Skocz do zawartości

UDK/Unreal Engine 3


_michal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 544
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam pomysł, zróbmy moda "Świat Barbie", będzie suuper xD Dużo kwiatkow, dużo różu itd, to będzie na bank post apokaliptyczny mod !! :D OK zaczynam modelować Kena !!

 

Tak na poważnie to post apokaliptyczny mod był by fajny, ale coś z pomysłem, nowatorskiego !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee a co moze byc nowatorskiego w posapokaliptycznym klimacie?

na poczatku bylo slow ... pozniej byl czlowiek zrobil boom szaka laka i sie schowal do bunkra przed swoja glupota, gdzie tym czasem na swiecie szalaly rozwscieszone wiewiorki z zebami dluzszymi niz nogi, a krowy mlekiem strzelaly jak z kalacha. Hmmm tia ... innowatorskie lmao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie ze costakiego wcale nie musi byc nowatorskie bo na ogol to sie konczy zle, lepjej postawaic na dobry i wciagajcy gameplay z fajną fabułą i klimatem, w takie cos zawsze sie przyjemnie gra mam na mysli gry typu szczelanka czy ogolnie akszyn :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim co rozumiecie pod pojęciem MOD? 'Zróbmy moda o taki, a takim klimacie'. Czy chcecie zrobić level do UT3 w takim klimacie? Total conversion z fabułą, postaciami itd? Wg mnie lepiej pamiętac o swojej mocy przerobowej. Ja na początek chcę zrobić postać do UT3, tak bym mógł nią w multi pograć. Potem się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, kope lat. Podziele się z wami linkiem do pakietu videotutoriali od triggz'a wprowadzających w U3, polecam:

 

UnrealED 3.0 Getting Started:

http://www.gametrailers.com/player/usermovies/135306.html

 

jak i pozostałe vid:

"if you enjoyed this videos then be sure to check out the rest and my other gaming videos here http://www.triggz.gametrailers.com "

 

A tak swoja drogą ... to dziwie się czemu nie udzielił się tu jeszcze nikt z Epic Can Fly ;) czekamy

Pozdr

may pain be with you all

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A tak swoja drogą ... to dziwie się czemu nie udzielił się tu jeszcze nikt z Epic Can Fly ;) czekamy

Pozdr

...

 

Bo to N00B'y :P

(ciekawe czy prowokacja sie uda :))

 

A tak wogole to pewnie sie zachlewaja i wytrzezwiec nie moga :P No wiece takie przygotowania do gow2 albo innego unreala :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopue troszke

 

DonMario w swoim tutku z bliźniakiem na końcu pokazał jak ten udaje kamikadze na froncie wojennym w ut którymś więc zagadaj tam do niego.

Spoko Ardeni juz jakis czas temu poradzilem sobie (zabardzo tutoriala sie trzymalem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio dowiedziałem się, że nie wszsycy wiedzą jak uruchomić Unreal Editor posiadając zainstalowanego GOW... Oto szybki tutorial:

Na początek stwórz skrót z pliku

...\Gears of War\Binaries\Startup.exe

następnie otwórz okno właściwości tego skrótu i w polu Element Docelowy dopisz "editor"

Przykład:

 

Nie rozumiem czemu od razu w plikach nie dodali pliku exe edytora...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja drogą ... to dziwie się czemu nie udzielił się tu jeszcze nikt z Epic Can Fly ;) l

 

elo elo 5 zero :d bo moze i nie ma o czym :D ponazekalo by sie ale nie wypada wsumie :D

 

(prosze nie nazekac ze wykopalem watek :P ostatni na forum wskakuje tylko zeby pobrac awatara do forumow o techno 0_o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka nowych video tutoriali autorstwa Jasona Welsha:

http://www.veoh.com/channels/HouseofUnreal

 

Hated => Nie mów, że nie ma o czym :) niewiele osób stąd potrafi wyrazić profesjonalną opinie o tym silniku. A na pewno wszyscy by takowych chętnie posłuchali :d. Nawet tych negatywnych bardziej, bo o pozytywnych łatwiej się dowiedzieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co moge napisac? chodzby cos nad czym siedze juz 3 dzien, mam paczki z materialami, potrzebuje zamienic te materialy na instancje odnoszoce sie do glownego materialu ktory zrobilem.. taka mala glupota, ma odciazyc trochu silnik... tylko nie zrobione bylo to przy samym poczatku robienia paczek wiec siedze i wszystko recznie przeklikuje, probuje usunac stary material nie da sie jest uzywany, save----> reset silnika probuje usunac dalej nic, nic nie kozysta z samego materialu ale material odnosi sie do samego siebie wiec nie dam rady go usunac... przenosze do innej paczki, "udaje sie" zmieniam nazwe instancji zeby sie nazywala tak jak material "usuniety" (tak naprawde przeniesiony do innej packzi i nie zasavowany), ok zmieniam i co? nie da sie bo jest juz taki material (przed ponownym uruchomieniem wczesniej notabene orginalny material renamowalem zeby niby dalo sie instancje wlasnie renamowac na tak jak usowany material)

ok save, reset, da sie zmienic, save reset, odpalam level o okazalo sie ze ktos uzyl material na jakims bsp, wychodzi error bo nie ma tego materialu (jest instancja ktora sie tak samo nazywa i robi dokladnie to samo z tym ze clasa sie zmienila materialu) wyskakuje error i silnik wstawia nulla zamiast materialu ktorego nei znalazl.. ok pytanie co kozystalo gdzie sie pojawil null, odpowiedz nigdzie to nei bylo wylistowane i tak w kolko caly czas teraz bedzie pisany jakis zewneczny programik ktory bedzie szperal w kazdej mapeni, upku itd zeby szukac odnosnikow do danego materialu i zmieniac podmieniac moze przyspieszy to moej klikanie..

 

to tylko jakis taki glupi przykladzik z ostatnich dni, poza tym jest takich peirdol milion

 

np. wstawianie player starta ktorego sie wstawia tylko raz wsumie jest z pod klika myszka a wstawianie jakis potrzebnych rzeczy juz nie trzeba w browserze szukac i dopiero wstawiac.. czasem wydaje mi sie ze ten silnik byl robiony nie dla ludzi ktorzy maja z niego kozystac..

 

ale wszytko to pierdolki bo cos trzeba robic :) i na cos nadawac lepiej na silnik niz na brak skilla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdzie spawn playera tylko jeden, na single mozliwe ze i tak... ale na mapach multiplayer nie ma mowy bo mialbys jedynie same telefragi :D podczas spawnow wiekszej ilosci osob. A swoj droga mial ktos doczynienia z materialami wideo dotyczacymi Unreal Engine 3 z pudelkowej wersji sprzedawanej w Empiku, coos godnego uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w singlu raz a w multi ile? 6? :D 10? 20?

 

no sorry dlaczego cos co sie uzywa tylko 20razy na lvl ma byc pod myszka, a postawienie covera ma byc juz wyszukiwane w liscie z browsera (mowie o gowowym edytorku :D)

 

jak covery ustawiam non stop praktycznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś ale zdaje sie ze chesz do ut3 wyexportwac , tu akorat jeszcze nie mam doswiadczenia ale jest kilka tutków na sieci dotyczących exportu do ut3, co do kitki to biped w maxie ma w struktorze pontytail links wiec wystarczy wybrac z ilu segmntów i sie pojawi, do ut2004 był pack z postaciami zrigowanymi na bipedzie i tam laski miały własnie te pontytaile czyli kitki bipedowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

czy ktoś może wie w jaki sposób w UDK na stałe można ustawić fullscreen jak odpalam mapkę z edytora?

 

Najpierw nie mogłem ustawić rozdziałki, ale w ini. dopisałem

resx i resy i działa , był też kod fullscreen=false , dałem na true i nadal mam window mode ;/

Edytowane przez Davegraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziękuję za linka i jeśli będzie to możliwe to poproszę również o sprawdzenie też tego configa, ja grzebałem w BaseEngine.ini

 

Nie wiem może coś źle robię ale wpisałem w konsoli SETRES 1280x1024x32f i nadal mam window mode.

MOże to dlatego że w ini. dopisałem : resx=1280 resy=1024 ?

 

Jak wpiszę SETRES 800x600x32w to zmienia mi rozdzielczość ale na komende 'f' nie reaguje.

 

pozdrawiam!

Edytowane przez Davegraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fullscreen przez setres 800x600x32f działa, ale musisz level uruchomić przez Play this level on PC, nie przez Play in editor. Rozdzielczość PIE ustawiasz w pliku UDK\UTGame\Config\DefaultEngine.ini w sekcji [systemSettings], ale tam nie ma opcji na fullscreen. Czy PIE się w ogóle da odpalić na pełnym ekranie to nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz światła, czy przebudowałeś oświetlenie?

 

Światła w UE3 to w ogóle masakra jest :) Masz do dyspozycji (upraszczając nieco) oświetlenie statyczne, dynamiczne, light environment oraz dominant light ;)

 

Polecam przejrzenie UDN dotyczące świateł, lightmass i tutoriali, trochę ich jest w sieci.

 

Tak na forum trudno to wszystko opisać, za dużo tematów trzeba by poruszyć. Na początek polecam (dla outdoor) wstawienie jednego directional dominant + dodatkowe doświetlenie statykami, albo włączenie GI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zauważyłem że z oświetleniem jest tu cięzko ;)

 

Scenkę mam małą i zamkniętą z kilkoma oknami, dałem jedno point light statyczne (po zbuildowaniu rozprasza się oświetlenie) drugie mam point light ale dynamiczne, daje ładne cienie i wydaje mi się że dobrze imituje sztuczne oświetlenie np. z lampy i mam jeszcze spot light zza okien żeby padało światło przez okna, też dynamiczne, w dynamicznych oświetleniach dałem shadow normal a w statycznym modulate better.

 

I właśnie znika cień z tego point light z dynamicznym oświetleniem.

Całe oświetlenie jest przebuildowane i w PIE mam cień z tego point light'a a w Start level on PC nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle nie mam dynamicznych cieni z point lighta w Start this level on PC a ze spot lighta są dynamiczne cienie. W PIE działają wszystkie cienie , może coś w ini. za bardzo zaszalałem ?

 

Z meshami raczej wszystko w porządku bo dla każdego nie ma cieni a nowo utworzone lighty też nic nie dają.

 

Przeinstalowałem UDK więc ini. zostało zamienione ale nadal to nie pomogło, chyba pozostała mi jeszcze konfiguracja sceny , może world properities ale teraz to może być szukanie igły, można jakoś zresetować wszystkie ustawienie na scenie na domyślne?

 

To chyba jakiś bug musi być bo na nowo utworzonej mapce jest to samo.

Edytowane przez Davegraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności