Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Układ graficzny NV30 [GeForce FX]


Pussik

Rekomendowane odpowiedzi

Po skończeniu fajki wzięłam się za drugi - prosty - obiekt 3D.

Poniższe rendery (narazie bez założonych textur) przedstawiają układ graficzny NVIDII - NV30, którym są obsadzane karty GeForce FX.

 

nv30photo1back.jpg

1152 nóżki :) jak w orginale 34x34-4.

 

nv30photo1front.jpg

 

 

orginal.jpg

Pierwowzór do którego się odnosze przy tworzeniu. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pablo to jest \"ona\" :) zreszta na avatarku widac ze calkiem ladna \"ona\" ;)

co do pracki to uklad jak na razie dobrze odwzorowany ale polecal bym to wstawic na jakas karte i jesli praca ma ukazywac sam uklad to zrobic ladny przezroczysty radiator i wentyaltor ew. duuuzo sklonowanych ukladow na jakiejs lini montazowej

zycze powodzenia...

 

P.S. nozki liczylas na obrazku czy znalazlas specyfikacje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu policzyłam nóżki na krawędzi (34x34) i odjęłam 4 nóżki, których brakuje na rogach.

 

Czyli rozumiem, że układ to za mało i przydałby się coś więcej?

Nad zrobieniem całej karty myślałam (referencyjna karta NVIDIA GeForce FX 5800), ale chyba poczekam na karte obsadzoną układem NV40. Premiera w lutym i będzie wysyp fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze prosze, widze ze tworzy nam sie bardzo ladna i przyjazna pani grafik. Tak na marginesie to pilnuj sie Pussik, bo na tym forum wiekszosc to faceci :D

 

Ale przechodze do rzeczy. Niestety ja ci nie pomoge bo w 3ds nie pracuje, ale pozwole sobie na pare zdan co do pracy. Metalowy przod super, natomiast dol troche do poprawy z teksturkami, choc widze ze tez to zauwazylas. Widac duza poprawe od fajki, choc i model duzo prostszy. Tak wiec pracuj pracuj, a my bedziemy surowi i sprawiedliwi. Jak narazie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo ladnie ten render z gory to w pierwszej chwili myslalem ze to kolejna referencja :)

i jeszcze raz zasugeruje zrobienie tego na lini montazowej albo pole chipow np. array 50x50 kamerka+DOF

jeszcze co do avatarka to napisz czy to real foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar real

 

Taśme montażową może zrobie, ale wpierw skończe jeden układ.

Musze jeszcze popracować nad spodem.

 

Btw, Fotka prezentująca górną cżęść układu, została zaktualizowana, dałam lekkie reflection [30]. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wszyscy bardziej się interesują Twoim avatarem niż pracami [lol2] khem, no w sumie ja też ;) kidding :D

co do pracy to mam pytanie... robiłaś to z chamfer boxa czy na zwykłego boxa dałaś ręcznie chamfer a potem meshsmooth ?? bo w rogach stworzyły Ci się takie brzydkie kreski, które właśnie tworzą się czasami po meshsmooth na tak ostrych kantach... ale teksturka super :)

 

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. policzyłem, rzeczywiście 34 x 34 - 4 :D

P.S.2. zdradź nam w końcu tajemnicę tego avatara bo nie damy Ci spokoju :P;)

 

EDIT

 

ooo, widzę, że już zdradziłaś :) nono, BARDZO MI MIŁO [cfaniak]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups...sorki nie zauwazylem :) ze to Pani :)...ale to nie oznacza ze nie mozna Ciebie zjechac :P...no ale ok poczotkujaca...w sumie to i tak nie ma sie do czego doczepic..jedynie do prostoty modelu :))

 

pozdr

 

P.S.

 

Eeee no chlopaki...pokazala sie ladna Pani na forum i juz wszyscy ogonami machaja :D pohamujcie sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no gorrraco zrobilo sie w topic\'ach pani Pussik :) moze sciagniesz jeszcze jakies kolezanki graficzki (tak to sie odmienia?) jestem pewien ze wielu forumowiczow by pomoglo w stawianiu pierwszych krokow ;)

jeszcze prosba: jesli mozesz to wpisz w profilu date urodzin :D wiem ze kobiet sie o wiek nie pyta ale jakos mnie to meczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack, nieźle. Użyłam 2x chamfer boxa, a następnie je połączyłam i dałam meshsmooth.

 

Btw, wiecie ile ten chip ma polygonów? :P Narazie 217 000 - jedna nóżka prawie 200. Ale teraz wycinam niektóre nóżki, aby było jak w pierwowzorze i będzie mniej.

 

Ps: Mój wiek 15/16 fotka jest już nieco nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest Twoja wiedza na temat max\'a ale po uzyciu meshsmooth\'a polecam w opcjach zaznaczyc Renderable a pozniej renderable iterations ustawic na 1 lub 2 a view itrations na 0 pozwoli to zaoszczedzic zasoby kompa. obiekt w oknie bedzie kanciasty i dopiero przy renderowaniu siatka zostanie zageszczona. przyda sie przy robieniu wielu kopi chipu

 

P.S. na zdjeciu wygladasz dojzalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pewnie to wykorzystam, a czy te opcje znajdują się w menu Meshmoth?

 

Jednak przy nóżkach nieużywałam meshsmooth, a i tak na jedną wychodzą 192 lub 61 polygonów. :/

Nieznam opcji zmniejszającej ilość tych detali.

W sumie przydałaby się taka przy dalszej pracy, gdyż już teraz komp mi krzaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T0m3k, taki sposób jest niby dobry (sam tak robię :)), ale jak się ma dużo obiektów w scenie to przy każdym renderowaniu komputer musi najpierw obliczyć meshsmooth, co zajmuje trochę czasu (u mnie kilka minut obliczał MS x2 do 250 obiektów w Hondzie, chociaż na lepszych kompach pewnie trwałoby to kilka sekund :D), a co do pracy... 217k poly ?????? nieeeeeeźle :D

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Analyzer

Wszystko piękne. Avatarek, pracka, avatarek i nick. Nic dodać nic ująć, zakola też interesujące:) , a zapomniałem dodać że avatarek też

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Displacement, cośsłyszałam, ale nie pamietam.

Odświerz mi pamięć. :)

 

Loozack, przyjrzałam się tym przerwom i okazało się że jest to poprostu nieotexturowany (lub z szarą texturą) polygon (taki mały w każdym rogu. :).

Podoba mi się, więc nie zmianiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Displancment - jest to metoda modyfikacji obiektu za pomocą tekstury. Różnie działa na różnych renderach. Np. w mental ray`u standardowo wbudowanym w max`sie 6 możesz sobie zrobić jeden poligon, następnie na niego nałożyć mapę wybrzuszeń, a mental wyrenderuje ci pięknie zdeformowany obiekt pomimo tylko jednego poligonu. Oczywiście wszystko jest kwestią ustawień.

 

Ps. Witam kolejną dziewczynę na forum3d :).

 

^^ Panowie opanujcie się [lol2]. Napisałem odpowiedź na pytanie, a tu widzę, że przez ten czas aż dwa nowe posty powstały. Ehh.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, wiem o co biega. :)

 

Szkoda, że po fakcie się o tym dowiedziałam. :P

 

No trudno, ze zrobieniem taśmy na której będą układy będzie problem. Mój komp chyba nie przyjmie powyżej 1mln.polygonów ;P

Narazie skopiowałam układ 4x :>

 

 

siatkanv30.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szkoly Pablo !! :). Ciekawe, chyba zaczne badac wplyw kobiet na facetow, z drzewa zeszliscie, przestncie sie lasce narzucac, zachowujecie sie jak banda wyglodnialych qndli. Daj wieksza texture tych chipow samsungowych, bo jest strasznie rozmyta. A ten nvidjojowski chip jest slabo widoczny, dajgo albo wyzej, albo na 1 plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... panowie, panowie... smutno mi sie robi jak widze, ze wystarczyl zamiescic zdjecie Aniolka w avatarze a wy juz slodzicie (z marnym skutkiem), chociaz za taka pracke pryszczatego kolesia zjechalibyscie na maxa - sam przezywalem slowa krytyki:D

 

ale do rzeczy, teraz ja pare slow od siebie dodam okiem Aseksualnego krytyka, ktory nawet nei zwrocil uwagi na tego Aniolka w avatarze:

 

wiec... model jest wrecz perfekcyjny (jak to przystalo na Aniolka), az zadziwia mnie u poczatkujacego grafika tak znakomity shape modelu (shape Aniolka tez niczego sobie) i !!! to wszytsko przy tak niewielkiej ilosci poly, bo czymze jest tych 200 tys przy tak dokladnym modleingu ( sutorstwa Aniolka). Co do texturowania to az szczena opada ( jak i na widok Aniolka z avatara), zapewne tablet + ps + bodypaint 3d. Scena przeliczona jest genialne, az dziw bierze, ze uzyskalas taka jakosc cieni, i perfekcyjny AA... ( nawet lepszy niz ten AA na fotce Aniolka ) ale na deser zostawilem sobie sliweczke z tego jakze slodko wygladajacego pucharku bitej smiatany z owocami i wiorkami kokosowymi, polanej czekolada ( ktora z checia zjadlbym z Aniolkiem) ... odzwierciedlenie samego modelu w porownaniu do referencji jest wrecz porazajace.... widac, ze Aniolek zna sie na sprzecie :)

 

 

P.S. czemu w profilu nie ma Twego numeru telefonu ? :)

 

P.S. 2 hehe, moim skromnym zdaniem ssamym avatarkiem zapewnilas sobie popularnosc na forum, a doswiadcznei przyjdzie z czasem, a nie watpie, ze kazdy koles z forum ma ochote pomagac ci w 3d:)

 

P.S. 3 ostatnio snilem o Aniolku... teraz mam juz jego wyobrazenie:)

 

P.S. 4 moze zmien avatara jednak, bo dezorganizacja forum anstapni v. fast :)

 

 

I tak ma sie chlopaki krytykowac grafikow :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG - chyba trochę przesadzasz (tak jak prawie wszyscy w tym wątku). Dziewczyna umieściła swoje zdjęcie w avatarze, ma do tego prawo, i to nie jej wina, że teraz wszyscy rzucili się na jej wątek i \"trochę\" przesadzają z superlatywami.

 

Oczywiście masz rację, ze praca jest na bardzo średnim poziomie. Ogromna ilość zupełnie niepotrzebnych poligonów to główny błąd. No i ta rozmazana tekstura. Jak nie masz większej to ją po prostu zrób sama. Reszta jest poprawna i niema się tu czym zachwycać.

 

mam nadzieję, że to nie koniec twojej pracy [soczek]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe :-)

 

Fakt, ilość polygonów zupełnie niepotrzebna, wszysatko przez nóżki w układzie.

Jako, że robie teraz całą karte graf. to nóżek nie będzie widać. Postanowiłam więc je zlikwidować.

W tej chwili układ + 4 pamięci + kondensator (narazie 1, potem będzie klonowanie) mają 13 000 poly.

 

Co do tej texturki... jest taka rozmazana, bo to wina kompresji jpg. Dałam teraz texturke w bmp i wygląda troche lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee...z tym slodzeniem to przesadzacie...koniec OT !

 

Popracuj nad texturkami, oswietlenim i modelami...tyle na razie mozna powiedziec...co tu jeszcze dodac....trudne sa poczatki...ale pozniej to wszystko idzie latwiej...nie trac wiary ... CG zawsze na Ciebie czeka :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widze aby taki mało ciekawy model był az tak oblegany ze sie dopchac nie mozna...praca nie jest zla...ale nie przesadzacie :P ??

Zreszta nic nie bede sie wypowiadal...bo i tak wy sami duzo gadacie :P

 

P.S.:Gdyby nie to ze dziewczyna jest tworca tego W.I.P.\'a to jestem ciekawy kto by sie tym tak zainteresowal...:P ( a jednak:>)

 

Wiadro zimnej wody...:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no czekajcie - jakiej wydarzenie to jest:) skoro dostalem od qmpla link z textem \"wal galy na Aniolka na avatarze\" :) Jest komu slodzic to chlopaki korzystaja z okazji, a Aniolek chyab zdaje sobie sparwe z tego, ze sam poziom pracy jak i techniczne wykonanie pozostawiaaj duzo do zyczenia...

 

P.S. pierwszy wyjde z propozycja (oczywiscie jako altruista) - podlacz sie na gg to zawsze mozemy wymienic sie fo... eee...przedyskutowac sparwe \'modelingu\' :) hehe

 

DrOcK: w zupelnosci masz racje - pierwszy raz od dwoch miechow udzielam sie na forum, i to juz drugi raz w ciagu 2 h :) ale co bedziemy narzekali:P

 

P.S.2 sorki,ze podchodzimy calkowicie nie profesjonalnei do sprawy krytyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności