Skocz do zawartości

[PYTANIE] o staż jako grafik (3d)


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie koncze studia (tzn teoretycznie w lipcu sie bronie) - informatyka na PWR. i teraz pytanie, czy zna ktoś jakieś firmy z wrocławia które przyjmują na staż grafików (informatyka którą studiuję, od jakichś 2 lat przegrywa sromotnie z grafiką, z czego się cieszę)

 

Kasa generalnie nie jest najważniejsza w tym momencie dla mnie (chodzi o zdobycie doświadczenia w jakiejś firmie sciśle związanej z grafiką 3D) choć nie przeczę że wiąże swoje przyszłe życie własnie z grafiką więc motywacja pieniężna też była by fajna :)

 

Może ktoś miał taki staż i chciałby się podzielić wrażeniami itp.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

z tego co pamiętam to Techland przyjmował w zeszłym roku na staż, mieli stoisko nawet na targach pracy. Ale chyba też było potrzebne portfolio, cokolwiek do pokazania.

 

A tak poza tym grafik najczęściej się w czymś specjalizuje, więc może jeszcze napisz co dokładnie chcesz robić (gameart, wizualizacje, itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ziomuś fajnie radzisz, myslisz ze z moimi umiejetnościami jest szansa na znalezienie pracy juz? (nie zamiezam spoczywac na laurach [sic!], ale chodzi mi o to czy z pracami na moim poziomie jest zacząć się rozglądać za pracą?

 

2 dziedziny jakie mnie interesują to:

 

low poly - modele do gier (poczynając od projektu i szkicu konceptualnego az do finalnego modelu [fascynacja Feng Zhu itp]

 

i oczywiscie wizualizacje architektoniczne ( fascynacja portretami królów polskich na papierach skarbowych emitowanych przez Narodowy Bank Polski )

 

jakos nie czuje sie animatorem - i mam w zwiazku z tym obawy czy praca w gameart nie wymaga tego wlasnie.

 

generalnie chciałbym zalapać się na jakiś staż zeby wlasnie zobaczyc jak sie pracuje w firmie, bo różnica jest wydaje się zasadnicza w porównaniu z dziubaniem modeli w domu do szuflady. plan po studiach jest taki ze chce znalezc prace która pozwoli sie utrzymać, rzezbic portfolio i uczyc sie klasycznego rysunku i później uderzać do firm i starać sie o coś lepiej płatnego, tak czy tak doswiadczenie by sie przydalo.

 

Co do portfolio to powstaje powoli, nie zamiezam isc na rozmowe o prace z golymi rekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Loki, masz ciekawy plan, w sumie bardzo podobny do mojego.

Ja juz staz odbylem, taki malutki w malej firmie (ale za to z duzym doswiadczeniem), ale dzieki niemu wiem z grubsza na czym polega praca w studiu.

Jesli chodzi o gameart, to animator odpowiada zazwyczaj tylko za animacje i watpie zeby ktos poszerzal jego obowiazki czy obowiazki innych i na odwrot. Mysle ze i tak taka osoba ma sporo pracy, a nie zawsze wszystko idzie po mysli. Jesli chcialbys robic modele, to nie bedziesz wyreczony ze zrobienia mapowania i tekstur.

Ja mialem takie szczescie, ze pozwolono mi odbyc staz bez zadnego portfolio, gdy nie mialem pojecia o grafice komputerowej. Dzieki temu moglem sprawdzic czy mi sie to podoba i czy chce to robic. Obecnie podjalem nieciekawa prace i jestem na pierwszym semestrze informatyki. W miedzyczasie staram sie podniesc umiejetnosci i pozniej udezyc do jakiesc firmy - najlepiej do branzy growej :)

Ale mam sporo do nadrobienia, wiec nie predko to nastapi, a patrzac na prace innych to nadal jestem mocno poczatkujacy :/

 

Ja na twoim miejscu popracowalbym jeszcze troche nad portfolio i nie tracil czasu na staze, a od razu zainteresowal sie stala praca.

Bardzo podobala mi sie twoja praca z uliczka i mysle ze masz odpowiednie umiejetnosci.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ziomuś fajnie radzisz, myslisz ze z moimi umiejetnościami jest szansa na znalezienie pracy juz? (nie zamiezam spoczywac na laurach [sic!], ale chodzi mi o to czy z pracami na moim poziomie jest zacząć się rozglądać za pracą?

 

Wiesz, nie mi oceniać, zresztą sam jestem raczej noobkiem więc moje zdanie to nie jest jakaś wyrocznia ;) No i widziałem tylko parę twoich prac - mi się podobają, zwłaszcza te nieorganiczne ;)

 

najlepszym sposobem żeby sprawdzić byłoby wysłanie porfolia do firm które Ci by odpowiadały i zobaczyć jaki będzie odzew. Jak odzew będzie kiepski to dopracuj to co masz, porób więcej i próbuj jeszcze raz. Wiele zależy od farta, bo jak akurat będą potrzebowali człowieka w firmie, to chętnie wezmą nawet noobka żeby go podszkolić. No a jak nie będą mieli etatu to nawet jak jakiś wymiatacz się zgłosi to raczej nie będą kogoś zwalniali tylko po to żeby komuś lepszemu dać robotę. Na odzew możesz czekać nawet pół roku (ja raz tak miałem :D) więc na twoim miejscu wysyłał bym jeszcze na studiach, zaznaczając że interesuje Ciebie praca zdalna i podając powód.

 

Generalnie to warto próbować, ja pierwszą robotę zdalną złapałem za takie cienizny w PF że głowa mała :D Ale dzięki pierwszym robótkom "profesjonalnym" dużo się nauczyłem. Mało firm szuka kogoś na staż, więc szukałbym normalnej roboty. Takie moje zdanie :)

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast się zastanawiać czy jesteś wystarczająco dobry, pracuj nad portfolio bo jednym renderem świata nie zawojujesz, i wtedy zacznij szukać pracy

trzymam kciuki ;)

 

hmm po męsku konkretnie - podoba mi się rada

 

no nic to wy tu piszczie a ja sobie pomodeluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem podobny problem, ale znalazłem "złoty środek" - grafika przemysłowa (znaki, tabliczki informacyjne itp.). Jest wiele firm wykonujących takie usługi i zwykle nie wymagają super portfolio. Może nie zarabia się w ten sposób dużo, ale widzę po sobie, że szybciej się uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności