Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

Kapitan Ameryka-

Film spoko. Okazał się mniej patriotyczny niż każdy by przypuszczał. Oczywiście...jest Druga Wojna, a bohater to idealista, który ma ksywkę Kapitan Ameryka. Niemniej nie ma hymnu, a flaga pojawia się jedynie na tarczy. Przyznam wprost, że Transformers 3 jest bardziej patriotycznym filmem. Wracając do Kapitana...fajnie oddany klimat lat 40tych zmiksowany z komiksową fantastyką. Spoko dobrani aktorzy ze spoko akcentem ;)

Napisy końcowe za długie...nie chciało mi się czekać na trailer do Avengers :P

Moim zdaniem film przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładunek 200, NIEODWRACALNE(sieka), południe polnoc, dom zły, Duża Ryba

 

 

ładunek 200 zrobił na mnie takie wrażenie, że nie mogłem przestać myśleć o nim przez kilka dni. a naprawdę chciałem. Cięzkie i mocne kino.

 

a w niedzielę widziałem Planetę Małp - i polecam. Fajne kino. Takie bez większej napinki ;) a małpy zrobione cudaśnie :) cud miód!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... na taki film nie można być za głupim. Jest niewymagający i to chyba jego urok - historia sama się opowiada. Jak dla mnie puenta nie była tu tak istotna, ważniejsze wydało mi się to w środku - proste ludzkie emocje.

 

The Beaver [reż. Jodie Foster] - jeden z gorszych filmów jakie widziałem, tzn. pomysł/scenariusz niczego sobie, ale role [w roli Bobra - Mel Gibson]... dialogi... patos... - kiepsko. Nie polecam.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitam Ameryka, jeżeli chcecie wybrać się koniecznie na film 3D to ta pozycja spośród wszystkich dostępnych teraz w repertuarze 3D jest najlepsza. Ale film sam w sobie jako taki nie jest zbyt rewelacyjny.

Na pewno nie polecam nowego "oszukać przeznaczenia" czyli część 5. Masakra! Durny film, nie wiem w zasadzie jakie emocje miał w widzach wywoływać. Ja widziałem dużo śmiechu na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Bitwy Warszawskiej 1920. Rozczarowanie na pełnej linii. Niestety w tym filmie od walorów filmowych ważniejsze są komercyjne. Obsada rozczarowała:( Fajni aktorzy grają epizody a przez pół filmu oglądasz Nataszę Urbańską. Na plus zdecydowanie zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in Poland [2010] - lektura obowiązkowa.

 

Po zwiastunie opisie i tytule skojarzył mi się z Made in Britain http://www.imdb.com/title/tt0084287/ debiut filmowy Tima Rotha. Tylko tam koleś miał swastyke na czole. Takie analogie nie za dobrze wróżą polskiej produkcji. Czy nie jesteśmy w stanie być bardziej kreatywni? No ale nic, ostatecznie ocenię jak będę miał okazję obejrzeć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zwiastunie opisie i tytule skojarzył mi się z Made in Britain http://www.imdb.com/title/tt0084287/ debiut filmowy Tima Rotha. Tylko tam koleś miał swastyke na czole. Takie analogie nie za dobrze wróżą polskiej produkcji. Czy nie jesteśmy w stanie być bardziej kreatywni? No ale nic, ostatecznie ocenię jak będę miał okazję obejrzeć. ;)

 

O, super - nie znałem tego filmu. Może jest analogia - obejrzę jak będę miał okazję.

 

Gra o Tron - polecam bardzo.

Hitman - błagam... każdy kto lubi grę, ma zakaz oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conan - teoretycznie fabula prosta jak budowa cepa, ale podobalo mi sie to ze glowna postac jest czarnym charakterem, zero rozterek moralnych, nie patyczkowal sie z nikim, zabijal i torturowal ;] jest to mila odmiana od typowych filmow amerykanskich gdzie glowny bohater jest pozytywny az do wyrzygania (przyklad: kapitan ameryka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grao tron -serial świetny.

książki też... do pewnego momentu. cienie śmierci wprowadzają nowych bohaterów, nowe wątki... a nie rozwiązano wątków poprzednich. Trochę to denerwujące. Chciałbym dowiedzieć się co się dzieje z pewnymi bohaterami, a serwuje mi nowych... czytam już trochę na siłę. Z rozpędu...

ale pierwsze części sagi świetne... :) trochę lżej czekać na serial, jak się wie co się stanie :) ale serial jest na tyle dobry,że z przyjemnościa go obejrzę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Gry o Tron, ja właśnie zacząłem najpierw oglądać serial, a potem dopiero dorobiłem się książki - nie polecam powtarzać po mnie. Książka tak jak pisze bartolomeo jest bardzo w porządku, ale musiałem przebrnąć przez początek, który przecież znałem z serialu. Warte zachodu, ale męczące.

Edytowane przez Kr3tz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefa X (org: Monsters). Straszna kupa. Przez 80% filmu nic się nie dzieje, a w resztę czasu wepchnęli jakieś F/Xy na poziomie 1 roku filmówki w Mozambiku.

 

Przypadek 39: Całkiem przyzwoity thriller. Pracownica opieki społecznej w ostatniej chwili ratuje 10 letnią dziewczynkę przed patologicznymi rodzicami którzy pragną ją zamordować i bierze ją do siebie pod opiekę. Niby jest happy end, ale to dopiero 1/4 filmu... :) Polecam.

 

Super 8 - polecam szczególnie. Ciężko mi było uwierzyć, że jeszcze może mnie w kinie jakakolwiek akcja zaskoczyć lub co najmniej nie znudzić, a fabuła naprawdę wciągnąć, zwłaszcza w kinie klasy B robionym przez mistrzów klasy A. Ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez spojlera to będzie raczej trudne. Dobra gra aktorska. Jest kilka znanych nazwisk, jak Renee Zelweger w roli głównej i Callum Keith Rennie (Leoben z BSG) w roli ojca dziewczynki. F/Xy przyzwoite, napięcie budowane wręcz podręcznikowo. Ja sam nie jestem fanem horrorów ani thrillerów, gdyż zwyczajnie nie lubię się bać (osobiście uważam, iż uwielbienie dla odczuwania strachu to ciężka patologia, kto jest za, ręka w górę). Tak więc nie będąc znawcą nie mam za wielu odniesień do podobnych produkcji. Ring to to nie jest, ale i kupą bym tego nie nazwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TinTin w 3d z napisami - Ja jestem zachwycony. Bardzo lekka opowieść, świetnie wchodzi i nie nudzi. Wysoki poziom, bez żulerskich zapędów i dennych hasełek. Scenariusz i reżyseria pierwszorzędna. No a warstwa wizualna i 3d masakrują :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conan - od pewnego czasu, wśród tegoż gatunku, panuje posucha na wielkim ekranie. W telewizorni również, chociaż mogę się mylić, gdyż nie śledzę na bieżąco wszystkich newsów dotyczących filmów i seriali. Całe szczęście, że film miała kategorię wiekową R, a Conan spuszczał wrogom porządny łomot. Niestety w tym miejscu kończą się wszystkie zalety. Całość przypomina raczej parodię gatunku i o wieki mija się z celem. Oglądając ten film nie liczyłem na ambitne dzieło, zachowanie praw logiki, spójność scenariusza, poszanowanie praw fizyki itp., miałem również dość mocno obniżone oczekiwania. Jednak takie przygotowanie nie pomogło, mimo tego odczułem, że zaserwowano mi mocno odgrzewany kotlet zajeżdżający stęchlizną i przepoconymi onucami. Scenariusz tego filmu to jeden wielki mix filmów z gatunku, ale to tak naprawdę nie przeszkadza, bo w sumie wszystko już było. To sposób wykonania tego mixu jest beznadziejny i pozostawia wiele do życzenia. Mniemam, iż twórcy chcieli wywołać inny efekt, niż moje następujące raz za razem salwy śmiechu. Tak nie śmiałem się dawno, nawet na komedii. Scenografia również nie zachwyca i sprawia wrażenie wykonanej metodą kopiuj-wklej.

 

Podsumowując, film beznadziejny, mimo że dość przyjemnie się go oglądało. Ocena 4/10 wydaje się rozsądną, gdyż widziałem w życiu dużo gorsze filmy. Widać, że budżet to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dream House - Doskonały film. Ciężko w ogóle opowiedzieć o czym. Film natomiast ma niepowtarzalny klimat. Reżyser zadziałał dokładnie tak jak lubię - zbudował ciepłą atmosferę bezpiecznego domu, po czym rozwalił ją na kawałki. Za wszystkim kryje się świetna historia. Bardzo dobra rola Daniela Craiga i kreacja bohatera. Polecam wszystkim fanom dobrego kina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Full Metal Alchemist - Brotherhood". Super. Wreszcie adaptacja zgodna z mangą. Poprzednie anime było dobre ale słabsze. Tutaj tylko 63 odcinki, ale akcja jest skompresowana mocno. Kto widział pierwszą adaptację i mu się podobało - musi zobaczyć obowiązkowo. Parę pierwszych odcinków ma podobną fabułę, ale potem wszystko idzie zupełnie inaczej.

 

Serial dostępny jest na Youtube w wersji oryginalnej (japońskiej) z polskimi napisami: http://www.youtube.com/watch?v=MsScL3zBlwA&feature=relmfu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję obejrzeć na dvd film "Strings".

Występują tam kukiełki (ale film nie dla dzieci). Polecam bardzo fajny stylistycznie.

 

Z animacji polecam "Rango" - klasa sama w sobie, świetne kreacje postaci i klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Tintinie.

Z jednej strony totalnie kosmiczny poziom 3d, ale z drugiej jakoś film mnie nie porwał. Co jest dziwne bo uwielbiam filmy w takim stylu. Nawet ten ostatni Indiana Jones mi się bardzo podobał.

Od strony 3d, to pozytywów nie ma sensu wypisywać. Niemal wszystko jest genialne. Natomiast z minusów, to tak jak nie byłem przekonany do wyglądu Tintina na trailerach, tak w filmie też mnie nie przekonał. Moim zdaniem jego twarz jest trochę zbyt mała w stosunku do głowy i przypomina mi przez to tych braci z Alicji w Krainie Czarów:

http://dinorentosstudios.com/images/P/157tweedledee%26tweedledum_1499_general.jpg

 

Żeby nie być gołosłownym to trochę zmieniłem jego twarz w photoshopie. Być może zmiany nie są drastyczne, ale mówię o najrealistyczniejszej z wszystkich postaci w tym filmie, która jest na ekranie przez większość czasu.

http://www.luki3d.com/duperele/tintin.jpg

 

Oprócz tego Miluś jest dziwnie animowany, jego przednie łapy zwłaszcza.

 

Poza tym to opad szczeny, nie ma o czym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności