Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ford GT 500 -tuning


D3SIGN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok zabrałem sie za studio ale mam problem... widywałem już go wcześniej ale zawsze jakoś obszedłem... tym razem czas by fachowcy mi powiedzieli jak sobie z tym poradzić... Otóż zapewne jak widać używam vraya, wszysctko ładnie i cacy tylko te prześwietlenia wywołujące zpixelowacenie.... (dziwne słowa ale mam nadzieję że mnie zrozumiecie.) W miejscach gdzie odbija się światło tworzy mi się brzydka krawędź... można oczywiście zmniejszyć GI lub wartość świateł ale scena jest za ciemna chciałbym dodać jeszcze sporo świateł... co podkręcić żeby krawędzie wyglądały jak należy?

z3wsg7an.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wywal tego blenda i zrob tam jeden z tych materialow vraymat co tam masz.

Po drugie wywal falloffa (:D - myslałem ze robisz w mentalu)i zaznacz w opcjach materiału fresnel reflections. po trzecie - najdziwniejsze studio jakie widziałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przyciemnij studio, bo nie masz wnetrza w samochodzie, a takie mocne odbicia na kompletnie czarnych szybach są nienaturalne (tzn. chodzi mi o to, że kompletnie czarne szyby są nienaturalne.. odbicia swoją drogą ;) przywal odbiciem swiatła tam, gdzie siata najlepiej się prezentuje, bo model niestety ma sporo bugów i miejscami wygląda na niedokończony. Ale generalnie jesteś na dobrej drodze :) Pamiętaj - w grafie 3d chodzi o to, żeby umiejętnie chowa na renderach to, co ci nie wyszło podczas modelowania ;) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba go rzuce w kąt bo nic dobrego z tego nie będzie... zamieściłem poprawki ale dalej jest drętwo... chciałem dać mape hdri ale nie mam gdzie takich fajnych fot zrobić żeby sobie skleić... następny model zrobie z wnętrzem..

o69ifk24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności