Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 3 z 95 PierwszyPierwszy 123456781353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 942

Wątek: Poradnik Freelancera - co i jak

Member
    Awatar JohnyCa
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Czy wiecie może jak wygląda na dzień dzisiejszy możliwość wykorzystania kasy z UE na rozwój nowo założonej działalności gospodarczej? ZPORR 2.5 a może coś innego? Może ktoś z was miał okazję w tym programie ostatnio uczestniczyć i mógłby wtajemniczyć? Jedyne co wiem to że było tego jakieś 25 000 PLN ale jak jest teraz?
    Przez trydy założenia fimy już przeszedłem na soft starczyło (kredytu - he he) ale hardware trochę kuleje. Kasa by się przydała :)

Przyjmę zlecenia

:)
    Awatar SWRSC
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez michalogorek Zobacz posta
    a czy myslicie ze zaczynanie na x2 AMD 2.6 Ghz, 2GB ram i gf 7600 gt ---to porywanie sie z motyka na slonce?
    :) ja zaczynałem od Durona 1Ghz, 320 ramu ...

Rysuję rzeczy
    Srebrna Galeria 2D Award
    Awatar artursadlos
    Podziękowania

Domyślnie

Tak wtrące tylko że jeśli chodzi o specyfikacje sprzętowe to jest inny dział naforum temu poświecoony. Wróćmy do meritum:)

Member
    Złota Galeria Srebrna Galeria
    Awatar Hynol
    Podziękowania

Domyślnie

Zadam byc moze glupie pytanie....

Jakie sa korzysci brania softu w leasing zamiast wziasc po prostu pozyczki z banku i kupic?
    Po pierwsze nie jesteś obciążony kredytem. Po drugie nie ma siły żeby bank bez zabezpieczenia dał Ci kredyt na software.

potfur
    Awatar dokturpotfor
    Podziękowania

Domyślnie

hej,

co do ZPORR, 2.*, 3.* to sa to dofinansowania, rzedu 40-60% +- jakies grosze w zaleznosci od regionu i programu. Tak wiec chcac zainwestowac za 30000 zl musisz sam wylozyc 12-18000 z wlasnej kiesy. Troche lepiej jest z uslugami doradczymi, kursami itd...

Dance macabre

Podziękowania

Domyślnie

a czy myslicie ze zaczynanie na x2 AMD 2.6 Ghz, 2GB ram i gf 7600 gt ---to porywanie sie z motyka na slonce?
    Nie przesadzaj . . . ludzie pracują na gorszych i zarabiają ;).

Cytat Zamieszczone przez dokturpotfor Zobacz posta
    hej,
    co do ZPORR, 2.*, 3.* to sa to dofinansowania, rzedu 40-60% +- jakies grosze w zaleznosci od regionu i programu. Tak wiec chcac zainwestowac za 30000 zl musisz sam wylozyc 12-18000 z wlasnej kiesy. Troche lepiej jest z uslugami doradczymi, kursami itd...
    heh to nie jest do końca takie proste, jak się wydaje, sam teraz dreptam w zasadzie w miejscu. Czekam, na decyzje urzędu XXX, samo dofinansowanie jest jednak nie każdy "projekt" może to otrzymać do tego trzeba mieć "dobry program wydania tych pieniędzy", z tego co zdążyłem się dowiedzieć na dzień dzisiejszy w/w programy są już w trakcie realizacji, (przynajmniej w moim regionie tak jest) , a dofinansowanie z funduszy UE, na lata 2007-2013 czeka na decyzje naszego rządu.
    Istnieje także inna możliwość, nie jest to kwota duża, (kwota około 15000, na zakup sprzętu oraz softu) z Urzędu Pracy, każdy region ma swój program, który jest dzięki tej instytucji wdrażany, trzeba się tylko rozejrzeć.
    Niestety większość takowych programów "obciążona" jest szkoleniem, które trzeba przejść.
    A jak nie to zostaje niski kredyt także z funduszy UE, którego wielkość, oraz skala jest zależna od działalności i regionu, trzeba poszukać w internecie.
    Ostatnia choć najmniej przyjemna dla kieszeni forma to szukanie dofinansowania poprzez "wykwalifikowanych szperaczy" znajdą wszystko ;), choć za tą usługę trzeba zapłacić od 120, do nawet 500 pln ;).

Dodatkowy atut dla osób, które chcą mieć własny kawałek nieba to zniżka na składki ZUS, ( o ile nie mieli działalności wcześniej) tu link.

Reasumując nie jest to tak banalne jak się wydaje ;) ale też nie jest takie trudne jak było jeszcze kilka lat temu, wiem bo to będzie już moje drugie podejście .

Tortur bardzo dobry wątek ;).
    //przyklepany do ściany ;)

Powodzenia i Pozdrawiam.
    GONE WITH THE BLUE WINDOWS

potfur
    Awatar dokturpotfor
    Podziękowania

Domyślnie

Spoko... wystarczy byc babka po studiach z malego miasteczka i kase masz jak w banku... no nie powiesz ze kogos takiego nie masz w rodzinie kto by nie chcial z toba firmy zalozyc. A jak czekasz na decyzje naszego jasnie oswieconego rzadu zamiast kombinowac jak sie do unijnej kasy dostac to co najwyzej sie doczekasz ze ci teczke z ipnu wykopia. :)
    Ostatnio edytowane przez dokturpotfor ; 24-09-07 o 23:06

Member
    Awatar syriusz 27
    Podziękowania

Domyślnie

Witam wszystkich, mam podobne problemy:Skad wziąść kase na to wszystko? W moim regionie bez problemów dają pieniążki z UE bezrobotnym ok 12 000zł.. No kurna szkoda mi się zwalniać z pracy na rzecz bycia bezrobotnym, ale innego wyjścia nie ma na darmową kase. Procedura trwa chyba około miesiąca i po tym okresie można chyba pierwsze pieniądze wybrać. Trzeba opracować biznesplan, przejść badania psychologiczne i takie tam, w każdym urzędzie można sie takich informacji dowiedzieć. I jeszcze jeden plus przy zakładaniu działalności na dzień dzisiejszy-opłaty za zus sięgają bodajże do 200 zł-mc przez okres chyba jednego roku.
    Pisze chyba o na 100% pewien nie jestem, więc moggę się mylić(słaba pamięć):

Member
    Awatar Gordy
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez syriusz 27 Zobacz posta
    Witam wszystkich, mam podobne problemy:Skad wziąść kase na to wszystko? W moim regionie bez problemów dają pieniążki z UE bezrobotnym ok 12 000zł.. No kurna szkoda mi się zwalniać z pracy na rzecz bycia bezrobotnym, ale innego wyjścia nie ma na darmową kase. Procedura trwa chyba około miesiąca i po tym okresie można chyba pierwsze pieniądze wybrać. Trzeba opracować biznesplan, przejść badania psychologiczne i takie tam, w każdym urzędzie można sie takich informacji dowiedzieć. I jeszcze jeden plus przy zakładaniu działalności na dzień dzisiejszy-opłaty za zus sięgają bodajże do 200 zł-mc przez okres chyba jednego roku.
    Pisze chyba o na 100% pewien nie jestem, więc moggę się mylić(słaba pamięć):
    Wszystko git ale pod waruniem, żeś zameldowany w miejscu zamieszkania. jesli jest to ok. 500 km. od meldunku to kupa.
    wyrobnik 4 Money

Member
    Awatar Marek G
    Podziękowania

Domyślnie

leasing można przeważnie dostać dopiero po 6 miesiącach prowadzenia działalności

Uprawnienia umieszczania postów