Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 4 z 25 PierwszyPierwszy 12345678914 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 250

Wątek: Wybór sprzętu Foto. HELP

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

Tweety: trzy argumenty
    1) jest swietne
    2) nastepna rzecza jaka kupuje jest lampa
    3) celuje w osprzet canona (oprocz m42)

Zastanawialem sie jeszcze nad tym 16-costam, ale jednak nie.

Ex moderator
    Awatar tweety
    Podziękowania

Domyślnie

tak szczerze sens kupowania Lki widzę tylko wtedy kiedy można zaszaleć z kasą i wywalić na F2.8. inaczej jest sporo świetnych zamienników które można kupić za o wiele mniejsze pieniądze. dobre zdjęcia wychodzą z każdego rodzaju szkieł, czy to Sigma czy Tamron. Kupowanie Lki F4 uważam za zbędne burżujstwo

a co do lampy to przyznaję warta jest swojej ceny
    "Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym"
    "Jesteśmy murarzami na forum murarskim i rozmawiamy o krzywym murze." (Vorek)

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

Tweet: czy sie oplaca? Nie znam tej sigmy co polecales, ale wlasnie za chwile sobie sprawdze. Najbardziej w niej zalezy mi na af i ostrsci bo to glowna rzecz dla ktorej bym kupil. Z ta szklarnia co mam teraz to musze chwile pomyslec jak zlapac af zeby ktos nie uciekl.

WLasnie przejzalem ta sigme, i chyba ja wypozycze zanim bede sie czaic na ten rodzaj obiektywu. Fajnie ze ma hsm, ale jak porownanie z tym do USM canona?
    Chociaz w sumie bede trzymac moja złom-sigme do poki sie nie rozleci

A czy L? Niestety Canon w tym przedziale dal nam eLki, dwa kity i jakis inny obiektyw raczej watpliwej jakosci w stosunku do ceny, no chyba ze to kolejny kit (18-85 czy jakos tak).

Ogolnie L dlatego ze chodzi o jakos: obrazu i wykonania. Nie jar mnie czerwony pasek i raczej nie chcialbym zeby interesowal np. lokalnego dresa czy innego "ktory wie co to". Chociaz z drugiej strony taki pasek pomaga sprawic ze postrzegaja cie jak pro. A wiadomo, kient nie zawsze patrzy na to co potrafisz tylo czym robisz.

70-200 faaaajne szkło
    tylko w glupim kolorze ale na alegro widzialem juz pomalowana na czarno

Ex moderator
    Awatar tweety
    Podziękowania

Domyślnie

białe jest cool, jest takie "pro"

jasne, że ważny jest AF etc. ale tak szczerze nawet na Kicie nie miałem problemów ze złapaniem ostrości w terenie. owszem są czasami problemy w łapaniu ostrości zwłaszcza pod światło ale znaczna część obiektywów na rynku ma to samo.

Sigmę miałem w poprzedniej formie. Przypieta do najpierw 350D a potem 5D dawała radę w terenie, chociaż faktycznie później dział foto przeszedł na Lkę ale tylko ze względu na jakoś obrazu przy printach tych zdjęć na płótnie o wielkości rzędu 170x110 cm.

Jeśli szukasz szybkiego szkła reporterskiego to na początek Sigma powinna wystarczyć. nie chodzi jak czołg, AF łapie bardzo zręcznie a układ soczewek (może i gorszy od Canon L) na pewno uchroni przed mydłem czy hardcorowej abberacji na pełnej dziurze

Pozdrawiam

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

jasne, że ważny jest AF etc. ale tak szczerze nawet na Kicie nie miałem problemów ze złapaniem ostrości w terenie. owszem są czasami problemy w łapaniu ostrości zwłaszcza pod światło ale znaczna część obiektywów na rynku ma to samo.
    wiesz, jeszcze kwestia gdzie, jak ja strzelam do ludzi w klubie albo na koncercie, to moja najjasniejsza 50tka lubi sie pogubic, szczegolnie jak obiekt sie ruszy zanim silniczek przesunie mi plaszczyzne, i tak do oporu

Dobrze ze mamy wypozyczalnie sigmy i mozna bedzie ja sprawdzic

Ex moderator
    Awatar tweety
    Podziękowania

Domyślnie

w sumie napisz jaki model wypożyczyłeś i jak się sprawuje. tamta Sigma działa świetnie, nie wiem czy to standard czy po prostu trafiłem na fenomenalnie dopracowany egzemplarz

Member
    Awatar latarnik
    Podziękowania

Domyślnie

Ja od 70-200, wolałbym 80-200, bo jest czarny, a używek się nie boję ;p

Spammer
    Awatar illy
    Podziękowania

Domyślnie

Czemu wolalbys? 70-200 to mega szybkie i mega ostre szklo. Praktycznie chyba marzenie kazdego

That's a Jewish name?
    Awatar dariusz
    Podziękowania

Domyślnie

szczególnie w wersji 2,8 IS;]

Uprawnienia umieszczania postów