Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 250

Wątek: Wybór sprzętu Foto. HELP

Retired *********
    Awatar piksar
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Obserwując co się wyrabia ze zdjęciami, zaczynam się przekonywać, że sprzęt jest coraz mniej ważny a numerem jeden stają się szopowe umiejętności. Jak ktoś zna perfect szopa i wie jaki efekt chce uzyskac to nic go nie zatrzyma. I to jest straszne....
    Co do canona to faktycznie 30D to bardzo wdzięczny sprzet i prądu dużo nie żre, ale idź do sklepu/ na giełdę , weź do ręki canona i nikona i zobacz co jest wygodniejsze i juz, bo dyskusja który lepszy wielokrotnie zaprowadziła nas w ślepa uliczke. Przy okazji rozejrzyj się co mają znajomi, jak kupisz ten sam system, można się wymieniać/pożyczac, choćby lampę, która tania nie jest a powinna być.

Member
    Awatar kamilsien
    Podziękowania

Domyślnie

ta znowu swoje,
    'ta', to mozesz sobie mowic w domu do dziewczy lub kolezanek na podworku. troche szacunku (chociazby przez uzycie wielkiej litery), jezeli nie potrafisz wobe mojej osoby sie na to wysilic, to coz - tu juz wchodzi najzwyczajniej kultura osobista.

zrob jakies zdjecie tym swoim nikonem lepsze od np. tweetiego, piksara czy innego Vorka i wtedy to uznam.
    no tak, w takim razie, Ty na pewno jestes specem . marne to bylo i zalosne. trafiles, jak kula w plot.

Bo narazie gadasz gadasz a tej jakosci tego apartu nie widac (ze niby lepszy), oraz polecasz z gory przez ciebie skreslony aparat wymieniajac jego wady. Brawo
    to byla ironia... jednak Lem ma racje. polecam rowniez, cofnac sie do podstawowki na lekcje czytania ze zrozumieniem. nigdzie nie napisalam, iz nikon jest lepszy. napisalam z gory, ze canon mi nie pasuje i moge dawc ewentualne rady, co do nikonow.

wyjasniajac - d200 jest naprawde niezly, choc fakt pradozerny (a co mam oklamywac kolege). w dloni lezy doskonale, rozmieszczenie przyciskow, wykonanie body - bomba (plus uszczelnienie). wiekszosc funkcji jest na korpusie, a to wbrew pozorom bardzo pomocne.
    wyswietlacz (swja droga ten sam, co w d80) jest duzo lepszy niz chociazby canonowy 350D (illy, to jest napisane wyraznie "LEPSZY"), ba o niebo lepszy . ale to nawet potwierdzaja canonowcy. jakos zdjec - tu mozesz zajrzec. matryca zdecydowanie lepsza niz w d80. inny jest rowniez przetwornik obrazu. czesc mechaniki masz z D2x, a to juz wyzsza polka.
    no i nie oszukujmy sie, jakos obrazu zalezy rowniez od sloikow. i tu jeszcze raz napisze, ze jak to ma byc twoje pierwsze lustro, to polecam cos z nizszej polki (np. d80) i lepsze szklo. nie mam zamiaru porownywac tu canona i nikona (bo mnie zaraz ukamieniuja). idz po porostu do Media Markt i 'poprzymierzaj' aparaty.

dodatkowo - odradzam wszelkie 400d, d60, d40 - glowine z komfortu pracy. aparaciki sa za male (zwlaszcza dla mezczyzn). mi to np. piekielnie przeszkadza.

a co do mojej osoby - na canonach czasem jestem zmuszona pracowac w studio, wiec przynajmniej mam porownanie.
    z nikonami wspolparcuje juz z prawie rok, poza tym - z czystego onanizmu sprzetowego siedze w systemie, macam i takie tam :P jak bedziesz myslal nad d80 (naprawde dobry aparat), to zapraszam na pm, bo zdaniem jednego Pana nie jestem godna wypowiadac sie o sprzecie, po co denerwowac? :P
    i jeszcze odsylam tu http://http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=45540

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

nigdzie nie napisalam, iz nikon jest lepszy. napisalam z gory, ze canon mi nie pasuje i moge dawc ewentualne rady, co do nikonow.
    a to?
    moge ewentualnie dac rady, co do nikonow.
    wyswietlacz (swja droga ten sam, co w d80) jest duzo lepszy niz chociazby canonowy 350D (illy, to jest napisane wyraznie "LEPSZY"), ba o niebo lepszy
    moze dlatego ze d80 wyszedl rok pozniej niz 350D? porownaj do 400D, albo 30D. Porownywanie kostrukcji ktore niejako sa z roznych epok technologicznych jest troche nieciekawe. Tak jak bym napisal, porownaj ostrosc na matrycy pomiedzy 450d a d40.
    tu juz wchodzi najzwyczajniej kultura osobista.
    ta, wszyscy wiedza ze jestem chamem, nie wiedzialas?
    no tak, w takim razie, Ty na pewno jestes specem . marne to bylo i zalosne. trafiles, jak kula w plot.
    Brzmi absurdalnie tak dlugo, jak jak dlugo bedzie w takim kontekscie jak podalas
    to byla ironia... jednak Lem ma racje.
    w takim razie spytaj swojego alter ego zamiast mnie obrazac ;]
    Obserwując co się wyrabia ze zdjęciami, zaczynam się przekonywać, że sprzęt jest coraz mniej ważny a numerem jeden stają się szopowe umiejętności. Jak ktoś zna perfect szopa i wie jaki efekt chce uzyskac to nic go nie zatrzyma.
    Wiesz piksar. Tu jest granica pomiedzy tymi co lubia zdjecia prosto z aparatu i ewentualnie maja akcje w PS typu levels, contrast i USM, a tymi co musza kazde zdjecie poprawic. I raczej ten podzial zostanie. A powstal juz dawn temu tyle ze wtedy byla klisza i ciemnia, ktora byla swoistym photoshopem. Kto umial w ciemni poprawiac to poprawial i ludzie tak samo to krytykowali.

Retired *********
    Awatar piksar
    Podziękowania

Domyślnie

ciemnia ciemnią, ale takich modyfikacji jak teraz to nigdy nie było

That's a Jewish name?
    Awatar dariusz
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez piksar
    Jak ktoś zna perfect szopa i wie jaki efekt chce uzyskac to nic go nie zatrzyma.
    no i co w tym złego? IMO bardzo dobrze. jest technologia, to dlaczego by z niej nie korzystać? a to co wyjdzie z tej obróbki to już inna bajka.

co do wojny systemowej, to idźcie sprzeczać się gdzie indziej. bo to jest żałosne, jak porównania typu intel vs amd, max vs maya, ferrari vs porsche...

Member

Podziękowania

Domyślnie

ograniczyłem tylko do 30D i 80D, byłem wymacać i przekonałem się do canona 30D, poza tym pytałem w czterech różnych sklepach, który byłby lepszym wyborem dla mnie i polecali 30D

mam jeszcze pytanie co do tego obiektywu EF 17-40 f4 L, w jakiej dziedzinie foto znajduje on zastosowanie? czy to będą tylko krajobrazy, czy jak ustawię sobie coś koło 40 mm to da się popykać jakieś dobre portrety?

dzięki wszystkim za pomoc!

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

mam jeszcze pytanie co do tego obiektywu EF 17-40 f4 L, w jakiej dziedzinie foto znajduje on zastosowanie? czy to będą tylko krajobrazy, czy jak ustawię sobie coś koło 40 mm to da się popykać jakieś dobre portrety?
    krajobraz to ciezko, troche jednak wasko na 30D, portrety tez nie do konca, bo jedna 40mm to jeszcze szeroko i wyjda znieksztalczenia twarzy, ale ogolnie to szklo chetnie uzywaja fotoreporterzy wiekszosci gazet itd. Bardzo popularne dzieki swojej jakosci. Generalnie troche swiatlo kijowate (choc zalezy dla kogo). Tutaj masz test: http://optyczne.pl/35.1-Test_obiekty...M-Wst%EAp.html

That's a Jewish name?
    Awatar dariusz
    Podziękowania

Domyślnie

czy dobre, zależy od Ciebie on w 30D pokryje zakres 27-64mm czyli taki krótki standard.
    do portretów szukaj czegoś jasnego i o ogniskowych od 50 do 135mm, np tamron 28-75, a najlepiej stałek.

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

dariusz: z tamronem sa jazdy w serwisie po gwarancji, ponoc nie chca w ogole przyjmowac do naprwy nawet za kase

Member
    Awatar delf77
    Podziękowania

Domyślnie

do portretow kup sobie obiektyw canona 50mm 1.8 a jak masz kase i lubisz duza GO mozesz kupic 50mm 1.4 ale mysle ze 1.8 wystarczy - bardzo jasny obiektyw , ladnie ostrzy , szybki , kolory miod

mozesz tez kupic jakiegos kolo 100 - 300 mm .. maja ladna GO ( GO - glebia ostrosci ) ale pewnie beda ciemniejsze - kolo 3.5 - 5

do krajobrazow polecalbym cos szerokiego - z doswiadczenia wiem ze 18 - 55mm ( kit ) ( mam canona 350d ) juz mi nei wystarcza i przymierzam sie do 10 - 20 mm sigmy( za ~2 tys.) lub canona ( ale ten drozszy o 500 zl)

do krajobrazow przydalby sie polar a pozniej filtry polowkowe

statyw i torba to pewnie wiesz

z czasem i tak bedzie Ci malo i malo , skarbonka bez dna
    "omnia mea mecum porto"
    http://plfoto.com/40270/autor.html

Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów