konto i tam pakować obrazki) gdzie nie usuwają prac, gdy te zawierają coś, co choć trochę przypomina penisa?

Podrysowałem dziadka, jeszcze go dopracuje w nocy (szczególnie kontury muszę osłabić) i może potem digitalik na nim strzele :)

dziadek-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple, Ty z kolei za bardzo ucięłaś ;p to jest mój dziadek i on posiada właśnie taką dosyć pokaźną brodę, ogólnie ma ciekawą twarz imho, stąd też ten rysunek, nie mogłem go nie narysować :)

dzisiaj skromnie, jeden z konceptów do http://ddonline.pl/ (podkoksana wersja wcześniej pokazanego http://i229.photobucket.com/albums/ee170/prrrszalony/wygnanieccopy-1.jpg )do poprawienia jeszcze gęba (to nieszczęsne ucho, ciągle o nim zapominam xD), nogi, no i do lekkiej korekty cała reszta, komentujcie do woli :)

x-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkice naprawdę ekstra.Jestem pod wrażeniem. Ciekawa jestem ?Ty tak od 21 lat umierasz i rysujesz? To chyba nie możliwe.Takich szkiców trzeba robić naprawde dużo i wszędzie. Kiedyś tak robiłam. Życzę Ci dalej takiego zapału...Co do prac malarskich to niezbyt Ci to wychodzi, ale cóż rysunek w końcu to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo mi sie podoba : ) Hah zawsze starałem sie narysować gobilna nigdy tak dobrze mi sie nie udało może zrobisz w kolorze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordbiernac ruszać już tego nie będę, wolę zacząć coś nowego niż babrać się w starych błędach, choć przydałoby się coś wreszcie dokończyć ;)

 

kilka niedokończonych rysunków ;)

 

Scan10043.jpg

krzywyjulian.jpg

Scan10051.jpg

 

sztyleciki do Esenthel:

Scan10040.jpgScan10041.jpg

 

...i debiut z fotografią:

x-18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

fajne, fajne. ale jesli moge cos sugerowac to cwicz co tylko sie da z 'natury' (czyli w tym przypadku do oczek mogles spokojnie odstawic ksiazke). To zupelnie cos innego niz przerysowywanie z ksiazek. Bedziesz sie uczyl czuc bryle, a nie przerysowywac. Bardzo Ci to potem pomoze (np w sensownym oswietlaniu).

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana:) Zadziwiająca galeria, naprawde baaaaaardzo mi się podobuje:) Dajesz rade chłopie miło że załozyłes Swoją teczuszkę;) Bede zgdlądał! Bardzo mi sie podobają szkice zwierzatek i zabawa z anatomią i wszystko co z człowiekiem zwiazadne, ta brama jest też swietna, wogóle wymiatasz:) pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że się podoba, pani nie będę dokańczał, w ogóle nie lubię męczyć czegoś do robienie czego już się "wypaliłem".

yon z natury cały czas coś marzę :)

Poczułem nieodpartą potrzebę by podzielić się tu też starszymi pracami, drzewko z przed chyba nawet kilkunastu lat, reszta tak ok. 3

Scan10054.jpg

 

rys3.jpg

rys4.jpg

rys5.jpg

rys2.jpg

17.jpg

16.jpg

13.jpg

 

... i kilka nowszych

golem do Esenthel, ale się nie przyjął xD

Scan10006copy.jpg

 

inspirowane/przerysowywane od loish

rys1.jpg

to takie nowe nie jest, ma z roczek, dwa...

Image001copy.jpg

 

wieczorem jeszcze tu nawciskam czegoś...

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa goście tuż przed Esenthelem dobre :) tylko światło na głowie dziwnie leży

wcześniej jakoś nie trafiłem na twoją teczkę... tymczasem syrena z poprzedniej strony jest genialna. nietypowe podejście do typowej postaci

pokaż więcej takich z 'inną' perspektywą, jak dziadek z fireballem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że coś się podoba. Digital ssie, bo wcale go nie ćwiczę. Czasami zdarzy się, że coś maznę, ale ciągle muszę ćwiczyć podstawy i póki co na nich skupiam moją uwagę bo na digital będzie jeszcze czas :) Z "pomysłem" podobnie. Staram się trzymać wszystko jak najbardziej "zwyczajne". Nie wiem czy to dobra droga, ale imho lepsza, niż, jak to ma miejsce u innych początkujących, tworzenie nie wiadomo jak wydumanych scen bez posiadania odpowiednich umiejętności na stworzenie choć drobnego z nich elementu, co powoduje grzebanie się ze wszystkim z i tak marnym efektem końcowym.

 

Esenthelowe domki, tak w ramach odskoczni od rysowania ludzi:

Scan10077.jpg

Scan10076.jpg

Scan10079.jpg

 

ps. na skanie z czachą pojawił się gościnnie jakiś robaczek :D

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieni nie dałem, żeby zbytnio nie komplikować (btw już jest tego model :D fajna sprawa :) )

 

Maroński napisał, że szuka ludzi do jakichś baśniowych kartunów i jakoś mnie to zachęciło do porysowania takowych, jak widać mało bajkowy jestem :D Bazowałem na focie Maji :)

Scan10083.jpg

Skan pokazał mi dużo błędów, ale już nie chce mi się poprawiać... może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przez kilka ostatnich dni dumałem, czy nie lepiej zająć się czymś innym i olać rysowanie, z racji braku efektów i takie tam... ale jak widać przeszło mi :)

 

Oficjalnie wypowiadam wojnę lenistwu! HA :D

 

Za sprawką Farvus'a, chwiejnie i z lusterka, nie wiem czy będę w stanie gapić się tyle na swoją gębę :D

Scan10085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalony czyś ty oszalał? Wypowiadasz wojne lenistwu a to najgorsza wojna jaka moze być ;P.

 

I ty mi senseji marudzisz że nic nie rysuje a sam chciałeś z tym skończyć.

 

Powiem że ładne starczy Ci a teraz ide skończyć się pakowac i czeka mnie 8 godzin jazdy pociągiem i też wypowiem wojne lenistwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ciekawa robota, ładna gratka na początku. Ta twarz bardzo miękko poprowadzona-najlepsza. Reszta odstaje. Może z natury więcej i mniej skupienia. czasem trzeba tego lekkiego pociągnięcia piórkiem- jak po pośladku kobiety. Czasem trzeba walnąć toporem. Zwiększ rozpiętość gestu i będzie ok.

 

Cheers,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maronski, no taki cherubinkowy wyszedłem, nie wiem czemu :D miałem niezły ubaw przy dodawaniu zarostu xD ale szybko z tego zrezygnowałem, bo zupełnie nie pasował :D

btw, ktoś Ci chyba ocenzurował wypowiedź :P

Lacedemon, dzięki, to właśnie największa moja bolączka, jestem strasznie dokładny i pedantyczny przy rysowaniu, lubię dłubać i tym samym psuć prace, nie potrafię do końca "odpuścić", choć coraz więcej luzu jest w moich rysunkach...

leszek_lenia, dzięki, digitali mam ledwie kilka na koncie, nie do końca czuję się w nim pewnie, jeszcze przyjdzie czas na kolor i digital, na razie podstawy, ołówek, natura, proporcje, bryła, tony :)

Elvans, Robert B., MDAStudio, :P

 

kolejny budyneczek do Esenthel (zdecydowanie potrzeba nam kogoś lepszego do budynków, jacyś chętni? xP)

Scan10087.jpg

 

niby speed portret, jeszcze go dziabnę niedługo, muszę tylko mniej bajeranckie brusze dorwać (czyt. robić) bo te z neta zbytnio mnie rozpraszają, jakieś wzorki i inne duperele...

Untitled-1copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie rysujesz ołówkiem :) W digital paintingu sam jestem początkujący ale muszę ci powiedzieć że w moim odczuciu nie warto na samym początku używać egzotycznych brushy najlepiej na samym początku spisują się zwykłe brushe w kształcicie koła i spłaszczonego koła w kreseczkę, przekrzywionego pod kątem 45 stopni. Pmiętaj by zmniejszyć ich krycie w sofcie często ta obcja nazywa się opacity najlepiej między 50 a 100%.

Sam wiem jak cieżko przeżucić się na kolor pracując od zawsze tylko ołówkiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekiel, maszkaronów jeszcze długo nie będzie :P

n-pigeon,spoko, wszystko to mam obcykane w PS o czym piszesz i nie używałem żadnych egzotycznych brushy tam. Chodziło mi o to, że nie mam takich fajnych, a mimo to prostych, które miałem wcześniej etc.

Dziwnie czyta się takie rady, ale dzięki!

:P

 

Wczoraj w nocy postanowiłem pobawić się inkscape'm... wyniki:

 

bossbo3.jpg

-

rybkaei1.jpg

 

Próba przejścia z grafiki rastrowej (umieściłem go tu wcześniej) do wektorowej

 

path2459gj1.jpg

 

Strasznie wciąga, nawet nie zauważyłem kiedy mi dzień minął...

 

Dla porządku wrzucę jeszcze rysunki z przedszkola,

Drzewoludek z natury, po kilka minut na jednego :)

scan10092gt5.jpgscan10091rl7.jpgscan10093lk1.jpg

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności